Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Heat Results
2. Distance | |||||||
MEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 46 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL-ICP | 43.820 | ||
2 | (3) | 39. | HARTJESVELD Quinten | NED-IHCL | 48.022 | ||
3 | (4) | 36. | MUNKH-ERDENE Garmaa | MGL | 49.460 | ||
4 | (2) | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | 50.717 | ||
RACE: 47 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 11. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 44.850 | ||
2 | (1) | 94. | ERDOĞAN Muhammed Doğukan | TUR | 46.330 | ||
3 | (2) | 29. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 46.856 | ||
4 | (3) | 35. | ERDENEBILEG Munkh-Erdene | MGL | 46.950 | ||
RACE: 48 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 44.898 | ||
2 | (2) | 12. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 49.452 | ||
3 | (4) | 34. | GANKHUVSGUL Sainkhuu | MGL | 50.666 | ||
4 | (1) | 38. | SALOMONSSON Mika | NED-HVHW | NO TIME | finished | |
RACE: 49 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 9. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 44.093 | ||
2 | (4) | 30. | PRANTL Martin | CRO | 45.876 | ||
3 | (1) | 13. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 48.566 | ||
4 | (2) | 37. | TEMUULEN Taivanjargal | MGL | 49.698 | ||
MEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 61 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | ERDENEBILEG Munkh-Erdene | MGL | 46.628 | ||
2 | (6) | 38. | SALOMONSSON Mika | NED-HVHW | 48.349 | ||
3 | (2) | 36. | MUNKH-ERDENE Garmaa | MGL | 48.444 | ||
4 | (3) | 37. | TEMUULEN Taivanjargal | MGL | 48.581 | ||
5 | (5) | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | 48.800 | ||
6 | (4) | 34. | GANKHUVSGUL Sainkhuu | MGL | 49.539 | ||
RACE: 62 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 9. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 43.110 | ||
2 | (2) | 11. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 43.220 | ||
3 | (4) | 39. | HARTJESVELD Quinten | NED-IHCL | 45.522 | ||
4 | (3) | 94. | ERDOĞAN Muhammed Doğukan | TUR | 46.050 | ||
5 | (5) | 13. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | NO TIME | finished | |
RACE: 63 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL-ICP | 43.525 | ||
2 | (2) | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 43.631 | ||
3 | (3) | 30. | PRANTL Martin | CRO | 45.453 | ||
4 | (4) | 29. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 45.844 | ||
5 | (5) | 12. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 49.549 | ||
MEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 81 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | ERDENEBILEG Munkh-Erdene | MGL | 46.917 | ||
2 | (2) | 38. | SALOMONSSON Mika | NED-HVHW | 47.548 | ||
3 | (5) | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | 48.946 | ||
4 | (4) | 37. | TEMUULEN Taivanjargal | MGL | 50.975 | ||
5 | (6) | 34. | GANKHUVSGUL Sainkhuu | MGL | 1:01.301 | ||
6 | (3) | 36. | MUNKH-ERDENE Garmaa | MGL | 1:06.502 | ||
RACE: 82 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | HARTJESVELD Quinten | NED-IHCL | 45.688 | ||
2 | (2) | 29. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 45.838 | ||
3 | (3) | 94. | ERDOĞAN Muhammed Doğukan | TUR | 45.855 | ||
4 | (5) | 13. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 48.739 | ||
5 | (4) | 12. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 50.896 | ||
RACE: 83 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 42.971 | ||
2 | (4) | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 43.571 | ||
3 | (5) | 30. | PRANTL Martin | CRO | 46.067 | ||
4 | (1) | 9. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:02.049 | ||
5 | (3) | 10. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL-ICP | 1:18.037 |
Danubia Series 2, Sofia, BUL, 03.11. - 05.11.2023
Distance Classification
MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 11. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 34 | 1 | 0:42.971 | ||
2. | A | 2. | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 21 | 2 | 0:43.571 | ||
3. | A | 3. | 30. | PRANTL Martin | CRO | 13 | 3 | 0:45.453 | ||
4. | A | 4. | 9. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 8 | 4 | 0:43.110 | ||
5. | A | 5. | 10. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL-ICP | 5 | 5 | 0:43.525 | ||
6. | B | 1. | 39. | HARTJESVELD Quinten | NED-IHCL | 3 | 6 | 0:45.522 | ||
7. | B | 2. | 29. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 2 | 7 | 0:45.838 | ||
8. | B | 3. | 94. | ERDOĞAN Muhammed Doğukan | TUR | 1 | 8 | 0:45.855 | ||
9. | B | 4. | 13. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 9 | 0:48.566 | |||
10. | B | 5. | 12. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 10 | 0:49.452 | |||
11. | C | 1. | 35. | ERDENEBILEG Munkh-Erdene | MGL | 11 | 0:46.628 | |||
12. | C | 2. | 38. | SALOMONSSON Mika | NED-HVHW | 12 | 0:47.548 | |||
13. | C | 3. | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | 13 | 0:48.800 | |||
14. | C | 4. | 37. | TEMUULEN Taivanjargal | MGL | 14 | 0:48.581 | |||
15. | C | 5. | 34. | GANKHUVSGUL Sainkhuu | MGL | 15 | 0:49.539 | |||
16. | C | 6. | 36. | MUNKH-ERDENE Garmaa | MGL | 16 | 0:48.444 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (2.) | A | 2. | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 21 | 2 | 0:43.571 | ||
2. (3.) | A | 3. | 30. | PRANTL Martin | CRO | 13 | 3 | 0:45.453 | ||
3. (6.) | B | 1. | 39. | HARTJESVELD Quinten | NED-IHCL | 3 | 6 | 0:45.522 | ||
4. (8.) | B | 3. | 94. | ERDOĞAN Muhammed Doğukan | TUR | 1 | 8 | 0:45.855 | ||
5. (9.) | B | 4. | 13. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 9 | 0:48.566 | |||
6. (12.) | C | 2. | 38. | SALOMONSSON Mika | NED-HVHW | 12 | 0:47.548 | |||
7. (13.) | C | 3. | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | 13 | 0:48.800 | |||
8. (14.) | C | 4. | 37. | TEMUULEN Taivanjargal | MGL | 14 | 0:48.581 | |||
9. (15.) | C | 5. | 34. | GANKHUVSGUL Sainkhuu | MGL | 15 | 0:49.539 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 11. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 34 | 1 | 0:42.971 | ||
2. (4.) | A | 4. | 9. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 8 | 4 | 0:43.110 | ||
3. (5.) | A | 5. | 10. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL-ICP | 5 | 5 | 0:43.525 | ||
4. (7.) | B | 2. | 29. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 2 | 7 | 0:45.838 | ||
5. (10.) | B | 5. | 12. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 10 | 0:49.452 | |||
6. (11.) | C | 1. | 35. | ERDENEBILEG Munkh-Erdene | MGL | 11 | 0:46.628 |
Splitted Distance Classification
MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (16.) | C | 6. | 36. | MUNKH-ERDENE Garmaa | MGL | 16 | 0:48.444 |