Danubia Series 1, CZECH OPEN, Benatky n.J., CZE, 06.10. - 08.10.2023
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 42 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 103. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 51.326 | ||
2 | (4) | 96. | SOCHA Magdalena | POL-ASRNC | 55.429 | ||
3 | (1) | 92. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 55.992 | ||
4 | (2) | 97. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 57.676 | ||
RACE: 43 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 114. | KOBUS Agata | POL | 50.084 | ||
2 | (4) | 101. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 53.025 | ||
3 | (1) | 108. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 54.443 | ||
4 | (2) | 111. | LUDWICKA Antonina | POL-ASRNC | 54.454 | ||
RACE: 44 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 105. | PUKSA Veronika | HUN-FTC | 53.176 | ||
2 | (5) | 107. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 53.409 | ||
3 | (1) | 90. | TANCOSOVA Alexandra | SVK-SKMA | 54.064 | ||
4 | (3) | 112. | DZUROVA Juliana | SVK-STEZ | 57.508 | ||
5 | (4) | 94. | STRZYŻ Liliana | POL-ASRNC | 57.752 | ||
RACE: 45 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 99. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 50.800 | ||
2 | (5) | 89. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 54.738 | ||
3 | (2) | 95. | FUŁAWKA Nela | POL-ASRNC | 55.063 | ||
4 | (3) | 91. | SINAYOVA Tereza | SVK-SKMA | 1:00.702 | ||
5 | (1) | 104. | WEISSOVÁ Natálie | CZE-NACH | NO TIME | finished | |
RACE: 46 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 109. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 52.102 | ||
2 | (1) | 93. | RYDZEWSKA Julia | POL-UKSSB | 52.836 | ||
3 | (5) | 113. | CZECH Dominika | POL-ASRNC | 1:00.143 | ||
4 | (4) | 102. | PACAKOVA Margareta | SVK-STEZ | 1:00.783 | ||
5 | (2) | 110. | BRÁZDILOVÁ Eliska | CZE-KSB | 1:04.278 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 129 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 49.649 | ||
2 | (2) | 109. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 49.831 | ||
3 | (3) | 89. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 52.253 | ||
4 | (5) | 113. | CZECH Dominika | POL-ASRNC | 52.412 | ||
5 | (4) | 96. | SOCHA Magdalena | POL-ASRNC | 53.274 | ||
RACE: 130 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 99. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 50.054 | ||
2 | (3) | 107. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 52.046 | ||
3 | (2) | 105. | PUKSA Veronika | HUN-FTC | 52.218 | ||
4 | (5) | 92. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 56.459 | ||
5 | (4) | 90. | TANCOSOVA Alexandra | SVK-SKMA | 1:11.411 | ||
RACE: 131 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | KOBUS Agata | POL | 49.104 | ||
2 | (3) | 101. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 52.162 | ||
3 | (2) | 93. | RYDZEWSKA Julia | POL-UKSSB | 53.092 | ||
4 | (4) | 108. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 54.271 | ||
5 | (5) | 95. | FUŁAWKA Nela | POL-ASRNC | 54.452 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 139 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 99. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 49.582 | ||
2 | (1) | 103. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 49.718 | ||
3 | (3) | 101. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 52.705 | ||
4 | (4) | 105. | PUKSA Veronika | HUN-FTC | 52.732 | ||
5 | (5) | 113. | CZECH Dominika | POL-ASRNC | 52.981 | ||
RACE: 140 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | KOBUS Agata | POL | 49.779 | ||
2 | (2) | 109. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 51.419 | ||
3 | (3) | 107. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 51.907 | ||
4 | (5) | 93. | RYDZEWSKA Julia | POL-UKSSB | 52.570 | ||
5 | (4) | 89. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 1:13.485 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 147 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 94. | STRZYŻ Liliana | POL-ASRNC | 56.143 | ||
2 | (2) | 110. | BRÁZDILOVÁ Eliska | CZE-KSB | 57.629 | ||
3 | (3) | 104. | WEISSOVÁ Natálie | CZE-NACH | 59.564 | ||
RACE: 148 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | LUDWICKA Antonina | POL-ASRNC | 55.691 | ||
2 | (2) | 112. | DZUROVA Juliana | SVK-STEZ | 57.262 | ||
3 | (3) | 97. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 57.887 | ||
4 | (4) | 91. | SINAYOVA Tereza | SVK-SKMA | 58.223 | ||
5 | (5) | 102. | PACAKOVA Margareta | SVK-STEZ | 59.076 | ||
RACE: 149 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | SOCHA Magdalena | POL-ASRNC | 53.462 | ||
2 | (5) | 90. | TANCOSOVA Alexandra | SVK-SKMA | 54.243 | ||
3 | (2) | 108. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 54.857 | ||
4 | (4) | 92. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 55.466 | ||
5 | (3) | 95. | FUŁAWKA Nela | POL-ASRNC | 55.643 | ||
RACE: 150 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 101. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 52.802 | ||
2 | (3) | 105. | PUKSA Veronika | HUN-FTC | 52.845 | ||
3 | (1) | 93. | RYDZEWSKA Julia | POL-UKSSB | 53.137 | ||
4 | (4) | 113. | CZECH Dominika | POL-ASRNC | 53.386 | ||
5 | (5) | 89. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 53.745 | ||
RACE: 151 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 103. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 49.759 | ||
2 | (3) | 114. | KOBUS Agata | POL | 49.881 | ||
3 | (1) | 99. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 49.923 | ||
4 | (4) | 109. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 49.966 | ||
5 | (5) | 107. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 51.325 |
Danubia Series 1, CZECH OPEN, Benatky n.J., CZE, 06.10. - 08.10.2023
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 103. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 34 | 1 | 0:49.649 | ||
2. | A | 2. | 114. | KOBUS Agata | POL | 21 | 2 | 0:49.104 | ||
3. | A | 3. | 99. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 13 | 3 | 0:49.582 | ||
4. | A | 4. | 109. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 8 | 4 | 0:49.831 | ||
5. | A | 5. | 107. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 5 | 5 | 0:51.325 | ||
6. | B | 1. | 101. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 3 | 6 | 0:52.162 | ||
7. | B | 2. | 105. | PUKSA Veronika | HUN-FTC | 2 | 7 | 0:52.218 | ||
8. | B | 3. | 93. | RYDZEWSKA Julia | POL-UKSSB | 1 | 8 | 0:52.570 | ||
9. | B | 4. | 113. | CZECH Dominika | POL-ASRNC | 9 | 0:52.412 | |||
10. | B | 5. | 89. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 10 | 0:52.253 | |||
11. | C | 1. | 96. | SOCHA Magdalena | POL-ASRNC | 11 | 0:53.274 | |||
12. | C | 2. | 90. | TANCOSOVA Alexandra | SVK-SKMA | 12 | 0:54.064 | |||
13. | C | 3. | 108. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 13 | 0:54.271 | |||
14. | C | 4. | 92. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 14 | 0:55.466 | |||
15. | C | 5. | 95. | FUŁAWKA Nela | POL-ASRNC | 15 | 0:54.452 | |||
16. | D | 1. | 111. | LUDWICKA Antonina | POL-ASRNC | 16 | 0:54.454 | |||
17. | D | 2. | 112. | DZUROVA Juliana | SVK-STEZ | 17 | 0:57.262 | |||
18. | D | 3. | 97. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 18 | 0:57.676 | |||
19. | D | 4. | 91. | SINAYOVA Tereza | SVK-SKMA | 19 | 0:58.223 | |||
20. | D | 5. | 102. | PACAKOVA Margareta | SVK-STEZ | 20 | 0:59.076 | |||
21. | E | 1. | 94. | STRZYŻ Liliana | POL-ASRNC | 21 | 0:56.143 | |||
22. | E | 2. | 110. | BRÁZDILOVÁ Eliska | CZE-KSB | 22 | 0:57.629 | |||
23. | E | 3. | 104. | WEISSOVÁ Natálie | CZE-NACH | 23 | 0:59.564 |