2024 MASA Championship Danbury CT USA, 02.03. - 02.03.2024
Heat Results
3. Distance | |||||||
DIVISION 4 SUPER FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 69 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 19. | HAO Richard | USA-DSSC | 1:51.930 | ||
2 | (2) | 16. | HARTSHORN Jacoby | USA-BSS | 1:55.930 | ||
3 | (3) | 17. | SHELTON-WHITE Christian | USA-UCBSSC | 1:57.170 | ||
4 | (1) | 25. | SRINIVASULA Priyanka | USA-EPSSC | 1:57.320 | ||
RACE: 70 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 11. | BABKINE-OSTERRATH XAVIER | USA-DSSC | 1:42.650 | ||
2 | (5) | 44. | SHAMSHTEIN Ethan | USA-DSSC | 1:43.980 | ||
3 | (3) | 12. | TESTA John | USA-DSSC | 1:44.370 | ||
4 | (2) | 14. | EINSLA Russel | USA-EPSSC | 1:54.160 | ||
5 | (1) | 18. | ZHENG Ethan | USA-DSSC | 1:54.190 |
2024 MASA Championship Danbury CT USA, 02.03. - 02.03.2024
Distance Classification
DIVISION 4 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
SUPER FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 11. | BABKINE-OSTERRATH XAVIER | USA-DSSC | 100 | 1 | 1:42.650 | ||
2. | A | 2. | 44. | SHAMSHTEIN Ethan | USA-DSSC | 85 | 2 | 1:43.980 | ||
3. | A | 3. | 12. | TESTA John | USA-DSSC | 72.2 | 3 | 1:44.370 | ||
4. | A | 4. | 14. | EINSLA Russel | USA-EPSSC | 61.4 | 4 | 1:54.160 | ||
5. | A | 5. | 18. | ZHENG Ethan | USA-DSSC | 52.2 | 5 | 1:54.190 | ||
6. | B | 1. | 19. | HAO Richard | USA-DSSC | 44.3 | 6 | 1:51.930 | ||
7. | B | 2. | 16. | HARTSHORN Jacoby | USA-BSS | 37.7 | 7 | 1:55.930 | ||
8. | B | 3. | 17. | SHELTON-WHITE Christian | USA-UCBSSC | 32 | 8 | 1:57.170 | ||
9. | B | 4. | 25. | SRINIVASULA Priyanka | USA-EPSSC | 27.2 | 9 | 1:57.320 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
SUPER FINAL | ||||||||||
1. (9.) | B | 4. | 25. | SRINIVASULA Priyanka | USA-EPSSC | 27.2 | 9 | 1:57.320 |
Splitted Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 11. | BABKINE-OSTERRATH XAVIER | USA-DSSC | 100 | 1 | 1:42.650 | ||
2. (2.) | A | 2. | 44. | SHAMSHTEIN Ethan | USA-DSSC | 85 | 2 | 1:43.980 | ||
3. (3.) | A | 3. | 12. | TESTA John | USA-DSSC | 72.2 | 3 | 1:44.370 | ||
4. (4.) | A | 4. | 14. | EINSLA Russel | USA-EPSSC | 61.4 | 4 | 1:54.160 | ||
5. (5.) | A | 5. | 18. | ZHENG Ethan | USA-DSSC | 52.2 | 5 | 1:54.190 | ||
6. (6.) | B | 1. | 19. | HAO Richard | USA-DSSC | 44.3 | 6 | 1:51.930 | ||
7. (7.) | B | 2. | 16. | HARTSHORN Jacoby | USA-BSS | 37.7 | 7 | 1:55.930 | ||
8. (8.) | B | 3. | 17. | SHELTON-WHITE Christian | USA-UCBSSC | 32 | 8 | 1:57.170 |