Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 42    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 37.321
2 (1) 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 37.563
3 (3) 188.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 38.108
4 (5) 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 38.192
5 (4) 49.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 38.553
6 (6) 180.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 39.926
RACE: 43    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 35.298
2 (3) 163.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 38.840
3 (5) 177.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 39.394
4 (4) 203.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 41.615
5 (6) 47.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 45.595
6 (2) 178.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL 53.409
RACE: 44    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 34.543
2 (1) 25.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR-ORS BLR 38.325
3 (4) 122.  GOSK Olga POL-JUV POL 38.846
4 (5) 79.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 39.076
5 (2) 184.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 40.012
6 (3) 160.  KOTOWSKA Marta POL-OLIGDA POL 45.351
RACE: 45    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 35.394
2 (1) 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 37.141
3 (6) 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 37.171
4 (3) 51.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 39.217
5 (5) 206.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 39.294
6 (2) 223.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 46.677
RACE: 46    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 35.078
2 (2) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 35.219
3 (4) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 35.310
4 (5) 189.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 38.297
5 (3) 181.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 38.429
6 (6) 50.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 38.719
RACE: 47    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 35.520
2 (5) 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 38.012
3 (2) 68.  JANKOVSKA Laura LAT-KSS LAT 38.952
4 (6) 205.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 40.055
5 (4) 186.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 42.695
6 (3) 183.  RUTKOWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 51.693
RACE: 48    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 35.243
2 (4) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 35.778
3 (2) 76.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 39.094
4 (6) 182.  POLAK Izabela POL-UKSJB POL 40.271
5 (1) 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 46.117
6 (5) 48.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 47.769
RACE: 49    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 35.755
2 (2) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 36.699
3 (5) 204.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 38.315
4 (4) 98.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 41.462
5 (6) 185.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL 49.974
- (1) 187.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL PEN. false start
 
JUNIOR D GIRLS  QUATER-FINAL  333 m
RACE: 127    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 34.167
2 (2) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 35.499
3 (4) 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 35.912
4 (3) 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 37.168
5 (5) 204.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 38.964
RACE: 128    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 34.694
2 (4) 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 37.564
3 (1) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 44.964 advanced
4 (5) 25.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR-ORS BLR 46.033
- (2) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT PEN. impeding
RACE: 129    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 35.206
2 (2) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 35.308
3 (4) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 35.498
4 (5) 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 36.368
5 (3) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 130    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 35.322
2 (2) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 36.063
3 (3) 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 37.086
4 (5) 163.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 38.732
5 (4) 188.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 38.954
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 139    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 34.118
2 (2) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 34.633
3 (3) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 35.548
4 (4) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 36.480
5 (5) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 37.569
RACE: 140    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 35.020
2 (2) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 35.092
3 (3) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 35.244
4 (4) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 35.389
5 (5) 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 38.330
 
JUNIOR D GIRLS  B-FINAL  333 m
RACE: 147    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 35.405
2 (3) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 35.557
3 (2) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 35.769
4 (4) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 36.107
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 148    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 33.738
2 (2) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 34.271
3 (4) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 34.901
4 (3) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 34.939



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 34 1 0:33.738
  2. 2. 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 21 2 0:34.271
  3. 3. 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 13 3 0:34.901
  4. 4. 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 8 4 0:34.939
B-FINAL
  5. 1. 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 5 5 0:35.244
  6. 2. 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 3 6 0:35.219
  7. 3. 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 2 7 0:35.389
  8. 4. 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1 8 0:36.063
SEMI-FINAL
  9. 5. 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 9 0:37.563
  10. 5. 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 10 0:35.243
QUATER-FINAL
  11. 3. 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 11 0:35.912
  12. 3. 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 12 0:37.086
  13. 4. 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 13 0:36.368
  14. 4. 25.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR-ORS BLR 14 0:38.325
  15. 4. 163.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 15 0:38.732
  16. 4. 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 16 0:37.168
  17. 5. 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 17 0:35.310
  18. 5. 188.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 18 0:38.108
  19. 5. 204.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 19 0:38.315
  20. 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 20 0:35.298
HEATS
  21. 3. 122.  GOSK Olga POL-JUV POL 21 0:38.846
  22. 3. 68.  JANKOVSKA Laura LAT-KSS LAT 22 0:38.952
  23. 3. 76.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 23 0:39.094
  24. 3. 177.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 24 0:39.394
  25. 4. 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 25 0:38.192
  26. 4. 189.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 26 0:38.297
  27. 4. 79.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 27 0:39.076
  28. 4. 51.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 28 0:39.217
  29. 4. 205.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 29 0:40.055
  30. 4. 182.  POLAK Izabela POL-UKSJB POL 30 0:40.271
  31. 4. 98.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 31 0:41.462
  32. 4. 203.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 32 0:41.615
  33. 5. 181.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 33 0:38.429
  34. 5. 49.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 34 0:38.553
  35. 5. 206.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 35 0:39.294
  36. 5. 184.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 36 0:40.012
  37. 5. 186.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 37 0:42.695
  38. 5. 47.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 38 0:45.595
  39. 5. 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 39 0:46.117
  40. 5. 185.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL 40 0:49.974
  41. 6. 50.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 41 0:38.719
  42. 6. 180.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 42 0:39.926
  43. 6. 160.  KOTOWSKA Marta POL-OLIGDA POL 43 0:45.351
  44. 6. 223.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 44 0:46.677
  45. 6. 48.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 45 0:47.769
  46. 6. 183.  RUTKOWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 46 0:51.693
  47. 6. 178.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL 47 0:53.409
  187.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 48 -----