Empire State Short Track Championship Lake Placid NY USA, 03.02. - 04.02.2024
Heat Results
4. Distance | |||||||
DIVISION 3 SUPER FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 128 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 93. | JUNG Jamie (Ji) | USA | 1:59.610 | ||
2 | (2) | 172. | STEWART Kate | USA | 2:01.970 | ||
3 | (4) | 177. | ZAYATZ Necole | USA | 2:05.770 | ||
4 | (3) | 94. | KATZMAN Lyra | USA-FMSC | 2:06.040 | ||
5 | (5) | 72. | POMETUN Max | USA | 2:13.850 | ||
RACE: 129 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | ANZALONE Danielle | USA-FMSC | 2:14.950 | ||
2 | (3) | 95. | KHODIK Vlad | USA-FMSC | 2:22.740 | ||
3 | (2) | 71. | PIELECHOWSKI Craig | USA-BSC | 2:36.070 |
Empire State Short Track Championship Lake Placid NY USA, 03.02. - 04.02.2024
Distance Classification
DIVISION 3 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
SUPER FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 93. | JUNG Jamie (Ji) | USA | 100 | 1 | 1:59.610 | ||
2. | A | 2. | 172. | STEWART Kate | USA | 85 | 2 | 2:01.970 | ||
3. | A | 3. | 177. | ZAYATZ Necole | USA | 72.2 | 3 | 2:05.770 | ||
4. | A | 4. | 94. | KATZMAN Lyra | USA-FMSC | 64.1 | 4 | 2:06.040 | ||
5. | A | 5. | 72. | POMETUN Max | USA | 52.2 | 5 | 2:13.850 | ||
6. | B | 1. | 46. | ANZALONE Danielle | USA-FMSC | 44.3 | 6 | 2:14.950 | ||
7. | B | 2. | 95. | KHODIK Vlad | USA-FMSC | 37.7 | 7 | 2:22.740 | ||
8. | B | 3. | 71. | PIELECHOWSKI Craig | USA-BSC | 32 | 8 | 2:36.070 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
SUPER FINAL | ||||||||||
1. (4.) | A | 4. | 94. | KATZMAN Lyra | USA-FMSC | 64.1 | 4 | 2:06.040 | ||
2. (6.) | B | 1. | 46. | ANZALONE Danielle | USA-FMSC | 44.3 | 6 | 2:14.950 |
Splitted Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (7.) | B | 2. | 95. | KHODIK Vlad | USA-FMSC | 37.7 | 7 | 2:22.740 |
Splitted Distance Classification
DIVISION 5 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (5.) | A | 5. | 72. | POMETUN Max | USA | 52.2 | 5 | 2:13.850 | ||
2. (8.) | B | 3. | 71. | PIELECHOWSKI Craig | USA-BSC | 32 | 8 | 2:36.070 |
Splitted Distance Classification
DIVISION 12 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 93. | JUNG Jamie (Ji) | USA | 100 | 1 | 1:59.610 | ||
2. (2.) | A | 2. | 172. | STEWART Kate | USA | 85 | 2 | 2:01.970 | ||
3. (3.) | A | 3. | 177. | ZAYATZ Necole | USA | 72.2 | 3 | 2:05.770 |