Slovak Open 2023 - Danubia Series 3, Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2023
Distance Classification
JUNIOR F 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 14. | PALKOVICOVA Eva | SVK-STEZ | 34 | 1 | 0:41.262 | ||
2. | A | 2. | 15. | SPODNIKOVA Tatiana | SVK-STEZ | 21 | 2 | 0:41.833 | ||
3. | A | 3. | 12. | FABIANOVA Ema | SVK-STEZ | 13 | 3 | 0:43.409 | ||
4. | A | 4. | 11. | SASARAK David | SVK-SKMA | 8 | 4 | 0:46.827 | ||
5. | A | 5. | 6. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 5 | 5 | 0:51.922 | ||
6. | B | 1. | 10. | LESKO Tomas | SVK-SKMA | 3 | 6 | 0:45.380 | ||
7. | B | 2. | 7. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 2 | 7 | 0:45.142 | ||
8. | B | 3. | 3. | GOLIASOVA Nina | SVK-SKMA | 1 | 8 | 0:53.815 | ||
9. | B | 4. | 9. | RISOVA Olivia | SVK-SKMA | 9 | 0:55.497 | |||
10. | B | 5. | 5. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 10 | 0:51.371 | |||
11. | C | 1. | 13. | TOKAROVA Sarlotka | SVK-PRK | 11 | 0:53.141 | |||
12. | C | 2. | 80. | KUBOVA Kristina | SVK-SKMA | 12 | 0:57.253 | |||
13. | C | 3. | 8. | MISCIKOVA Julia | SVK-SKMA | 13 | 0:58.942 | |||
14. | C | 4. | 2. | GLIGANICOVA Ela | SVK-SKMA | 14 | 1:12.260 | |||
15. | C | 5. | 4. | HRICOVA Viktoria | SVK-SKMA | 15 | 1:13.385 | |||
16. | C | 6. | 1. | PALKOVICOVA Anna | SVK-STEZ | 16 | 1:17.166 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 14. | PALKOVICOVA Eva | SVK-STEZ | 34 | 1 | 0:41.262 | ||
2. (2.) | A | 2. | 15. | SPODNIKOVA Tatiana | SVK-STEZ | 21 | 2 | 0:41.833 | ||
3. (3.) | A | 3. | 12. | FABIANOVA Ema | SVK-STEZ | 13 | 3 | 0:43.409 | ||
4. (5.) | A | 5. | 6. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 5 | 5 | 0:51.922 | ||
5. (7.) | B | 2. | 7. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 2 | 7 | 0:45.142 | ||
6. (8.) | B | 3. | 3. | GOLIASOVA Nina | SVK-SKMA | 1 | 8 | 0:53.815 | ||
7. (9.) | B | 4. | 9. | RISOVA Olivia | SVK-SKMA | 9 | 0:55.497 | |||
8. (10.) | B | 5. | 5. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 10 | 0:51.371 | |||
9. (11.) | C | 1. | 13. | TOKAROVA Sarlotka | SVK-PRK | 11 | 0:53.141 | |||
10. (12.) | C | 2. | 80. | KUBOVA Kristina | SVK-SKMA | 12 | 0:57.253 | |||
11. (13.) | C | 3. | 8. | MISCIKOVA Julia | SVK-SKMA | 13 | 0:58.942 | |||
12. (14.) | C | 4. | 2. | GLIGANICOVA Ela | SVK-SKMA | 14 | 1:12.260 | |||
13. (15.) | C | 5. | 4. | HRICOVA Viktoria | SVK-SKMA | 15 | 1:13.385 | |||
14. (16.) | C | 6. | 1. | PALKOVICOVA Anna | SVK-STEZ | 16 | 1:17.166 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F BOYS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (4.) | A | 4. | 11. | SASARAK David | SVK-SKMA | 8 | 4 | 0:46.827 | ||
2. (6.) | B | 1. | 10. | LESKO Tomas | SVK-SKMA | 3 | 6 | 0:45.380 |