Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Heat Results
1. Distance | |||||||
WOMEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 13 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 31. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 2:50.807 | ||
2 | (4) | 25. | HORVAT Tonka | CRO | 2:50.990 | ||
3 | (5) | 33. | GERELTUYA Battulga | MGL | 2:51.373 | ||
4 | (1) | 16. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 2:51.757 | ||
5 | (6) | 77. | UREMIS Zuleyha | TUR | 2:53.525 | ||
6 | (3) | 45. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-SCMC | 3:01.351 | ||
7 | (7) | 15. | PETSEVA Niya | BUL-SCIS | 3:02.359 | ||
WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 29 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 2:46.451 | ||
2 | (2) | 25. | HORVAT Tonka | CRO | 2:47.191 | ||
3 | (5) | 77. | UREMIS Zuleyha | TUR | 2:47.271 | ||
4 | (3) | 33. | GERELTUYA Battulga | MGL | 2:47.528 | ||
5 | (4) | 16. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 2:53.352 | ||
6 | (7) | 15. | PETSEVA Niya | BUL-SCIS | 2:55.922 | ||
7 | (6) | 45. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-SCMC | 2:57.585 |
Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Distance Classification
WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 31. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 34 | 1 | 2:46.451 | ||
2. | A | 2. | 25. | HORVAT Tonka | CRO | 21 | 2 | 2:47.191 | ||
3. | A | 3. | 77. | UREMIS Zuleyha | TUR | 13 | 3 | 2:47.271 | ||
4. | A | 4. | 33. | GERELTUYA Battulga | MGL | 8 | 4 | 2:47.528 | ||
5. | A | 5. | 16. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 5 | 5 | 2:51.757 | ||
6. | A | 6. | 15. | PETSEVA Niya | BUL-SCIS | 3 | 6 | 2:55.922 | ||
7. | A | 7. | 45. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-SCMC | 2 | 7 | 2:57.585 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 31. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 34 | 1 | 2:46.451 | ||
2. (2.) | A | 2. | 25. | HORVAT Tonka | CRO | 21 | 2 | 2:47.191 | ||
3. (3.) | A | 3. | 77. | UREMIS Zuleyha | TUR | 13 | 3 | 2:47.271 | ||
4. (5.) | A | 5. | 16. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 5 | 5 | 2:51.757 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (6.) | A | 6. | 15. | PETSEVA Niya | BUL-SCIS | 3 | 6 | 2:55.922 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (4.) | A | 4. | 33. | GERELTUYA Battulga | MGL | 8 | 4 | 2:47.528 | ||
2. (7.) | A | 7. | 45. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-SCMC | 2 | 7 | 2:57.585 |