ISU Junior World Cup 1, Leeuwarden, NED Protocol-PDF(i), 25.11. - 26.11.2023
Heat Results
4. Distance | |||||||
WOMEN HEATS 1000 m(2) | |||||||
RACE: 102 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 21. | VÉGI Diána Laura | HUN | 1:35.552 | ||
2 | (3) | 32. | ZHALMUKHAN Guldana | KAZ | 1:36.108 | ||
3 | (4) | 48. | HOLBØ DYRSET Aline | NOR | 1:41.574 | ||
4 | (5) | 56. | LUAI Chloe Shan Han | SGP | 1:43.736 | ||
- | (1) | 63. | CHUN Grace | USA | - | penalty | |
RACE: 103 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | DALEMAN Angel | NED | 1:32.264 | ||
2 | (2) | 19. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1:32.291 | ||
3 | (3) | 3. | MCGILL Aaralyn | CAN | 1:35.638 | ||
4 | (4) | 58. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:39.174 | ||
5 | (5) | 42. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:50.297 | ||
RACE: 104 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 25. | KANAI Rika | JPN | 1:35.216 | ||
2 | (2) | 47. | STRAATHOF Pom | NED | 1:35.491 | ||
3 | (3) | 50. | BIELICKA Natalia | POL | 1:36.742 | ||
4 | (4) | 40. | SALMINA Kamilla | LAT | 1:40.453 | ||
RACE: 105 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 28. | ASTRAKHANTSEVA Anastassiya | KAZ | 1:36.528 | ||
2 | (3) | 23. | SIMONINI Viola | ITA | 1:37.167 | ||
3 | (2) | 46. | STRAATHOF Kiek | NED | 1:37.220 | ||
4 | (4) | 11. | GÁKOVÁ Barbora | CZE | 1:37.385 | ||
5 | (5) | 37. | GINTERE Madara | LAT | 1:44.084 | ||
RACE: 106 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 35. | OH Songmi | KOR | 1:35.691 | ||
2 | (1) | 7. | LI Xuan | CHN | 1:35.779 | ||
3 | (3) | 14. | GRENOUILLOUX Eva | FRA | 1:36.043 | ||
4 | (4) | 61. | JOHANSSON Thea Maria | SWE | 1:37.637 | ||
RACE: 107 HEAT: 6 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 36. | YU Sumin | KOR | 1:35.226 | ||
2 | (1) | 24. | ISHII Sarasa | JPN | 1:35.314 | ||
3 | (4) | 4. | PAGÉ Kiera | CAN | 1:35.405 | ||
4 | (3) | 66. | SU Selena | USA | 1:35.584 | ||
RACE: 108 HEAT: 7 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | LI Jinzi | CHN | 1:34.850 | ||
2 | (2) | 29. | AZHGALIYEVA Alina | KAZ | 1:34.973 | ||
3 | (4) | 62. | CAO Andrea | USA | 1:38.977 | ||
4 | (3) | 51. | BOBIER Oliwia | POL | 1:39.142 | ||
WOMEN REPECHAGE-SF 1000 m(2) | |||||||
RACE: 145 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 32. | ZHALMUKHAN Guldana | KAZ | 1:38.975 | ||
2 | (5) | 37. | GINTERE Madara | LAT | 1:43.197 | ||
3 | (4) | 56. | LUAI Chloe Shan Han | SGP | 1:55.635 | ||
4 | (3) | 48. | HOLBØ DYRSET Aline | NOR | 2:00.820 | ||
5 | (2) | 62. | CAO Andrea | USA | NO TIME | finished adv. | |
RACE: 146 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 11. | GÁKOVÁ Barbora | CZE | 1:38.368 | ||
2 | (2) | 50. | BIELICKA Natalia | POL | 1:39.769 | advanced | |
3 | (4) | 58. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:40.434 | ||
- | (1) | 4. | PAGÉ Kiera | CAN | - | penalty | |
RACE: 147 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 3. | MCGILL Aaralyn | CAN | 1:36.153 | ||
2 | (2) | 14. | GRENOUILLOUX Eva | FRA | 1:36.269 | ||
3 | (4) | 51. | BOBIER Oliwia | POL | 1:37.930 | ||
4 | (3) | 61. | JOHANSSON Thea Maria | SWE | 1:41.491 | ||
RACE: 148 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 46. | STRAATHOF Kiek | NED | 1:36.078 | ||
2 | (2) | 23. | SIMONINI Viola | ITA | 1:36.224 | ||
3 | (1) | 66. | SU Selena | USA | 1:36.617 | ||
4 | (4) | 40. | SALMINA Kamilla | LAT | 1:38.280 | ||
5 | (5) | 42. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:45.576 | ||
WOMEN QUARTER-FINALS 1000 m(2) | |||||||
RACE: 163 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 35. | OH Songmi | KOR | 1:34.211 | ||
2 | (1) | 25. | KANAI Rika | JPN | 1:34.280 | ||
3 | (4) | 3. | MCGILL Aaralyn | CAN | 1:35.281 | ||
4 | (5) | 50. | BIELICKA Natalia | POL | 1:35.902 | ||
5 | (2) | 47. | STRAATHOF Pom | NED | 1:36.105 | ||
RACE: 164 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | DALEMAN Angel | NED | 1:32.791 | ||
2 | (2) | 19. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1:33.063 | ||
3 | (4) | 23. | SIMONINI Viola | ITA | 1:35.011 | ||
4 | (5) | 11. | GÁKOVÁ Barbora | CZE | 1:35.077 | ||
- | (3) | 29. | AZHGALIYEVA Alina | KAZ | - | penalty | |
RACE: 165 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 36. | YU Sumin | KOR | 1:35.068 | ||
2 | (2) | 21. | VÉGI Diána Laura | HUN | 1:35.334 | ||
3 | (3) | 7. | LI Xuan | CHN | 1:35.346 | ||
4 | (5) | 62. | CAO Andrea | USA | 1:39.302 | ||
5 | (4) | 32. | ZHALMUKHAN Guldana | KAZ | 1:39.904 | ||
RACE: 166 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | LI Jinzi | CHN | 1:35.451 | ||
2 | (2) | 24. | ISHII Sarasa | JPN | 1:35.574 | ||
3 | (3) | 28. | ASTRAKHANTSEVA Anastassiya | KAZ | 1:36.818 | ||
4 | (4) | 46. | STRAATHOF Kiek | NED | 1:38.043 | ||
- | (5) | 14. | GRENOUILLOUX Eva | FRA | - | penalty | |
WOMEN SEMI-FINALS 1000 m(2) | |||||||
RACE: 175 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 6. | LI Jinzi | CHN | 1:33.361 | ||
2 | (2) | 35. | OH Songmi | KOR | 1:33.531 | ||
3 | (1) | 19. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1:34.312 | ||
4 | (4) | 21. | VÉGI Diána Laura | HUN | 1:34.369 | ||
5 | (3) | 23. | SIMONINI Viola | ITA | 1:35.850 | ||
RACE: 176 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | DALEMAN Angel | NED | 1:32.594 | ||
2 | (2) | 25. | KANAI Rika | JPN | 1:32.693 | ||
3 | (3) | 36. | YU Sumin | KOR | 1:33.148 | ||
4 | (4) | 3. | MCGILL Aaralyn | CAN | 1:36.649 | ||
5 | (5) | 24. | ISHII Sarasa | JPN | 1:57.378 | ||
WOMEN FINAL B 1000 m(2) | |||||||
RACE: 183 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 21. | VÉGI Diána Laura | HUN | 1:35.052 | ||
2 | (1) | 19. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1:35.386 | ||
3 | (4) | 3. | MCGILL Aaralyn | CAN | 1:36.114 | ||
4 | (5) | 24. | ISHII Sarasa | JPN | 1:36.197 | ||
5 | (3) | 23. | SIMONINI Viola | ITA | 1:37.591 | ||
WOMEN FINAL A 1000 m(2) | |||||||
RACE: 184 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 6. | LI Jinzi | CHN | 1:33.559 | ||
2 | (3) | 36. | YU Sumin | KOR | 1:33.874 | ||
3 | (5) | 35. | OH Songmi | KOR | 1:33.911 | ||
4 | (1) | 43. | DALEMAN Angel | NED | 1:34.149 | ||
5 | (2) | 25. | KANAI Rika | JPN | 1:34.465 |
ISU Junior World Cup 1, Leeuwarden, NED Protocol-PDF(i), 25.11. - 26.11.2023
Distance Classification
WOMEN 1000 m(2) | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL A | ||||||||||
1. | 1. | 6. | LI Jinzi | CHN | 1 | 1:33.361 | ||||
2. | 2. | 36. | YU Sumin | KOR | 2 | 1:33.148 | ||||
3. | 3. | 35. | OH Songmi | KOR | 3 | 1:33.531 | ||||
4. | 4. | 43. | DALEMAN Angel | NED | 4 | 1:32.264 | ||||
5. | 5. | 25. | KANAI Rika | JPN | 5 | 1:32.693 | ||||
FINAL B | ||||||||||
6. | 1. | 21. | VÉGI Diána Laura | HUN | 6 | 1:34.369 | ||||
7. | 2. | 19. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 7 | 1:32.291 | ||||
8. | 3. | 3. | MCGILL Aaralyn | CAN | 8 | 1:35.281 | ||||
9. | 4. | 24. | ISHII Sarasa | JPN | 9 | 1:35.314 | ||||
10. | 5. | 23. | SIMONINI Viola | ITA | 10 | 1:35.011 | ||||
QUARTER-FINALS | ||||||||||
11. | 3. | 28. | ASTRAKHANTSEVA Anastassiya | KAZ | 11 | 1:36.528 | ||||
12. | 3. | 7. | LI Xuan | CHN | 12 | 1:35.346 | ||||
13. | 4. | 46. | STRAATHOF Kiek | NED | 13 | 1:36.078 | ||||
14. | 4. | 11. | GÁKOVÁ Barbora | CZE | 14 | 1:35.077 | ||||
15. | 4. | 50. | BIELICKA Natalia | POL | 15 | 1:35.902 | ||||
16. | 4. | 62. | CAO Andrea | USA | 16 | 1:38.977 | ||||
17. | 5. | 47. | STRAATHOF Pom | NED | 17 | 1:35.491 | ||||
18. | 5. | 32. | ZHALMUKHAN Guldana | KAZ | 18 | 1:36.108 | ||||
19. | PEN | 29. | AZHGALIYEVA Alina | KAZ | 19 | 1:34.973 | ||||
20. | PEN | 14. | GRENOUILLOUX Eva | FRA | 20 | 1:36.043 | ||||
REPECHAGE-SF | ||||||||||
21. | 2. | 37. | GINTERE Madara | LAT | 21 | 1:43.197 | ||||
22. | 3. | 66. | SU Selena | USA | 22 | 1:35.584 | ||||
23. | 3. | 51. | BOBIER Oliwia | POL | 23 | 1:37.930 | ||||
24. | 3. | 58. | IZAROVA Michaela | SVK | 24 | 1:39.174 | ||||
25. | 3. | 56. | LUAI Chloe Shan Han | SGP | 25 | 1:43.736 | ||||
26. | 4. | 48. | HOLBØ DYRSET Aline | NOR | 26 | 1:41.574 | ||||
27. | 4. | 61. | JOHANSSON Thea Maria | SWE | 27 | 1:37.637 | ||||
28. | 4. | 40. | SALMINA Kamilla | LAT | 28 | 1:38.280 | ||||
29. | 5. | 42. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 29 | 1:45.576 | ||||
30. | PEN | 4. | PAGÉ Kiera | CAN | 30 | 1:35.405 | ||||
HEATS | ||||||||||
31. | PEN | 63. | CHUN Grace | USA | 31 | NO TIME |