Slovak Open 2023 - Danubia Series 3, Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2023
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 286 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 85. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:52.862 | ||
2 | (1) | 86. | KISS-GEBORA Flóra | HUN | 1:52.989 | ||
3 | (3) | 105. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 1:54.097 | ||
4 | (2) | 79. | KÖVÉR Laura | HUN-DSI | 1:55.184 | ||
5 | (5) | 81. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 2:02.400 | ||
RACE: 287 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 93. | MIEZIO Zofia | POL-JUV | 1:48.240 | ||
2 | (3) | 88. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN | 1:48.384 | ||
3 | (1) | 102. | GERE Cynthia | ROU-SCMC | 1:51.072 | ||
4 | (4) | 84. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 1:51.310 | ||
5 | (2) | 108. | SCHMOGNEROVA Karolina | SVK-STEZ | 1:52.566 | ||
RACE: 288 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 76. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 1:45.369 | ||
2 | (1) | 97. | JARMOC Natalia | POL | 1:46.322 | ||
3 | (5) | 83. | DUNAY Gerda | HUN-FTC | 1:48.386 | ||
4 | (2) | 106. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 1:55.001 | ||
5 | (4) | 100. | GROCHOWSKA Blanka | POL-UKSSB | 1:58.096 | ||
6 | (6) | 77. | KRISTOVA Denisa | CZE-STCZ | 2:13.550 | ||
RACE: 289 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 104. | RODIC Sofija | SRB | 1:55.039 | ||
2 | (5) | 96. | DASZUTA Daria | POL | 1:55.152 | ||
3 | (4) | 78. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1:56.391 | ||
4 | (1) | 101. | SZTABIŃSKA Gaja | POL-UKSSB | 1:59.793 | ||
5 | (2) | 109. | LULKOVICOVA Zina | SVK-TRN | 2:04.566 | ||
RACE: 290 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 112. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 1:43.986 | ||
2 | (1) | 98. | SKARŻYŃSKA Maria | POL | 1:46.293 | ||
3 | (4) | 103. | MÀRTON Henrietta | ROU-SCMC | 1:46.548 | ||
4 | (5) | 107. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 1:50.367 | ||
5 | (3) | 99. | DYBIEC Kinga | POL-UKSSB | 1:52.588 | ||
RACE: 291 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 87. | MOLNÁR Réka | HUN | 1:49.243 | ||
2 | (2) | 89. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:49.926 | ||
3 | (3) | 92. | KANIA Milena | POL-JUV | 1:50.070 | ||
4 | (1) | 95. | TARGOWSKA Martyna | POL-MOSIR | 1:55.964 | ||
5 | (5) | 80. | MIZSÁK Hanna Lili | HUN-DSI | 1:56.527 | ||
RACE: 292 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 111. | KHOKHELKO Mariia | UKR-KYIV | 1:45.962 | ||
2 | (2) | 110. | KARADAĞ Derya | TUR | 1:45.992 | ||
3 | (6) | 94. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 1:50.766 | ||
4 | (5) | 82. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 1:51.846 | ||
5 | (3) | 91. | SRETENSKA Polina | LAT-JLSS | 2:00.754 | ||
6 | (1) | 90. | SZTANOJEV Nikolett | HUN-TKKSE | 2:12.292 | ||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 323 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 86. | KISS-GEBORA Flóra | HUN | 1:41.820 | ||
2 | (2) | 87. | MOLNÁR Réka | HUN | 1:41.980 | ||
3 | (3) | 89. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:43.369 | ||
4 | (1) | 93. | MIEZIO Zofia | POL-JUV | 1:43.540 | ||
5 | (5) | 105. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 1:48.123 | ||
RACE: 324 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 88. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN | 1:55.264 | ||
2 | (4) | 85. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:55.809 | ||
3 | (3) | 102. | GERE Cynthia | ROU-SCMC | 1:58.779 | ||
4 | (5) | 96. | DASZUTA Daria | POL | 2:19.557 | ||
- | (1) | 111. | KHOKHELKO Mariia | UKR-KYIV | - | penalty | |
RACE: 325 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 76. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 1:42.239 | ||
2 | (5) | 104. | RODIC Sofija | SRB | 1:43.546 | ||
3 | (2) | 97. | JARMOC Natalia | POL | 1:43.635 | ||
4 | (3) | 103. | MÀRTON Henrietta | ROU-SCMC | 1:47.286 | ||
5 | (4) | 94. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 1:52.561 | ||
RACE: 326 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 112. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 1:44.227 | ||
2 | (3) | 98. | SKARŻYŃSKA Maria | POL | 1:45.366 | ||
3 | (4) | 83. | DUNAY Gerda | HUN-FTC | 1:50.201 | ||
4 | (5) | 92. | KANIA Milena | POL-JUV | 2:13.418 | advanced | |
- | (2) | 110. | KARADAĞ Derya | TUR | - | penalty | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 343 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 112. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 1:45.432 | ||
2 | (1) | 86. | KISS-GEBORA Flóra | HUN | 1:45.565 | ||
3 | (2) | 104. | RODIC Sofija | SRB | 1:47.954 | ||
4 | (4) | 85. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:48.314 | ||
5 | (5) | 92. | KANIA Milena | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 344 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | MOLNÁR Réka | HUN | 1:41.717 | ||
2 | (5) | 88. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN | 1:41.808 | ||
3 | (2) | 76. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 1:41.925 | ||
4 | (3) | 89. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:43.555 | ||
5 | (4) | 98. | SKARŻYŃSKA Maria | POL | 1:43.590 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 365 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 80. | MIZSÁK Hanna Lili | HUN-DSI | 1:53.202 | ||
2 | (4) | 81. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 1:55.108 | ||
3 | (3) | 91. | SRETENSKA Polina | LAT-JLSS | 1:59.765 | ||
4 | (5) | 109. | LULKOVICOVA Zina | SVK-TRN | 2:01.533 | ||
5 | (6) | 90. | SZTANOJEV Nikolett | HUN-TKKSE | 2:08.175 | ||
6 | (7) | 77. | KRISTOVA Denisa | CZE-STCZ | 2:14.156 | ||
7 | (2) | 100. | GROCHOWSKA Blanka | POL-UKSSB | NO TIME | finished | |
RACE: 366 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 101. | SZTABIŃSKA Gaja | POL-UKSSB | 1:51.194 | ||
2 | (2) | 99. | DYBIEC Kinga | POL-UKSSB | 1:51.317 | ||
3 | (3) | 79. | KÖVÉR Laura | HUN-DSI | 1:51.485 | ||
4 | (4) | 95. | TARGOWSKA Martyna | POL-MOSIR | 1:52.805 | ||
5 | (1) | 108. | SCHMOGNEROVA Karolina | SVK-STEZ | 1:54.415 | ||
RACE: 367 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 107. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 1:49.076 | ||
2 | (3) | 82. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | NO TIME | finished | |
- | (4) | 106. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | - | no finish | |
- | (2) | 84. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | - | penalty | |
- | (5) | 78. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | - | penalty | |
RACE: 368 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 110. | KARADAĞ Derya | TUR | 1:39.711 | ||
2 | (5) | 111. | KHOKHELKO Mariia | UKR-KYIV | 1:40.169 | ||
3 | (3) | 96. | DASZUTA Daria | POL | 1:42.548 | ||
4 | (2) | 94. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 1:48.441 | ||
5 | (1) | 105. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 1:52.513 | ||
RACE: 369 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 97. | JARMOC Natalia | POL | 1:43.830 | ||
2 | (3) | 103. | MÀRTON Henrietta | ROU-SCMC | 1:44.324 | ||
3 | (4) | 83. | DUNAY Gerda | HUN-FTC | 1:48.828 | ||
4 | (5) | 102. | GERE Cynthia | ROU-SCMC | 1:52.983 | ||
- | (1) | 93. | MIEZIO Zofia | POL-JUV | - | penalty | |
RACE: 370 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 85. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:47.570 | ||
2 | (1) | 89. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:48.559 | ||
3 | (2) | 98. | SKARŻYŃSKA Maria | POL | 1:48.586 | ||
4 | (3) | 104. | RODIC Sofija | SRB | 1:49.141 | ||
5 | (5) | 92. | KANIA Milena | POL-JUV | 1:49.193 | ||
RACE: 371 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 86. | KISS-GEBORA Flóra | HUN | 2:07.640 | ||
2 | (3) | 76. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 2:08.882 | ||
3 | (1) | 87. | MOLNÁR Réka | HUN | 2:08.931 | ||
- | (2) | 88. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN | - | penalty | |
- | (4) | 112. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | - | no start |
Slovak Open 2023 - Danubia Series 3, Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2023
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 86. | KISS-GEBORA Flóra | HUN | 34 | 1 | 1:41.820 | ||
2. | A | 2. | 76. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 21 | 2 | 1:41.925 | ||
3. | A | 3. | 87. | MOLNÁR Réka | HUN | 13 | 3 | 1:41.717 | ||
4. | A | PEN | 88. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN | 8 | 4 | 1:41.808 | ||
5. | A | DNS | 112. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 5 | 5 | 1:43.986 | ||
6. | B | 1. | 85. | NAGY Réka | HUN-FTC | 3 | 6 | 1:47.570 | ||
7. | B | 2. | 89. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 2 | 7 | 1:43.369 | ||
8. | B | 3. | 98. | SKARŻYŃSKA Maria | POL | 1 | 8 | 1:43.590 | ||
9. | B | 4. | 104. | RODIC Sofija | SRB | 9 | 1:43.546 | |||
10. | B | 5. | 92. | KANIA Milena | POL-JUV | 10 | 1:49.193 | |||
11. | C | 1. | 97. | JARMOC Natalia | POL | 11 | 1:43.635 | |||
12. | C | 2. | 103. | MÀRTON Henrietta | ROU-SCMC | 12 | 1:44.324 | |||
13. | C | 3. | 83. | DUNAY Gerda | HUN-FTC | 13 | 1:48.386 | |||
14. | C | 4. | 102. | GERE Cynthia | ROU-SCMC | 14 | 1:51.072 | |||
15. | C | PEN | 93. | MIEZIO Zofia | POL-JUV | 15 | 1:43.540 | |||
16. | D | 1. | 110. | KARADAĞ Derya | TUR | 16 | 1:39.711 | |||
17. | D | 2. | 111. | KHOKHELKO Mariia | UKR-KYIV | 17 | 1:40.169 | |||
18. | D | 3. | 96. | DASZUTA Daria | POL | 18 | 1:42.548 | |||
19. | D | 4. | 94. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 19 | 1:48.441 | |||
20. | D | 5. | 105. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 20 | 1:48.123 | |||
21. | E | 1. | 107. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 21 | 1:49.076 | |||
22. | E | 2. | 82. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 22 | 1:51.846 | |||
23. | E | DNF | 106. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 23 | 1:55.001 | |||
24. | E | PEN | 84. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 24 | 1:51.310 | |||
24. | E | PEN | 78. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 24 | 1:56.391 | |||
26. | F | 1. | 101. | SZTABIŃSKA Gaja | POL-UKSSB | 26 | 1:51.194 | |||
27. | F | 2. | 99. | DYBIEC Kinga | POL-UKSSB | 27 | 1:51.317 | |||
28. | F | 3. | 79. | KÖVÉR Laura | HUN-DSI | 28 | 1:51.485 | |||
29. | F | 4. | 95. | TARGOWSKA Martyna | POL-MOSIR | 29 | 1:52.805 | |||
30. | F | 5. | 108. | SCHMOGNEROVA Karolina | SVK-STEZ | 30 | 1:52.566 | |||
31. | G | 1. | 80. | MIZSÁK Hanna Lili | HUN-DSI | 31 | 1:53.202 | |||
32. | G | 2. | 81. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 32 | 1:55.108 | |||
33. | G | 3. | 91. | SRETENSKA Polina | LAT-JLSS | 33 | 1:59.765 | |||
34. | G | 4. | 109. | LULKOVICOVA Zina | SVK-TRN | 34 | 2:01.533 | |||
35. | G | 5. | 90. | SZTANOJEV Nikolett | HUN-TKKSE | 35 | 2:08.175 | |||
36. | G | 6. | 77. | KRISTOVA Denisa | CZE-STCZ | 36 | 2:13.550 | |||
37. | G | 7. | 100. | GROCHOWSKA Blanka | POL-UKSSB | 37 | 1:58.096 |