Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 95 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 50. | RODIC Sofija | SRB | 2:05.563 | ||
2 | (3) | 54. | FİDAN Nisa Nur | TUR | 2:05.908 | ||
3 | (1) | 97. | BURDELAKOVA Kristina | SVK | 2:06.564 | ||
RACE: 96 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | ÇİĞDEM Defne | TUR | 1:44.388 | ||
2 | (4) | 41. | MÀRTON Henrietta | ROU-SCMC | 1:44.490 | ||
3 | (3) | 22. | KOLOVRAT Lara | CRO | 1:53.074 | ||
4 | (2) | 51. | ATILGAN Beyzanur | TUR | 2:14.538 | ||
RACE: 97 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 55. | KARADAĞ Derya | TUR | 1:43.858 | ||
2 | (3) | 23. | RADELJA Ljiljana | CRO | 1:44.887 | ||
3 | (4) | 40. | GERE Cynthia | ROU-SCMC | 1:47.301 | ||
4 | (1) | 53. | DEMİR Asya Su | TUR | 1:54.841 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 130 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 54. | FİDAN Nisa Nur | TUR | 1:45.604 | ||
2 | (5) | 97. | BURDELAKOVA Kristina | SVK | 1:46.954 | ||
3 | (1) | 40. | GERE Cynthia | ROU-SCMC | 1:47.606 | ||
4 | (2) | 22. | KOLOVRAT Lara | CRO | 1:49.020 | ||
5 | (3) | 53. | DEMİR Asya Su | TUR | 1:51.943 | ||
6 | (6) | 51. | ATILGAN Beyzanur | TUR | 2:11.638 | ||
RACE: 131 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 52. | ÇİĞDEM Defne | TUR | 2:08.762 | ||
2 | (5) | 50. | RODIC Sofija | SRB | 2:09.419 | ||
3 | (3) | 41. | MÀRTON Henrietta | ROU-SCMC | 2:09.594 | ||
4 | (4) | 23. | RADELJA Ljiljana | CRO | 2:10.679 | ||
- | (1) | 55. | KARADAĞ Derya | TUR | - | penalty |
Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 52. | ÇİĞDEM Defne | TUR | 34 | 1 | 1:44.388 | ||
2. | A | 2. | 50. | RODIC Sofija | SRB | 21 | 2 | 2:05.563 | ||
3. | A | 3. | 41. | MÀRTON Henrietta | ROU-SCMC | 13 | 3 | 1:44.490 | ||
4. | A | 4. | 23. | RADELJA Ljiljana | CRO | 8 | 4 | 1:44.887 | ||
5. | A | PEN | 55. | KARADAĞ Derya | TUR | 5 | 1:43.858 | |||
6. | B | 1. | 54. | FİDAN Nisa Nur | TUR | 5 | 6 | 1:45.604 | ||
7. | B | 2. | 97. | BURDELAKOVA Kristina | SVK | 3 | 7 | 1:46.954 | ||
8. | B | 3. | 40. | GERE Cynthia | ROU-SCMC | 2 | 8 | 1:47.301 | ||
9. | B | 4. | 22. | KOLOVRAT Lara | CRO | 1 | 9 | 1:49.020 | ||
10. | B | 5. | 53. | DEMİR Asya Su | TUR | 10 | 1:51.943 | |||
11. | B | 6. | 51. | ATILGAN Beyzanur | TUR | 11 | 2:11.638 |