Danubia Series 1, CZECH OPEN, Benatky n.J., CZE, 06.10. - 08.10.2023
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 39. | MOLNÁR Réka | HUN | 34 | 1 | 0:46.153 | ||
2. | A | 2. | 67. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 21 | 2 | 0:46.069 | ||
3. | A | 3. | 42. | KISS-GEBORA Flóra | HUN | 13 | 3 | 0:46.812 | ||
4. | A | 4. | 59. | RODIC Sofija | SRB | 8 | 4 | 0:47.037 | ||
5. | A | 5. | 40. | AMSCHL Kíra | HUN | 5 | 5 | 0:46.085 | ||
6. | B | 1. | 41. | DOBRÁN Réka | HUN | 3 | 6 | 0:47.636 | ||
7. | B | 2. | 30. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 2 | 7 | 0:47.579 | ||
8. | B | 3. | 34. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1 | 8 | 0:47.596 | ||
9. | B | 4. | 32. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 9 | 0:47.646 | |||
10. | B | 5. | 43. | TÓTH Liza Emma | HUN-KSI | 10 | 0:47.562 | |||
11. | C | 1. | 65. | KARADAĞ Derya | TUR | 11 | 0:48.253 | |||
12. | C | 2. | 52. | DASZUTA Daria | POL | 12 | 0:49.602 | |||
13. | C | 3. | 44. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 13 | 0:48.482 | |||
14. | C | 4. | 51. | SKARŻYŃSKA Maria | POL-JUV | 14 | 0:49.037 | |||
15. | C | 5. | 53. | RUTKOWSKA Zuzanna | POL | 15 | 0:49.369 | |||
16. | D | 1. | 63. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 16 | 0:50.571 | |||
17. | D | 2. | 54. | KANIA Milena | POL | 17 | 0:49.443 | |||
18. | D | 3. | 60. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 18 | 0:50.243 | |||
19. | D | 4. | 31. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 19 | 0:49.491 | |||
20. | D | PEN | 49. | JARMOC Natalia | POL-JUV | 20 | 0:49.412 | |||
21. | E | 1. | 50. | MIEZIO Zofia | POL-JUV | 21 | 0:50.937 | |||
22. | E | 2. | 36. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 22 | 0:49.819 | |||
23. | E | 3. | 28. | RADELJA Ljiljana | CRO | 23 | 0:51.804 | |||
24. | E | 4. | 61. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 24 | 0:51.125 | |||
25. | E | 5. | 48. | WERYSZKO Lena | POL-ASRNC | 25 | 0:53.273 | |||
26. | F | 1. | 46. | NOWAK Olimpia | POL-ASRNC | 26 | 0:50.451 | |||
27. | F | 2. | 29. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 27 | 0:50.581 | |||
28. | F | 3. | 38. | DUNAY Gerda | HUN-FTC | 28 | 0:51.600 | |||
29. | F | 4. | 37. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 29 | 0:51.725 | |||
30. | F | 5. | 47. | BUDZAN Lena | POL-ASRNC | 30 | 0:51.128 | |||
31. | G | 1. | 35. | NAGY Réka | HUN-FTC | 31 | 0:49.895 | |||
32. | G | 2. | 27. | KOLOVRAT Lara | CRO | 32 | 0:54.081 | |||
33. | G | 3. | 62. | SCHMOGNEROVA Karolina | SVK-STEZ | 33 | 0:54.278 | |||
34. | G | 4. | 33. | KRISTOVA Denisa | CZE-STCZ | 34 | 1:00.118 | |||
35. | G | 5. | 64. | LULKOVICOVA Zina | SVK-TRN | 35 | 1:01.952 | |||
36. | H | 1. | 45. | PAPIS Hanna | POL-ASRNC | 36 | 0:51.189 | |||
37. | H | 2. | 57. | DYBIEC Kinga | POL-UKSSB | 37 | NO TIME |