ISU Development Camp, Celje, SLO, 20.08. - 21.08.2022
Heat Results
1. Distance | |||||||
SKILL RACES HEATS 111,12 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 11. | RADELJA Ljiljana | CRO | 44.017 | ||
2 | (1) | 7. | TOILA Mihai-Alexandru | AUT | 52.239 | ||
3 | (2) | 44. | MAJIRSKA Ela | SVK | 54.778 | ||
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 2. | MARKYTAN Livia | AUT | 44.331 | ||
2 | (3) | 31. | VUKOVIC Nadja | HUN | 51.116 | ||
3 | (1) | 36. | ZAJEC Lavoslav Juraj | CRO | 52.133 | ||
RACE: 3 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 20. | HUIĆ Leon | CRO | 48.773 | ||
2 | (1) | 34. | ZHANG Ajsi | SLO | 59.897 | ||
RACE: 4 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 28. | KÜHNRICH Moritz | GER | 48.571 | ||
2 | (2) | 19. | MATIJEVIĆ Petar | CRO | 50.047 | ||
3 | (1) | 6. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 52.438 | ||
RACE: 5 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 17. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 41.109 | ||
2 | (2) | 5. | MIHALY BISON Imre | AUT | 47.873 | ||
RACE: 6 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | RODIC Sofija | SRB | 41.432 | ||
2 | (2) | 45. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK | 55.538 | ||
3 | (3) | 4. | GROZEA Victoria-Elena | AUT | 1:09.817 | ||
RACE: 7 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | BURDELAKOVA Kristina | SVK | 43.458 | ||
2 | (2) | 38. | MARKOVIC Sofija | SRB | 48.548 | ||
3 | (3) | 3. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 50.994 | ||
SKILL RACES FINAL 111,12 m | |||||||
RACE: 8 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 4. | GROZEA Victoria-Elena | AUT | 1:12.723 | ||
RACE: 9 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | MAJIRSKA Ela | SVK | 49.260 | ||
2 | (2) | 45. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK | 53.207 | ||
3 | (3) | 34. | ZHANG Ajsi | SLO | 57.784 | ||
RACE: 10 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 7. | TOILA Mihai-Alexandru | AUT | 50.139 | ||
2 | (3) | 6. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 51.361 | ||
3 | (1) | 36. | ZAJEC Lavoslav Juraj | CRO | 52.162 | ||
RACE: 11 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 19. | MATIJEVIĆ Petar | CRO | 48.608 | ||
2 | (2) | 3. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 50.601 | ||
3 | (3) | 31. | VUKOVIC Nadja | HUN | 51.558 | ||
RACE: 12 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 38. | MARKOVIC Sofija | SRB | 40.520 | ||
2 | (2) | 28. | KÜHNRICH Moritz | GER | 42.333 | ||
3 | (3) | 20. | HUIĆ Leon | CRO | 48.437 | ||
RACE: 13 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 2. | MARKYTAN Livia | AUT | 42.016 | ||
2 | (1) | 11. | RADELJA Ljiljana | CRO | 42.021 | ||
3 | (3) | 5. | MIHALY BISON Imre | AUT | 49.069 | ||
RACE: 14 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 39. | RODIC Sofija | SRB | 38.765 | ||
2 | (1) | 17. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 41.871 | ||
3 | (3) | 43. | BURDELAKOVA Kristina | SVK | 44.535 |
ISU Development Camp, Celje, SLO, 20.08. - 21.08.2022
Overall Classification
SKILL RACES | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 39. | RODIC Sofija | SRB | 1. | 1 | ||
2. | 17. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 2. | 2 | ||
3. | 43. | BURDELAKOVA Kristina | SVK | 3. | 3 | ||
4. | 2. | MARKYTAN Livia | AUT | 4. | 4 | ||
5. | 11. | RADELJA Ljiljana | CRO | 5. | 5 | ||
6. | 5. | MIHALY BISON Imre | AUT | 6. | 6 | ||
7. | 38. | MARKOVIC Sofija | SRB | 7. | 7 | ||
8. | 28. | KÜHNRICH Moritz | GER | 8. | 8 | ||
9. | 20. | HUIĆ Leon | CRO | 9. | 9 | ||
10. | 19. | MATIJEVIĆ Petar | CRO | 10. | 10 | ||
11. | 3. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 11. | 11 | ||
12. | 31. | VUKOVIC Nadja | HUN | 12. | 12 | ||
13. | 7. | TOILA Mihai-Alexandru | AUT | 13. | 13 | ||
14. | 6. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 14. | 14 | ||
15. | 36. | ZAJEC Lavoslav Juraj | CRO | 15. | 15 | ||
16. | 44. | MAJIRSKA Ela | SVK | 16. | 16 | ||
17. | 45. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK | 17. | 17 | ||
18. | 34. | ZHANG Ajsi | SLO | 18. | 18 | ||
19. | 4. | GROZEA Victoria-Elena | AUT | 19. | 19 |