Slovak Open 2023 - Danubia Series 3, Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2023
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 293 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 117. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 1:51.687 | ||
2 | (4) | 122. | BALÁZS Benedek | HUN-FTC | 1:55.658 | ||
3 | (1) | 142. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 2:16.169 | ||
- | (2) | 138. | JARMOC Piotr | POL-UKSJB | - | no start | |
RACE: 294 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:42.080 | ||
2 | (2) | 116. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 1:42.231 | ||
3 | (3) | 114. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 1:42.316 | ||
4 | (4) | 120. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 1:48.030 | ||
RACE: 295 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 127. | ÁRENDÁS Mihály | HUN | 1:38.024 | ||
2 | (1) | 135. | HYJEK Filip | POL | 1:38.135 | ||
3 | (3) | 124. | HEGEDŰS Soma | HUN-FTC | 1:39.936 | ||
4 | (5) | 145. | VINNIŅŠ Toms Matīss | LAT-SPARS | 1:40.383 | ||
5 | (4) | 121. | IVÁN Péter | HUN-DVTK | 1:54.864 | ||
RACE: 296 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 118. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:37.209 | ||
2 | (1) | 143. | ATLI Muhammet Arda | TUR | 1:39.712 | ||
3 | (4) | 119. | NAGY János | HUN-DSI | 1:41.501 | ||
4 | (5) | 125. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-FTC | 1:42.806 | ||
5 | (3) | 140. | SUDOR Adam | SVK-LUIG | 1:58.803 | ||
RACE: 297 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 137. | PIĄTEK Łukasz | POL | 1:36.811 | ||
2 | (4) | 115. | JÍLEK Filip | CZE-BZKP | 1:36.909 | ||
3 | (2) | 129. | OLTI Miksa | HUN-KSI | 1:41.594 | ||
4 | (5) | 141. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 2:07.724 | ||
5 | (3) | 126. | YU Kevin | HUN-FTC | 2:18.592 | ||
RACE: 298 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 128. | KUN Bence Benedek | HUN | 1:45.229 | ||
2 | (2) | 134. | ETEL Szymon | POL-JUV | 1:45.398 | ||
3 | (4) | 113. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 1:45.514 | ||
4 | (1) | 130. | PISTAI Botond | HUN-KSI | 1:47.335 | ||
RACE: 299 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | IZBICKI Franciszek | POL | 1:45.995 | ||
2 | (3) | 123. | ERDŐS Máté | HUN-FTC | 1:46.610 | ||
3 | (4) | 139. | MOSKWA Nataniel | POL-UKSJB | 1:48.790 | ||
4 | (5) | 48. | GUNEL Ege | TUR | 1:51.024 | ||
5 | (2) | 131. | PILKA Rihards | LAT-JLSS | 1:51.198 | ||
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 327 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:35.722 | ||
2 | (3) | 134. | ETEL Szymon | POL-JUV | 1:38.604 | ||
3 | (4) | 123. | ERDŐS Máté | HUN-FTC | 1:43.552 | ||
4 | (5) | 139. | MOSKWA Nataniel | POL-UKSJB | 1:46.109 | ||
5 | (2) | 128. | KUN Bence Benedek | HUN | 1:58.017 | ||
RACE: 328 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 127. | ÁRENDÁS Mihály | HUN | NO TIME | ||
2 | (2) | 116. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | NO TIME | ||
3 | (4) | 136. | IZBICKI Franciszek | POL | NO TIME | ||
4 | (3) | 113. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | NO TIME | ||
5 | (5) | 122. | BALÁZS Benedek | HUN-FTC | NO TIME | ||
RACE: 329 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:36.155 | ||
2 | (5) | 117. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 1:36.304 | ||
3 | (4) | 114. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 1:36.719 | ||
4 | (3) | 124. | HEGEDŰS Soma | HUN-FTC | 1:39.103 | ||
5 | (2) | 143. | ATLI Muhammet Arda | TUR | 1:39.375 | ||
RACE: 330 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 137. | PIĄTEK Łukasz | POL | 1:36.109 | ||
2 | (3) | 135. | HYJEK Filip | POL | 1:36.303 | ||
3 | (2) | 115. | JÍLEK Filip | CZE-BZKP | 1:36.383 | ||
4 | (4) | 119. | NAGY János | HUN-DSI | 1:38.904 | ||
5 | (5) | 129. | OLTI Miksa | HUN-KSI | 1:39.026 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 345 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 118. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:32.818 | ||
2 | (4) | 114. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 1:34.186 | ||
3 | (6) | 136. | IZBICKI Franciszek | POL | 1:34.609 | ||
4 | (1) | 137. | PIĄTEK Łukasz | POL | 1:35.643 | ||
5 | (3) | 135. | HYJEK Filip | POL | 1:35.767 | ||
6 | (5) | 134. | ETEL Szymon | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 346 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 117. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 1:35.178 | ||
2 | (5) | 116. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 1:35.331 | ||
3 | (4) | 127. | ÁRENDÁS Mihály | HUN | 1:35.371 | ||
4 | (1) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:35.567 | ||
5 | (3) | 115. | JÍLEK Filip | CZE-BZKP | 1:36.544 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 372 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 126. | YU Kevin | HUN-FTC | 1:38.845 | ||
2 | (2) | 131. | PILKA Rihards | LAT-JLSS | 1:48.797 | ||
3 | (3) | 121. | IVÁN Péter | HUN-DVTK | 1:49.217 | ||
4 | (1) | 48. | GUNEL Ege | TUR | 1:52.511 | ||
5 | (4) | 140. | SUDOR Adam | SVK-LUIG | 1:59.044 | ||
6 | (5) | 141. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 2:04.733 | ||
RACE: 373 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 145. | VINNIŅŠ Toms Matīss | LAT-SPARS | 1:38.255 | ||
2 | (3) | 130. | PISTAI Botond | HUN-KSI | 1:39.011 | ||
3 | (5) | 142. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 1:43.387 | ||
4 | (4) | 120. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 1:45.284 | ||
5 | (2) | 125. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-FTC | NO TIME | finished | |
RACE: 374 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 128. | KUN Bence Benedek | HUN | 1:42.340 | ||
2 | (4) | 122. | BALÁZS Benedek | HUN-FTC | 1:43.335 | ||
3 | (3) | 139. | MOSKWA Nataniel | POL-UKSJB | 1:46.434 | ||
4 | (1) | 129. | OLTI Miksa | HUN-KSI | NO TIME | finished | |
- | (2) | 143. | ATLI Muhammet Arda | TUR | - | penalty | |
RACE: 375 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 113. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 1:44.734 | ||
2 | (5) | 134. | ETEL Szymon | POL-JUV | 1:44.785 | ||
3 | (2) | 124. | HEGEDŰS Soma | HUN-FTC | 1:46.163 | ||
4 | (1) | 119. | NAGY János | HUN-DSI | 1:46.357 | ||
5 | (3) | 123. | ERDŐS Máté | HUN-FTC | 1:46.391 | ||
RACE: 376 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 127. | ÁRENDÁS Mihály | HUN | 1:33.018 | ||
2 | (2) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:33.602 | ||
3 | (5) | 115. | JÍLEK Filip | CZE-BZKP | 1:33.886 | ||
4 | (3) | 137. | PIĄTEK Łukasz | POL | 1:34.568 | ||
5 | (4) | 135. | HYJEK Filip | POL | 1:35.026 | ||
RACE: 377 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:31.419 | ||
2 | (4) | 117. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 1:32.028 | ||
3 | (5) | 116. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 1:32.235 | ||
4 | (3) | 136. | IZBICKI Franciszek | POL | 1:32.243 | ||
5 | (2) | 114. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 1:33.690 |
Slovak Open 2023 - Danubia Series 3, Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2023
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 118. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 34 | 1 | 1:31.419 | ||
2. | A | 2. | 117. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 21 | 2 | 1:32.028 | ||
3. | A | 3. | 116. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 13 | 3 | 1:32.235 | ||
4. | A | 4. | 136. | IZBICKI Franciszek | POL | 8 | 4 | 1:32.243 | ||
5. | A | 5. | 114. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 5 | 5 | 1:33.690 | ||
6. | B | 1. | 127. | ÁRENDÁS Mihály | HUN | 3 | 6 | 1:33.018 | ||
7. | B | 2. | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 2 | 7 | 1:33.602 | ||
8. | B | 3. | 115. | JÍLEK Filip | CZE-BZKP | 1 | 8 | 1:33.886 | ||
9. | B | 4. | 137. | PIĄTEK Łukasz | POL | 9 | 1:34.568 | |||
10. | B | 5. | 135. | HYJEK Filip | POL | 10 | 1:35.026 | |||
11. | C | 1. | 113. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 11 | 1:44.734 | |||
12. | C | 2. | 134. | ETEL Szymon | POL-JUV | 12 | 1:38.604 | |||
13. | C | 3. | 124. | HEGEDŰS Soma | HUN-FTC | 13 | 1:39.103 | |||
14. | C | 4. | 119. | NAGY János | HUN-DSI | 14 | 1:38.904 | |||
15. | C | 5. | 123. | ERDŐS Máté | HUN-FTC | 15 | 1:43.552 | |||
16. | D | 1. | 128. | KUN Bence Benedek | HUN | 16 | 1:42.340 | |||
17. | D | 2. | 122. | BALÁZS Benedek | HUN-FTC | 17 | 1:43.335 | |||
18. | D | 3. | 139. | MOSKWA Nataniel | POL-UKSJB | 18 | 1:46.109 | |||
19. | D | 4. | 129. | OLTI Miksa | HUN-KSI | 19 | 1:39.026 | |||
20. | D | PEN | 143. | ATLI Muhammet Arda | TUR | 20 | 1:39.375 | |||
21. | E | 1. | 145. | VINNIŅŠ Toms Matīss | LAT-SPARS | 21 | 1:38.255 | |||
22. | E | 2. | 130. | PISTAI Botond | HUN-KSI | 22 | 1:39.011 | |||
23. | E | 3. | 142. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 23 | 1:43.387 | |||
24. | E | 4. | 120. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 24 | 1:45.284 | |||
25. | E | 5. | 125. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-FTC | 25 | 1:42.806 | |||
26. | F | 1. | 126. | YU Kevin | HUN-FTC | 26 | 1:38.845 | |||
27. | F | 2. | 131. | PILKA Rihards | LAT-JLSS | 27 | 1:48.797 | |||
28. | F | 3. | 121. | IVÁN Péter | HUN-DVTK | 28 | 1:49.217 | |||
29. | F | 4. | 48. | GUNEL Ege | TUR | 29 | 1:51.024 | |||
30. | F | 5. | 140. | SUDOR Adam | SVK-LUIG | 30 | 1:58.803 | |||
31. | F | 6. | 141. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 31 | 2:04.733 | |||
HEATS | ||||||||||
A | DNS | 138. | JARMOC Piotr | POL-UKSJB | 32 | NO TIME |