ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 152 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | DOSLÁ Milada | CZE-KSB | 1:40.411 | ||
2 | (2) | 25. | VANKOVA Petra | CZE-BZKP | 1:40.449 | ||
3 | (1) | 15. | BURIĆ Katarina | CRO | 1:40.527 | ||
4 | (3) | 118. | LES Ina | SLO | 1:49.702 | ||
RACE: 153 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 135. | RUSNAKOVA Petra | SVK | 1:37.608 | ||
2 | (4) | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE-BZKP | 1:38.936 | ||
3 | (1) | 37. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 1:39.304 | ||
4 | (3) | 16. | IVANDIĆ Maja | CRO | 1:39.823 | ||
RACE: 154 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 36. | HRUZOVÁ Michaela | CZE-KSB | 1:36.896 | ||
2 | (2) | 134. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:37.509 | ||
3 | (4) | 24. | PFEIFEROVA Tereza | CZE-BZKP | 1:37.598 | ||
4 | (5) | 112. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:40.988 | ||
5 | (1) | 117. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:17.590 | ||
WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 179 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 112. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:48.076 | ||
2 | (2) | 118. | LES Ina | SLO | 1:51.137 | ||
3 | (3) | 117. | ERJAVEC Urša | SLO | NO TIME | finished | |
RACE: 180 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | DOSLÁ Milada | CZE-KSB | 1:41.801 | ||
2 | (2) | 135. | RUSNAKOVA Petra | SVK | 1:41.926 | ||
3 | (1) | 24. | PFEIFEROVA Tereza | CZE-BZKP | 1:42.507 | ||
4 | (5) | 25. | VANKOVA Petra | CZE-BZKP | 1:44.706 | ||
5 | (3) | 16. | IVANDIĆ Maja | CRO | 1:46.666 | ||
RACE: 181 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE-BZKP | 1:46.898 | ||
2 | (1) | 36. | HRUZOVÁ Michaela | CZE-KSB | 1:47.056 | ||
3 | (2) | 134. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:47.533 | ||
4 | (5) | 15. | BURIĆ Katarina | CRO | 1:48.443 | ||
5 | (4) | 37. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 1:51.364 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 208 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 112. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:54.117 | ||
2 | (2) | 118. | LES Ina | SLO | 1:56.396 | ||
- | (3) | 117. | ERJAVEC Urša | SLO | - | no finish | |
RACE: 209 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 134. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:49.024 | ||
2 | (4) | 15. | BURIĆ Katarina | CRO | 1:49.109 | ||
3 | (1) | 25. | VANKOVA Petra | CZE-BZKP | 1:49.246 | ||
4 | (5) | 37. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 1:49.469 | ||
5 | (2) | 16. | IVANDIĆ Maja | CRO | 1:50.483 | ||
RACE: 210 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 36. | HRUZOVÁ Michaela | CZE-KSB | 1:37.098 | ||
2 | (1) | 35. | DOSLÁ Milada | CZE-KSB | 1:37.235 | ||
3 | (3) | 24. | PFEIFEROVA Tereza | CZE-BZKP | 1:37.330 | ||
4 | (2) | 135. | RUSNAKOVA Petra | SVK | 1:37.449 | ||
5 | (4) | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE-BZKP | 1:38.704 |
ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 36. | HRUZOVÁ Michaela | CZE-KSB | 34 | 1 | 1:36.896 | ||
2. | A | 2. | 35. | DOSLÁ Milada | CZE-KSB | 21 | 2 | 1:37.235 | ||
3. | A | 3. | 24. | PFEIFEROVA Tereza | CZE-BZKP | 13 | 3 | 1:37.330 | ||
4. | A | 4. | 135. | RUSNAKOVA Petra | SVK | 8 | 4 | 1:37.449 | ||
5. | A | 5. | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE-BZKP | 5 | 5 | 1:38.704 | ||
6. | B | 1. | 134. | FILIPOVA Lucia | SVK | 3 | 6 | 1:37.509 | ||
7. | B | 2. | 15. | BURIĆ Katarina | CRO | 2 | 7 | 1:40.527 | ||
8. | B | 3. | 25. | VANKOVA Petra | CZE-BZKP | 1 | 8 | 1:40.449 | ||
9. | B | 4. | 37. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 9 | 1:39.304 | |||
10. | B | 5. | 16. | IVANDIĆ Maja | CRO | 10 | 1:39.823 | |||
11. | C | 1. | 112. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 11 | 1:40.988 | |||
12. | C | 2. | 118. | LES Ina | SLO | 12 | 1:49.702 | |||
13. | C | - | 117. | ERJAVEC Urša | SLO | 13 | 2:17.590 |