Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR E GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 80. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:01.867 | ||
2 | (2) | 233. | ILJASHOVA Evgenia | RUS-KAL | 1:06.073 | ||
3 | (1) | 209. | MIKOŁAJUK Magdalena | POL-UKSSB | 1:06.587 | ||
4 | (4) | 194. | ZAJCZYK Wiktoria | POL-UKSJB | 1:07.353 | ||
5 | (5) | 227. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:10.593 | ||
- | (6) | 52. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | - | impeding | |
- | (7) | 211. | SIDOROWICZ Zuzanna | POL-UKSSB | - | impeding | |
RACE: 2 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 208. | KORZYŃSKA Lena | POL-UKSSB | 1:05.169 | ||
2 | (6) | 192. | MACIEJEWSKA Wiktoria | POL-UKSJB | 1:08.625 | ||
3 | (3) | 81. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 1:11.647 | advanced | |
4 | (1) | 224. | ANTONOWICZ Alicja | POL-WMKS | 1:16.969 | ||
- | (4) | 164. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | - | impeding | |
- | (5) | 269. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | - | no start | |
RACE: 3 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 3. | KANAPLIANIK Evialina | BLR | 59.387 | ||
2 | (2) | 212. | SKRZYPKOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 1:02.414 | ||
3 | (3) | 27. | TSYHALAVA Daryna | BLR-ORS | 1:04.785 | ||
4 | (4) | 190. | BUZUN Anna | POL-UKSJB | 1:07.173 | ||
5 | (5) | 82. | SEREDJUKA Anna | LAT-SPARS | 1:07.622 | ||
6 | (1) | 53. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:11.125 | ||
RACE: 4 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 91. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 59.310 | ||
2 | (6) | 26. | PAK Anastasiya | BLR-ORS | 1:02.487 | ||
3 | (4) | 207. | GIWER Maja | POL-UKSSB | 1:03.873 | ||
4 | (3) | 2. | HALAVEN Sviatlana | BLR | 1:04.179 | ||
5 | (2) | 191. | DASZUTA Daria | POL-UKSJB | 1:04.589 | ||
6 | (5) | 225. | ANTONOWICZ Patrycja | POL-WMKS | 1:21.962 | ||
RACE: 5 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 92. | RASTENYTE Vaiva | LTU | 55.412 | ||
2 | (4) | 268. | KHOKHELKO Mariia | UKR-KYIV | 56.467 | ||
3 | (5) | 4. | STSIAPANAVA Darya | BLR | 1:00.510 | ||
4 | (6) | 210. | PERKOWSKA Dominika | POL-UKSSB | 1:02.157 | ||
5 | (3) | 193. | MAJEWSKA Laura | POL-UKSJB | 1:07.379 | ||
6 | (1) | 226. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
JUNIOR E GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 24 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 268. | KHOKHELKO Mariia | UKR-KYIV | 57.110 | ||
2 | (2) | 91. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 57.217 | ||
3 | (3) | 3. | KANAPLIANIK Evialina | BLR | 57.461 | ||
4 | (4) | 4. | STSIAPANAVA Darya | BLR | 59.231 | ||
5 | (5) | 212. | SKRZYPKOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 1:00.408 | ||
6 | (7) | 81. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 1:02.687 | ||
7 | (6) | 192. | MACIEJEWSKA Wiktoria | POL-UKSJB | 1:15.517 | ||
RACE: 25 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | RASTENYTE Vaiva | LTU | 55.701 | ||
2 | (2) | 80. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 58.782 | ||
3 | (3) | 26. | PAK Anastasiya | BLR-ORS | 1:02.382 | ||
4 | (5) | 27. | TSYHALAVA Daryna | BLR-ORS | 1:04.461 | ||
5 | (7) | 233. | ILJASHOVA Evgenia | RUS-KAL | 1:09.141 | ||
6 | (4) | 207. | GIWER Maja | POL-UKSSB | 1:15.735 | ||
7 | (6) | 208. | KORZYŃSKA Lena | POL-UKSSB | 1:35.561 | ||
JUNIOR E GIRLS B-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 34 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 81. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 1:03.092 | ||
2 | (3) | 27. | TSYHALAVA Daryna | BLR-ORS | 1:04.459 | ||
3 | (5) | 207. | GIWER Maja | POL-UKSSB | 1:05.475 | ||
4 | (7) | 233. | ILJASHOVA Evgenia | RUS-KAL | 1:05.891 | ||
5 | (6) | 208. | KORZYŃSKA Lena | POL-UKSSB | 1:06.661 | ||
6 | (4) | 192. | MACIEJEWSKA Wiktoria | POL-UKSJB | 1:17.073 | ||
7 | (1) | 212. | SKRZYPKOWSKA Hanna | POL-UKSSB | NO TIME | finished | |
JUNIOR E GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 35 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | RASTENYTE Vaiva | LTU | 56.058 | ||
2 | (3) | 91. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 57.486 | ||
3 | (4) | 3. | KANAPLIANIK Evialina | BLR | 57.671 | ||
4 | (6) | 4. | STSIAPANAVA Darya | BLR | 57.845 | ||
5 | (5) | 80. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 58.560 | ||
6 | (7) | 26. | PAK Anastasiya | BLR-ORS | 1:01.092 | ||
7 | (2) | 268. | KHOKHELKO Mariia | UKR-KYIV | 1:10.813 |
Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 92. | RASTENYTE Vaiva | LTU | 34 | 1 | 0:55.412 | |||
2. | 2. | 91. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 21 | 2 | 0:57.217 | |||
3. | 3. | 3. | KANAPLIANIK Evialina | BLR | 13 | 3 | 0:57.461 | |||
4. | 4. | 4. | STSIAPANAVA Darya | BLR | 8 | 4 | 0:57.845 | |||
5. | 5. | 80. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 5 | 5 | 0:58.560 | |||
6. | 6. | 26. | PAK Anastasiya | BLR-ORS | 3 | 6 | 1:01.092 | |||
7. | 7. | 268. | KHOKHELKO Mariia | UKR-KYIV | 2 | 7 | 0:56.467 | |||
B-FINAL | ||||||||||
8. | 1. | 81. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 1 | 8 | 1:02.687 | |||
9. | 2. | 27. | TSYHALAVA Daryna | BLR-ORS | 9 | 1:04.459 | ||||
10. | 3. | 207. | GIWER Maja | POL-UKSSB | 10 | 1:03.873 | ||||
11. | 4. | 233. | ILJASHOVA Evgenia | RUS-KAL | 11 | 1:05.891 | ||||
12. | 5. | 208. | KORZYŃSKA Lena | POL-UKSSB | 12 | 1:05.169 | ||||
13. | 6. | 192. | MACIEJEWSKA Wiktoria | POL-UKSJB | 13 | 1:08.625 | ||||
14. | 7. | 212. | SKRZYPKOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 14 | 1:00.408 | ||||
HEATS | ||||||||||
15. | 3. | 209. | MIKOŁAJUK Magdalena | POL-UKSSB | 15 | 1:06.587 | ||||
16. | 4. | 210. | PERKOWSKA Dominika | POL-UKSSB | 16 | 1:02.157 | ||||
17. | 4. | 2. | HALAVEN Sviatlana | BLR | 17 | 1:04.179 | ||||
18. | 4. | 190. | BUZUN Anna | POL-UKSJB | 18 | 1:07.173 | ||||
19. | 4. | 194. | ZAJCZYK Wiktoria | POL-UKSJB | 19 | 1:07.353 | ||||
20. | 4. | 224. | ANTONOWICZ Alicja | POL-WMKS | 20 | 1:16.969 | ||||
21. | 5. | 191. | DASZUTA Daria | POL-UKSJB | 21 | 1:04.589 | ||||
22. | 5. | 193. | MAJEWSKA Laura | POL-UKSJB | 22 | 1:07.379 | ||||
23. | 5. | 82. | SEREDJUKA Anna | LAT-SPARS | 23 | 1:07.622 | ||||
24. | 5. | 227. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 24 | 1:10.593 | ||||
25. | 6. | 53. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 25 | 1:11.125 | ||||
26. | 6. | 225. | ANTONOWICZ Patrycja | POL-WMKS | 26 | 1:21.962 | ||||
27. | 6. | 226. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 27 | NO TIME | ||||
- | 211. | SIDOROWICZ Zuzanna | POL-UKSSB | 28 | ----- | |||||
- | 52. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 28 | ----- | |||||
- | 164. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 28 | ----- |