Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR E GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 3 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | KOCAOGLU Elif Ecrin | TUR | 1:27.999 | ||
2 | (5) | 69. | ONER Elvin | TUR | 1:36.910 | ||
3 | (3) | 66. | BOZTEPE Talya Ela | TUR | 1:39.175 | ||
4 | (2) | 43. | LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika | ROU-SCMC | 1:43.260 | ||
5 | (4) | 24. | TRGOVČEVIĆ Ivona | CRO | 1:48.636 | advanced->to A | |
RACE: 4 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 42. | ANDRAS Vivien | ROU-SCMC | 1:26.501 | ||
2 | (5) | 68. | KUSKAY Mila | TUR | 1:28.402 | ||
3 | (1) | 2. | CHANCHEVA Alexandra | BUL-ICP | 1:28.568 | ||
4 | (2) | 65. | AYDIN Eflal Zumra | TUR | 1:28.665 | ||
5 | (3) | 44. | VERESS Klára | ROU-SCMC | 1:33.741 | ||
6 | (6) | 64. | ATALI Beril | TUR | 1:37.777 | ||
JUNIOR E GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 19 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 44. | VERESS Klára | ROU-SCMC | 1:31.853 | ||
2 | (4) | 43. | LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika | ROU-SCMC | 1:32.885 | ||
3 | (3) | 64. | ATALI Beril | TUR | 1:36.194 | ||
- | (1) | 65. | AYDIN Eflal Zumra | TUR | - | off track | |
RACE: 20 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | ANDRAS Vivien | ROU-SCMC | 1:24.677 | ||
2 | (3) | 68. | KUSKAY Mila | TUR | 1:24.829 | ||
3 | (2) | 67. | KOCAOGLU Elif Ecrin | TUR | 1:25.037 | ||
4 | (7) | 24. | TRGOVČEVIĆ Ivona | CRO | 1:26.884 | ||
5 | (5) | 69. | ONER Elvin | TUR | 1:37.111 | ||
6 | (6) | 66. | BOZTEPE Talya Ela | TUR | 1:37.212 | ||
7 | (4) | 2. | CHANCHEVA Alexandra | BUL-ICP | 1:42.511 |
Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 42. | ANDRAS Vivien | ROU-SCMC | 34 | 1 | 1:24.677 | ||
2. | A | 2. | 68. | KUSKAY Mila | TUR | 21 | 2 | 1:24.829 | ||
3. | A | 3. | 67. | KOCAOGLU Elif Ecrin | TUR | 13 | 3 | 1:25.037 | ||
4. | A | 4. | 24. | TRGOVČEVIĆ Ivona | CRO | 8 | 4 | 1:26.884 | ||
5. | A | 5. | 69. | ONER Elvin | TUR | 5 | 5 | 1:36.910 | ||
6. | A | 6. | 66. | BOZTEPE Talya Ela | TUR | 3 | 6 | 1:37.212 | ||
7. | A | 7. | 2. | CHANCHEVA Alexandra | BUL-ICP | 2 | 7 | 1:28.568 | ||
8. | B | 1. | 44. | VERESS Klára | ROU-SCMC | 1 | 8 | 1:31.853 | ||
9. | B | 2. | 43. | LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika | ROU-SCMC | 9 | 1:32.885 | |||
10. | B | 3. | 64. | ATALI Beril | TUR | 10 | 1:36.194 | |||
11. | B | PEN | 65. | AYDIN Eflal Zumra | TUR | 11 | 1:28.665 |