Slovak Open 2023 - Danubia Series 3, Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2023
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 176 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 118. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 45.799 | ||
2 | (1) | 130. | PISTAI Botond | HUN-KSI | 48.503 | ||
3 | (2) | 145. | VINNIŅŠ Toms Matīss | LAT-SPARS | 48.565 | ||
4 | (4) | 122. | BALÁZS Benedek | HUN-FTC | 48.682 | ||
5 | (3) | 131. | PILKA Rihards | LAT-JLSS | 1:08.028 | ||
RACE: 177 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 117. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 45.141 | ||
2 | (3) | 136. | IZBICKI Franciszek | POL | 45.345 | ||
3 | (4) | 114. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 45.558 | ||
4 | (2) | 125. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-FTC | 49.144 | ||
RACE: 178 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 127. | ÁRENDÁS Mihály | HUN | 46.100 | ||
2 | (3) | 124. | HEGEDŰS Soma | HUN-FTC | 47.747 | ||
3 | (5) | 143. | ATLI Muhammet Arda | TUR | 49.684 | ||
4 | (2) | 140. | SUDOR Adam | SVK-LUIG | 53.769 | ||
5 | (1) | 121. | IVÁN Péter | HUN-DVTK | 53.822 | ||
RACE: 179 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 134. | ETEL Szymon | POL-JUV | 47.571 | ||
2 | (1) | 137. | PIĄTEK Łukasz | POL | 47.820 | ||
3 | (2) | 123. | ERDŐS Máté | HUN-FTC | 49.129 | ||
4 | (4) | 138. | JARMOC Piotr | POL-UKSJB | 51.861 | ||
5 | (5) | 141. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 59.787 | ||
RACE: 180 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 47.402 | ||
2 | (4) | 139. | MOSKWA Nataniel | POL-UKSJB | 49.942 | ||
3 | (3) | 120. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 50.517 | ||
- | (1) | 126. | YU Kevin | HUN-FTC | - | false start | |
RACE: 181 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 116. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 45.815 | ||
2 | (2) | 128. | KUN Bence Benedek | HUN | 45.975 | ||
3 | (4) | 119. | NAGY János | HUN-DSI | 48.763 | ||
4 | (1) | 129. | OLTI Miksa | HUN-KSI | 49.869 | ||
RACE: 182 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 115. | JÍLEK Filip | CZE-BZKP | 47.711 | ||
2 | (4) | 142. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 48.067 | ||
3 | (2) | 135. | HYJEK Filip | POL | 1:08.823 | ||
- | (1) | 113. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | - | penalty | |
- | (5) | 48. | GUNEL Ege | TUR | - | false start | |
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 207 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 127. | ÁRENDÁS Mihály | HUN | 45.549 | ||
2 | (2) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 45.702 | ||
3 | (3) | 142. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 46.581 | ||
4 | (4) | 130. | PISTAI Botond | HUN-KSI | 1:04.598 | ||
5 | (5) | 120. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 1:05.355 | ||
RACE: 208 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 116. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 45.879 | ||
2 | (3) | 137. | PIĄTEK Łukasz | POL | 46.873 | ||
3 | (5) | 139. | MOSKWA Nataniel | POL-UKSJB | 50.733 | ||
4 | (2) | 134. | ETEL Szymon | POL-JUV | NO TIME | finished | |
- | (4) | 143. | ATLI Muhammet Arda | TUR | - | no start | |
RACE: 209 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 118. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 44.604 | ||
2 | (3) | 115. | JÍLEK Filip | CZE-BZKP | 45.812 | ||
3 | (4) | 124. | HEGEDŰS Soma | HUN-FTC | 46.972 | ||
4 | (5) | 123. | ERDŐS Máté | HUN-FTC | 47.692 | ||
5 | (1) | 114. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 52.313 | ||
RACE: 210 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 136. | IZBICKI Franciszek | POL | 44.964 | ||
2 | (3) | 128. | KUN Bence Benedek | HUN | 45.079 | ||
3 | (1) | 117. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 45.129 | ||
4 | (5) | 119. | NAGY János | HUN-DSI | 47.784 | ||
5 | (4) | 145. | VINNIŅŠ Toms Matīss | LAT-SPARS | 49.157 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 225 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 128. | KUN Bence Benedek | HUN | 45.380 | ||
2 | (4) | 116. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 45.538 | ||
3 | (2) | 127. | ÁRENDÁS Mihály | HUN | 46.111 | ||
4 | (3) | 115. | JÍLEK Filip | CZE-BZKP | 46.198 | ||
5 | (5) | 142. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 46.912 | ||
RACE: 226 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 44.368 | ||
2 | (2) | 136. | IZBICKI Franciszek | POL | 44.468 | ||
3 | (3) | 117. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 44.571 | ||
4 | (4) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 46.422 | ||
5 | (5) | 137. | PIĄTEK Łukasz | POL | 47.037 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 255 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 126. | YU Kevin | HUN-FTC | 46.623 | ||
2 | (1) | 113. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 46.693 | ||
- | (3) | 48. | GUNEL Ege | TUR | - | false start | |
RACE: 256 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 131. | PILKA Rihards | LAT-JLSS | 53.148 | ||
2 | (1) | 140. | SUDOR Adam | SVK-LUIG | 53.413 | ||
3 | (2) | 121. | IVÁN Péter | HUN-DVTK | 53.484 | ||
4 | (3) | 141. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 58.381 | ||
RACE: 257 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 135. | HYJEK Filip | POL | 47.737 | ||
2 | (1) | 122. | BALÁZS Benedek | HUN-FTC | 48.421 | ||
3 | (2) | 125. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-FTC | 48.490 | ||
4 | (3) | 129. | OLTI Miksa | HUN-KSI | 51.504 | ||
- | (4) | 138. | JARMOC Piotr | POL-UKSJB | - | no finish | |
RACE: 258 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 134. | ETEL Szymon | POL-JUV | 46.894 | ||
2 | (5) | 143. | ATLI Muhammet Arda | TUR | 48.416 | ||
3 | (3) | 120. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 48.622 | ||
4 | (1) | 145. | VINNIŅŠ Toms Matīss | LAT-SPARS | NO TIME | finished | |
- | (2) | 114. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | - | no start | |
RACE: 259 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 119. | NAGY János | HUN-DSI | 48.187 | ||
2 | (2) | 123. | ERDŐS Máté | HUN-FTC | 48.280 | ||
3 | (1) | 124. | HEGEDŰS Soma | HUN-FTC | 48.425 | ||
4 | (5) | 130. | PISTAI Botond | HUN-KSI | 48.643 | ||
5 | (4) | 139. | MOSKWA Nataniel | POL-UKSJB | 49.773 | ||
RACE: 260 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 127. | ÁRENDÁS Mihály | HUN | 46.100 | ||
2 | (2) | 115. | JÍLEK Filip | CZE-BZKP | 46.338 | ||
3 | (3) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 46.497 | ||
4 | (5) | 137. | PIĄTEK Łukasz | POL | 46.882 | ||
5 | (4) | 142. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 47.216 | ||
RACE: 261 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 136. | IZBICKI Franciszek | POL | 44.943 | ||
2 | (3) | 117. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 45.082 | ||
3 | (5) | 116. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 55.691 | ||
4 | (1) | 118. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:00.485 | ||
- | (4) | 128. | KUN Bence Benedek | HUN | - | penalty |
Slovak Open 2023 - Danubia Series 3, Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2023
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 136. | IZBICKI Franciszek | POL | 34 | 1 | 0:44.468 | ||
2. | A | 2. | 117. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 21 | 2 | 0:44.571 | ||
3. | A | 3. | 116. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 13 | 3 | 0:45.538 | ||
4. | A | 4. | 118. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 8 | 4 | 0:44.368 | ||
5. | A | PEN | 128. | KUN Bence Benedek | HUN | 5 | 5 | 0:45.079 | ||
6. | B | 1. | 127. | ÁRENDÁS Mihály | HUN | 3 | 6 | 0:45.549 | ||
7. | B | 2. | 115. | JÍLEK Filip | CZE-BZKP | 2 | 7 | 0:45.812 | ||
8. | B | 3. | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1 | 8 | 0:45.702 | ||
9. | B | 4. | 137. | PIĄTEK Łukasz | POL | 9 | 0:46.873 | |||
10. | B | 5. | 142. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 10 | 0:46.581 | |||
11. | C | 1. | 119. | NAGY János | HUN-DSI | 11 | 0:47.784 | |||
12. | C | 2. | 123. | ERDŐS Máté | HUN-FTC | 12 | 0:47.692 | |||
13. | C | 3. | 124. | HEGEDŰS Soma | HUN-FTC | 13 | 0:46.972 | |||
14. | C | 4. | 130. | PISTAI Botond | HUN-KSI | 14 | 0:48.503 | |||
15. | C | 5. | 139. | MOSKWA Nataniel | POL-UKSJB | 15 | 0:49.773 | |||
16. | D | 1. | 134. | ETEL Szymon | POL-JUV | 16 | 0:46.894 | |||
17. | D | 2. | 143. | ATLI Muhammet Arda | TUR | 17 | 0:48.416 | |||
18. | D | 3. | 120. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 18 | 0:48.622 | |||
19. | D | 4. | 145. | VINNIŅŠ Toms Matīss | LAT-SPARS | 19 | 0:48.565 | |||
20. | D | DNS | 114. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 20 | 0:45.558 | |||
21. | E | 1. | 135. | HYJEK Filip | POL | 21 | 0:47.737 | |||
22. | E | 2. | 122. | BALÁZS Benedek | HUN-FTC | 22 | 0:48.421 | |||
23. | E | 3. | 125. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-FTC | 23 | 0:48.490 | |||
24. | E | 4. | 129. | OLTI Miksa | HUN-KSI | 24 | 0:49.869 | |||
25. | E | DNF | 138. | JARMOC Piotr | POL-UKSJB | 25 | 0:51.861 | |||
26. | F | 1. | 131. | PILKA Rihards | LAT-JLSS | 26 | 0:53.148 | |||
27. | F | 2. | 140. | SUDOR Adam | SVK-LUIG | 27 | 0:53.413 | |||
28. | F | 3. | 121. | IVÁN Péter | HUN-DVTK | 28 | 0:53.484 | |||
29. | F | 4. | 141. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 29 | 0:58.381 | |||
30. | G | 1. | 126. | YU Kevin | HUN-FTC | 30 | 0:46.623 | |||
31. | G | 2. | 113. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 31 | 0:46.693 | |||
32. | G | PEN | 48. | GUNEL Ege | TUR | 32 | NO TIME |