Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Heat Results
3. Distance | |||||||
MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 99 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 9. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:45.288 | ||
2 | (2) | 30. | PRANTL Martin | CRO | 1:46.700 | ||
3 | (4) | 94. | ERDOĞAN Muhammed Doğukan | TUR | 1:46.759 | ||
4 | (5) | 36. | MUNKH-ERDENE Garmaa | MGL | 1:49.727 | ||
5 | (3) | 13. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 1:49.836 | ||
6 | (6) | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | NO TIME | finished | |
RACE: 100 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 10. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL-ICP | 1:37.495 | ||
2 | (5) | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:37.615 | ||
3 | (1) | 29. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:38.563 | ||
4 | (3) | 35. | ERDENEBILEG Munkh-Erdene | MGL | 1:38.633 | ||
5 | (4) | 34. | GANKHUVSGUL Sainkhuu | MGL | 1:43.351 | ||
RACE: 101 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:38.142 | ||
2 | (1) | 39. | HARTJESVELD Quinten | NED-IHCL | 1:39.405 | ||
3 | (3) | 38. | SALOMONSSON Mika | NED-HVHW | 1:39.955 | ||
4 | (5) | 37. | TEMUULEN Taivanjargal | MGL | 1:42.816 | ||
5 | (4) | 12. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 1:46.262 | ||
MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 115 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 34. | GANKHUVSGUL Sainkhuu | MGL | 1:41.329 | ||
2 | (1) | 37. | TEMUULEN Taivanjargal | MGL | 1:41.529 | ||
3 | (5) | 13. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 1:43.386 | ||
4 | (6) | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | 1:44.533 | ||
- | (4) | 36. | MUNKH-ERDENE Garmaa | MGL | - | impeding->to C | |
- | (3) | 12. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | - | no start | |
RACE: 116 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 11. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:39.791 | ||
2 | (4) | 9. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:39.909 | ||
3 | (5) | 30. | PRANTL Martin | CRO | 1:40.530 | ||
4 | (2) | 29. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:40.794 | ||
5 | (3) | 35. | ERDENEBILEG Munkh-Erdene | MGL | 1:40.824 | ||
RACE: 117 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL-ICP | 1:38.664 | ||
2 | (2) | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:38.779 | ||
3 | (3) | 39. | HARTJESVELD Quinten | NED-IHCL | 1:40.704 | ||
4 | (5) | 94. | ERDOĞAN Muhammed Doğukan | TUR | 1:40.924 | ||
5 | (4) | 38. | SALOMONSSON Mika | NED-HVHW | 1:41.351 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 135 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 36. | MUNKH-ERDENE Garmaa | MGL | 1:40.936 | ||
2 | (3) | 13. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 1:41.130 | ||
3 | (1) | 34. | GANKHUVSGUL Sainkhuu | MGL | 1:42.570 | ||
4 | (2) | 37. | TEMUULEN Taivanjargal | MGL | 1:42.825 | ||
5 | (4) | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | 1:45.135 | ||
RACE: 136 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | HARTJESVELD Quinten | NED-IHCL | 1:41.580 | ||
2 | (4) | 94. | ERDOĞAN Muhammed Doğukan | TUR | 1:41.800 | ||
3 | (5) | 38. | SALOMONSSON Mika | NED-HVHW | 1:42.168 | ||
4 | (2) | 29. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:42.471 | ||
5 | (3) | 35. | ERDENEBILEG Munkh-Erdene | MGL | 1:42.563 | ||
RACE: 137 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL-ICP | 1:47.428 | ||
2 | (3) | 11. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:47.512 | ||
3 | (2) | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:47.610 | ||
4 | (5) | 30. | PRANTL Martin | CRO | 1:50.713 | ||
5 | (4) | 9. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 2:16.755 |
Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 10. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL-ICP | 34 | 1 | 1:37.495 | ||
2. | A | 2. | 11. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 21 | 2 | 1:38.142 | ||
3. | A | 3. | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 13 | 3 | 1:37.615 | ||
4. | A | 4. | 30. | PRANTL Martin | CRO | 8 | 4 | 1:40.530 | ||
5. | A | 5. | 9. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 5 | 5 | 1:39.909 | ||
6. | B | 1. | 39. | HARTJESVELD Quinten | NED-IHCL | 3 | 6 | 1:39.405 | ||
7. | B | 2. | 94. | ERDOĞAN Muhammed Doğukan | TUR | 2 | 7 | 1:40.924 | ||
8. | B | 3. | 38. | SALOMONSSON Mika | NED-HVHW | 1 | 8 | 1:39.955 | ||
9. | B | 4. | 29. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 9 | 1:38.563 | |||
10. | B | 5. | 35. | ERDENEBILEG Munkh-Erdene | MGL | 10 | 1:38.633 | |||
11. | C | 1. | 36. | MUNKH-ERDENE Garmaa | MGL | 11 | 1:40.936 | |||
12. | C | 2. | 13. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 12 | 1:41.130 | |||
13. | C | 3. | 34. | GANKHUVSGUL Sainkhuu | MGL | 13 | 1:41.329 | |||
14. | C | 4. | 37. | TEMUULEN Taivanjargal | MGL | 14 | 1:41.529 | |||
15. | C | 5. | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | 15 | 1:44.533 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
16. | B | DNS | 12. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 16 | 1:46.262 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (3.) | A | 3. | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 13 | 3 | 1:37.615 | ||
2. (4.) | A | 4. | 30. | PRANTL Martin | CRO | 8 | 4 | 1:40.530 | ||
3. (6.) | B | 1. | 39. | HARTJESVELD Quinten | NED-IHCL | 3 | 6 | 1:39.405 | ||
4. (7.) | B | 2. | 94. | ERDOĞAN Muhammed Doğukan | TUR | 2 | 7 | 1:40.924 | ||
5. (8.) | B | 3. | 38. | SALOMONSSON Mika | NED-HVHW | 1 | 8 | 1:39.955 | ||
6. (12.) | C | 2. | 13. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 12 | 1:41.130 | |||
7. (13.) | C | 3. | 34. | GANKHUVSGUL Sainkhuu | MGL | 13 | 1:41.329 | |||
8. (14.) | C | 4. | 37. | TEMUULEN Taivanjargal | MGL | 14 | 1:41.529 | |||
9. (15.) | C | 5. | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | 15 | 1:44.533 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 10. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL-ICP | 34 | 1 | 1:37.495 | ||
2. (2.) | A | 2. | 11. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 21 | 2 | 1:38.142 | ||
3. (5.) | A | 5. | 9. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 5 | 5 | 1:39.909 | ||
4. (9.) | B | 4. | 29. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 9 | 1:38.563 | |||
5. (10.) | B | 5. | 35. | ERDENEBILEG Munkh-Erdene | MGL | 10 | 1:38.633 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
6. (16.) | B | DNS | 12. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 16 | 1:46.262 |
Splitted Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (11.) | C | 1. | 36. | MUNKH-ERDENE Garmaa | MGL | 11 | 1:40.936 |