Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Heat Results
2. Distance | |||||||
WOMEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 44 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 31. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 51.700 | ||
2 | (1) | 33. | GERELTUYA Battulga | MGL | 1:05.143 | ||
- | (2) | 16. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | - | no start | |
RACE: 45 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 77. | UREMIS Zuleyha | TUR | 53.951 | ||
2 | (4) | 15. | PETSEVA Niya | BUL-SCIS | 54.585 | ||
3 | (1) | 45. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-SCMC | 55.032 | ||
- | (2) | 25. | HORVAT Tonka | CRO | seeded | ||
WOMEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 80 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 49.585 | ||
2 | (5) | 33. | GERELTUYA Battulga | MGL | 50.808 | ||
3 | (2) | 77. | UREMIS Zuleyha | TUR | 51.645 | ||
4 | (4) | 45. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-SCMC | 54.509 | ||
5 | (3) | 15. | PETSEVA Niya | BUL-SCIS | 1:08.848 | ||
- | (6) | 25. | HORVAT Tonka | CRO | - | no start |
Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Distance Classification
WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 31. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 34 | 1 | 0:49.585 | ||
2. | A | 2. | 33. | GERELTUYA Battulga | MGL | 21 | 2 | 0:50.808 | ||
3. | A | 3. | 77. | UREMIS Zuleyha | TUR | 13 | 3 | 0:51.645 | ||
4. | A | 4. | 45. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-SCMC | 8 | 4 | 0:54.509 | ||
5. | A | 5. | 15. | PETSEVA Niya | BUL-SCIS | 5 | 5 | 0:54.585 | ||
A | DNS | 25. | HORVAT Tonka | CRO | 6 | NO TIME | ||||
HEATS | ||||||||||
A | DNS | 16. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 7 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 31. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 34 | 1 | 0:49.585 | ||
2. (3.) | A | 3. | 77. | UREMIS Zuleyha | TUR | 13 | 3 | 0:51.645 | ||
- | A | DNS | 25. | HORVAT Tonka | CRO | 6 | NO TIME | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | DNS | 16. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 7 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (5.) | A | 5. | 15. | PETSEVA Niya | BUL-SCIS | 5 | 5 | 0:54.585 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (2.) | A | 2. | 33. | GERELTUYA Battulga | MGL | 21 | 2 | 0:50.808 | ||
2. (4.) | A | 4. | 45. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-SCMC | 8 | 4 | 0:54.509 |