1st Presov Trophy 2023 / Slovak Cup 3, Presov, Slovakia, 25.11. - 26.11.2023
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR F HEATS 333 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 200. | WAGNEROVA Emma | SVK-STEZ | 43.910 | ||
2 | (1) | 147. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 53.140 | ||
3 | (5) | 140. | GOLIASOVA Nina | SVK-SKMA | 1:10.261 | ||
4 | (4) | 132. | SLIMAKOVA Ema | SVK-PRK | 1:10.432 | ||
5 | (3) | 182. | RISOVA Olivia | SVK-SKMA | 1:26.015 | ||
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 188. | FABIANOVA Ema | SVK-STEZ | 45.822 | ||
2 | (1) | 185. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 52.048 | ||
3 | (3) | 195. | MISCIKOVA Julia | SVK-SKMA | 1:04.968 | ||
4 | (5) | 149. | HRICOVA Viktoria | SVK-SKMA | 1:19.765 | ||
- | (2) | 139. | NOVOTNA Alzbeta | SVK-PRK | - | no start | |
RACE: 3 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 196. | PALKOVICOVA Eva | SVK-STEZ | 42.269 | ||
2 | (1) | 143. | OLEJNIKOVA Anna | SVK-PRK | 46.488 | ||
3 | (5) | 187. | LESKO Tomas | SVK-SKMA | 48.794 | ||
4 | (2) | 145. | KASPAROVA Ema | SVK-SKMA | 49.053 | ||
5 | (4) | 184. | BILISNANSKY Tobias | SVK-SKMA | 52.746 | ||
RACE: 4 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 190. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 49.746 | ||
2 | (2) | 146. | TOKAROVA Sarlotka | SVK-PRK | 50.641 | ||
3 | (3) | 191. | KUBOVA Kristina | SVK-SKMA | 1:10.305 | ||
4 | (4) | 150. | KUCIRKOVA Agata | SVK-SKMA | 1:13.319 | ||
RACE: 5 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 199. | SPODNIKOVA Tatiana | SVK-STEZ | 41.422 | ||
2 | (1) | 137. | OCHAŁA Klara | POL-MOSIR | 41.629 | ||
3 | (3) | 183. | TOMASOVA Sara | SVK-SKMA | 56.923 | ||
4 | (4) | 186. | SARO Michal | SVK-SKMA | 1:08.163 | ||
RACE: 6 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 189. | SASARAK David | SVK-SKMA | 46.415 | ||
2 | (4) | 142. | HLAVATY Andrej | SVK-PRK | 57.053 | ||
3 | (3) | 193. | NAZARENKO Kateryna | SVK-STEZ | 1:03.047 | ||
4 | (5) | 181. | NEUPAUEROVA Natalia | SVK-SKMA | 1:03.603 | ||
5 | (1) | 141. | GLIGANICOVA Ela | SVK-SKMA | 1:21.272 | ||
JUNIOR F FINAL 333 m | |||||||
RACE: 25 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 182. | RISOVA Olivia | SVK-SKMA | 1:01.264 | ||
2 | (1) | 194. | PALKOVICOVA Anna | SVK-STEZ | 1:19.543 | ||
3 | (2) | 141. | GLIGANICOVA Ela | SVK-SKMA | 1:22.618 | ||
RACE: 26 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 184. | BILISNANSKY Tobias | SVK-SKMA | 53.749 | ||
2 | (3) | 132. | SLIMAKOVA Ema | SVK-PRK | 1:09.248 | ||
3 | (2) | 186. | SARO Michal | SVK-SKMA | 1:10.462 | ||
4 | (4) | 150. | KUCIRKOVA Agata | SVK-SKMA | 1:12.708 | ||
5 | (5) | 149. | HRICOVA Viktoria | SVK-SKMA | 1:20.419 | ||
RACE: 27 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 145. | KASPAROVA Ema | SVK-SKMA | 55.843 | ||
2 | (2) | 181. | NEUPAUEROVA Natalia | SVK-SKMA | 59.709 | ||
3 | (4) | 140. | GOLIASOVA Nina | SVK-SKMA | 1:03.082 | ||
4 | (3) | 195. | MISCIKOVA Julia | SVK-SKMA | 1:04.190 | ||
5 | (5) | 191. | KUBOVA Kristina | SVK-SKMA | 1:04.321 | ||
RACE: 28 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 187. | LESKO Tomas | SVK-SKMA | 48.909 | ||
2 | (5) | 193. | NAZARENKO Kateryna | SVK-STEZ | 53.822 | ||
3 | (4) | 142. | HLAVATY Andrej | SVK-PRK | 54.641 | ||
4 | (2) | 147. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 58.319 | ||
5 | (3) | 183. | TOMASOVA Sara | SVK-SKMA | 1:03.475 | ||
RACE: 29 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 137. | OCHAŁA Klara | POL-MOSIR | 42.238 | ||
2 | (5) | 185. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 51.062 | ||
3 | (4) | 146. | TOKAROVA Sarlotka | SVK-PRK | 53.494 | ||
4 | (2) | 143. | OLEJNIKOVA Anna | SVK-PRK | 54.129 | ||
5 | (3) | 190. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 56.242 | ||
RACE: 30 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 199. | SPODNIKOVA Tatiana | SVK-STEZ | 41.585 | ||
2 | (2) | 196. | PALKOVICOVA Eva | SVK-STEZ | 41.768 | ||
3 | (3) | 200. | WAGNEROVA Emma | SVK-STEZ | 42.184 | ||
4 | (4) | 188. | FABIANOVA Ema | SVK-STEZ | 43.336 | ||
5 | (5) | 189. | SASARAK David | SVK-SKMA | 46.487 |
1st Presov Trophy 2023 / Slovak Cup 3, Presov, Slovakia, 25.11. - 26.11.2023
Distance Classification
JUNIOR F 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 199. | SPODNIKOVA Tatiana | SVK-STEZ | 34 | 1 | 0:41.422 | ||
2. | A | 2. | 196. | PALKOVICOVA Eva | SVK-STEZ | 21 | 2 | 0:41.768 | ||
3. | A | 3. | 200. | WAGNEROVA Emma | SVK-STEZ | 13 | 3 | 0:42.184 | ||
4. | A | 4. | 188. | FABIANOVA Ema | SVK-STEZ | 8 | 4 | 0:43.336 | ||
5. | A | 5. | 189. | SASARAK David | SVK-SKMA | 5 | 5 | 0:46.415 | ||
6. | B | 1. | 137. | OCHAŁA Klara | POL-MOSIR | 3 | 6 | 0:41.629 | ||
7. | B | 2. | 185. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 2 | 7 | 0:51.062 | ||
8. | B | 3. | 146. | TOKAROVA Sarlotka | SVK-PRK | 1 | 8 | 0:50.641 | ||
9. | B | 4. | 143. | OLEJNIKOVA Anna | SVK-PRK | 9 | 0:46.488 | |||
10. | B | 5. | 190. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 10 | 0:49.746 | |||
11. | C | 1. | 187. | LESKO Tomas | SVK-SKMA | 11 | 0:48.794 | |||
12. | C | 2. | 193. | NAZARENKO Kateryna | SVK-STEZ | 12 | 0:53.822 | |||
13. | C | 3. | 142. | HLAVATY Andrej | SVK-PRK | 13 | 0:54.641 | |||
14. | C | 4. | 147. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 14 | 0:53.140 | |||
15. | C | 5. | 183. | TOMASOVA Sara | SVK-SKMA | 15 | 0:56.923 | |||
16. | D | 1. | 145. | KASPAROVA Ema | SVK-SKMA | 16 | 0:49.053 | |||
17. | D | 2. | 181. | NEUPAUEROVA Natalia | SVK-SKMA | 17 | 0:59.709 | |||
18. | D | 3. | 140. | GOLIASOVA Nina | SVK-SKMA | 18 | 1:03.082 | |||
19. | D | 4. | 195. | MISCIKOVA Julia | SVK-SKMA | 19 | 1:04.190 | |||
20. | D | 5. | 191. | KUBOVA Kristina | SVK-SKMA | 20 | 1:04.321 | |||
21. | E | 1. | 184. | BILISNANSKY Tobias | SVK-SKMA | 21 | 0:52.746 | |||
22. | E | 2. | 132. | SLIMAKOVA Ema | SVK-PRK | 22 | 1:09.248 | |||
23. | E | 3. | 186. | SARO Michal | SVK-SKMA | 23 | 1:08.163 | |||
24. | E | 4. | 150. | KUCIRKOVA Agata | SVK-SKMA | 24 | 1:12.708 | |||
25. | E | 5. | 149. | HRICOVA Viktoria | SVK-SKMA | 25 | 1:19.765 | |||
26. | F | 1. | 182. | RISOVA Olivia | SVK-SKMA | 26 | 1:01.264 | |||
27. | F | 2. | 194. | PALKOVICOVA Anna | SVK-STEZ | 27 | 1:19.543 | |||
28. | F | 3. | 141. | GLIGANICOVA Ela | SVK-SKMA | 28 | 1:21.272 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR G GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (18.) | D | 3. | 140. | GOLIASOVA Nina | SVK-SKMA | 18 | 1:03.082 | |||
2. (19.) | D | 4. | 195. | MISCIKOVA Julia | SVK-SKMA | 19 | 1:04.190 | |||
3. (25.) | E | 5. | 149. | HRICOVA Viktoria | SVK-SKMA | 25 | 1:19.765 | |||
4. (27.) | F | 2. | 194. | PALKOVICOVA Anna | SVK-STEZ | 27 | 1:19.543 | |||
5. (28.) | F | 3. | 141. | GLIGANICOVA Ela | SVK-SKMA | 28 | 1:21.272 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR G BOYS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (21.) | E | 1. | 184. | BILISNANSKY Tobias | SVK-SKMA | 21 | 0:52.746 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 199. | SPODNIKOVA Tatiana | SVK-STEZ | 34 | 1 | 0:41.422 | ||
2. (2.) | A | 2. | 196. | PALKOVICOVA Eva | SVK-STEZ | 21 | 2 | 0:41.768 | ||
3. (3.) | A | 3. | 200. | WAGNEROVA Emma | SVK-STEZ | 13 | 3 | 0:42.184 | ||
4. (4.) | A | 4. | 188. | FABIANOVA Ema | SVK-STEZ | 8 | 4 | 0:43.336 | ||
5. (6.) | B | 1. | 137. | OCHAŁA Klara | POL-MOSIR | 3 | 6 | 0:41.629 | ||
6. (7.) | B | 2. | 185. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 2 | 7 | 0:51.062 | ||
7. (8.) | B | 3. | 146. | TOKAROVA Sarlotka | SVK-PRK | 1 | 8 | 0:50.641 | ||
8. (9.) | B | 4. | 143. | OLEJNIKOVA Anna | SVK-PRK | 9 | 0:46.488 | |||
9. (10.) | B | 5. | 190. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 10 | 0:49.746 | |||
10. (12.) | C | 2. | 193. | NAZARENKO Kateryna | SVK-STEZ | 12 | 0:53.822 | |||
11. (14.) | C | 4. | 147. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 14 | 0:53.140 | |||
12. (15.) | C | 5. | 183. | TOMASOVA Sara | SVK-SKMA | 15 | 0:56.923 | |||
13. (16.) | D | 1. | 145. | KASPAROVA Ema | SVK-SKMA | 16 | 0:49.053 | |||
14. (17.) | D | 2. | 181. | NEUPAUEROVA Natalia | SVK-SKMA | 17 | 0:59.709 | |||
15. (20.) | D | 5. | 191. | KUBOVA Kristina | SVK-SKMA | 20 | 1:04.321 | |||
16. (22.) | E | 2. | 132. | SLIMAKOVA Ema | SVK-PRK | 22 | 1:09.248 | |||
17. (24.) | E | 4. | 150. | KUCIRKOVA Agata | SVK-SKMA | 24 | 1:12.708 | |||
18. (26.) | F | 1. | 182. | RISOVA Olivia | SVK-SKMA | 26 | 1:01.264 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F BOYS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (5.) | A | 5. | 189. | SASARAK David | SVK-SKMA | 5 | 5 | 0:46.415 | ||
2. (11.) | C | 1. | 187. | LESKO Tomas | SVK-SKMA | 11 | 0:48.794 | |||
3. (13.) | C | 3. | 142. | HLAVATY Andrej | SVK-PRK | 13 | 0:54.641 | |||
4. (23.) | E | 3. | 186. | SARO Michal | SVK-SKMA | 23 | 1:08.163 |