ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 170 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 60. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:48.047 | ||
2 | (3) | 45. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 1:51.450 | ||
3 | (2) | 81. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 1:51.495 | ||
4 | (4) | 10. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:59.042 | ||
5 | (1) | 99. | TYLMAN Kamila | POL | 2:09.043 | ||
RACE: 171 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 58. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:49.381 | ||
2 | (1) | 79. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:52.301 | ||
3 | (3) | 1. | LE Anna | AUS-SYD | 1:53.949 | ||
4 | (2) | 111. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:06.585 | ||
RACE: 172 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 59. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:44.487 | ||
2 | (3) | 2. | LE Annie | AUS-SYD | 1:44.758 | ||
3 | (4) | 83. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | NO TIME | finished adv.->to A | |
- | (2) | 49. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | - | impeding->to B | |
RACE: 173 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 28. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 1:47.352 | ||
2 | (5) | 80. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:48.496 | ||
3 | (3) | 110. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:50.175 | ||
4 | (4) | 48. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:53.056 | ||
5 | (2) | 90. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 2:07.127 | ||
RACE: 174 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 137. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:46.672 | ||
2 | (4) | 98. | MAJEWSKA Ada | POL | 1:49.750 | ||
3 | (1) | 29. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 1:51.174 | ||
4 | (3) | 78. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:51.235 | ||
RACE: 175 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 129. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:54.281 | ||
2 | (2) | 97. | KRUTYSZA Julia | POL | 1:55.067 | ||
3 | (4) | 30. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 1:56.938 | ||
4 | (1) | 82. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:58.780 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 199 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 111. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:45.341 | ||
2 | (2) | 81. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 1:49.752 | ||
3 | (4) | 90. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:50.711 | ||
4 | (1) | 29. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 1:52.467 | ||
RACE: 200 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 99. | TYLMAN Kamila | POL | 1:48.780 | ||
2 | (1) | 110. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:49.001 | ||
3 | (2) | 1. | LE Anna | AUS-SYD | 1:49.110 | ||
4 | (3) | 10. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 2:02.853 | ||
RACE: 201 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 97. | KRUTYSZA Julia | POL | 1:47.171 | ||
2 | (4) | 49. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:48.155 | ||
3 | (2) | 30. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 1:48.278 | ||
4 | (3) | 82. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:52.453 | ||
RACE: 202 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:58.034 | ||
2 | (2) | 79. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:58.107 | ||
3 | (3) | 48. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:58.515 | ||
RACE: 203 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 137. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:45.367 | ||
2 | (5) | 129. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:45.582 | ||
3 | (3) | 28. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 1:45.730 | ||
4 | (1) | 2. | LE Annie | AUS-SYD | 1:46.733 | ||
5 | (6) | 83. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 1:50.745 | ||
6 | (4) | 45. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 1:51.442 | ||
RACE: 204 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:44.910 | ||
2 | (1) | 59. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:45.232 | ||
3 | (4) | 58. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:45.306 | ||
4 | (3) | 80. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:46.399 | ||
5 | (5) | 98. | MAJEWSKA Ada | POL | 1:49.281 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 221 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 48. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:51.079 | ||
2 | (3) | 29. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 1:52.261 | ||
3 | (2) | 82. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:52.986 | ||
4 | (5) | 10. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:59.261 | ||
5 | (1) | 90. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 2:08.441 | ||
RACE: 222 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 110. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:45.805 | ||
2 | (3) | 1. | LE Anna | AUS-SYD | 1:47.954 | ||
3 | (4) | 81. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 1:48.049 | ||
4 | (5) | 79. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:49.141 | ||
5 | (1) | 30. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | NO TIME | finished | |
RACE: 223 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:44.897 | ||
2 | (2) | 97. | KRUTYSZA Julia | POL | 1:46.138 | ||
3 | (4) | 99. | TYLMAN Kamila | POL | 1:46.266 | ||
4 | (3) | 49. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:46.394 | ||
5 | (5) | 78. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:49.198 | ||
RACE: 224 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 28. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 1:46.486 | ||
2 | (3) | 2. | LE Annie | AUS-SYD | 1:46.641 | ||
3 | (2) | 80. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:47.630 | ||
4 | (4) | 98. | MAJEWSKA Ada | POL | 1:48.071 | ||
5 | (5) | 83. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 1:50.817 | ||
6 | (6) | 45. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 1:52.356 | ||
RACE: 225 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 60. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:42.345 | ||
2 | (5) | 129. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:42.677 | ||
3 | (3) | 58. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:42.746 | ||
4 | (4) | 137. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:42.905 | ||
5 | (2) | 59. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:43.032 |
ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 60. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 34 | 1 | 1:42.345 | ||
2. | A | 2. | 129. | HYMPANOVA Emma | SVK | 21 | 2 | 1:42.677 | ||
3. | A | 3. | 58. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 13 | 3 | 1:42.746 | ||
4. | A | 4. | 137. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 8 | 4 | 1:42.905 | ||
5. | A | 5. | 59. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 5 | 5 | 1:43.032 | ||
6. | B | 1. | 28. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 3 | 6 | 1:45.730 | ||
7. | B | 2. | 2. | LE Annie | AUS-SYD | 2 | 7 | 1:44.758 | ||
8. | B | 3. | 80. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1 | 8 | 1:46.399 | ||
9. | B | 4. | 98. | MAJEWSKA Ada | POL | 9 | 1:48.071 | |||
10. | B | 5. | 83. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 10 | 1:50.745 | |||
11. | B | 6. | 45. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 11 | 1:51.442 | |||
12. | C | 1. | 111. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 12 | 1:44.897 | |||
13. | C | 2. | 97. | KRUTYSZA Julia | POL | 13 | 1:46.138 | |||
14. | C | 3. | 99. | TYLMAN Kamila | POL | 14 | 1:46.266 | |||
15. | C | 4. | 49. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 15 | 1:46.394 | |||
16. | C | 5. | 78. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 16 | 1:49.198 | |||
17. | D | 1. | 110. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 17 | 1:45.805 | |||
18. | D | 2. | 1. | LE Anna | AUS-SYD | 18 | 1:47.954 | |||
19. | D | 3. | 81. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 19 | 1:48.049 | |||
20. | D | 4. | 79. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 20 | 1:49.141 | |||
21. | D | 5. | 30. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 21 | 1:48.278 | |||
22. | E | 1. | 48. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 22 | 1:51.079 | |||
23. | E | 2. | 29. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 23 | 1:51.174 | |||
24. | E | 3. | 82. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 24 | 1:52.453 | |||
25. | E | 4. | 10. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 25 | 1:59.042 | |||
26. | E | 5. | 90. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 26 | 1:50.711 |