2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 126    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 56.641
2 (2) 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 56.816
3 (3) 115.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK 1:00.684  
4 (4) 96.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 1:00.879  
RACE: 127    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 56.230
2 (3) 90.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 56.370
3 (2) 32.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 58.940
4 (5) 61.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 1:04.288  
5 (4) 95.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 1:04.418  
RACE: 128    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 89.  FERENCZ Vivien ROU ROU 56.409
2 (2) 59.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 58.017
3 (5) 72.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 58.219
4 (1) 80.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 1:00.749  
5 (3) 103.  MARKOVIC Petra SRB SRB 1:08.019  
RACE: 129    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 55.970
2 (1) 102.  RODIC Sofija SRB SRB 56.247
3 (5) 31.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 1:02.932  
4 (3) 15.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 1:08.837  
5 (4) 1.  TOILA Elisa-Florentina AUT-GSD AUT 1:14.225  
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 139    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 56.113
2 (3) 89.  FERENCZ Vivien ROU ROU 56.248
3 (2) 90.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 56.323
4 (4) 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 56.595
5 (5) 32.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 59.783
6 (6) 115.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK 1:01.890  
RACE: 140    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 55.179
2 (2) 102.  RODIC Sofija SRB SRB 55.362
3 (4) 59.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 58.619
4 (6) 31.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 1:01.369  
5 (5) 72.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 1:01.527  
6 (3) 81.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 1:04.999  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 151    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 80.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 1:00.280  
2 (3) 61.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 1:04.160  
3 (4) 95.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 1:05.062  
4 (2) 96.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 1:09.412  
5 (7) 1.  TOILA Elisa-Florentina AUT-GSD AUT 1:14.830  
6 (5) 103.  MARKOVIC Petra SRB SRB 1:15.510  
7 (6) 15.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 1:15.745  
RACE: 152    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 81.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 54.685
2 (1) 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 54.885
3 (2) 32.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 58.640
4 (4) 72.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 1:00.140  
5 (5) 115.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK 1:03.120  
6 (3) 31.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 1:03.573  
RACE: 153    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 102.  RODIC Sofija SRB SRB 55.957
2 (1) 60.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 56.142
3 (3) 114.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 56.230
4 (5) 90.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 56.307
5 (4) 89.  FERENCZ Vivien ROU ROU 56.410
6 (6) 59.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 59.655



2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Distance Classification


JUNIOR E GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 102.  RODIC Sofija SRB SRB 34 1 0:55.362
  2. A 2. 60.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 21 2 0:55.179
  3. A 3. 114.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 13 3 0:56.113
  4. A 4. 90.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 8 4 0:56.307
  5. A 5. 89.  FERENCZ Vivien ROU ROU 5 5 0:56.248
  6. A 6. 59.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 3 6 0:58.017
  7. B 1. 81.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 2 7 0:54.685
  8. B 2. 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 1 8 0:54.885
  9. B 3. 32.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 9 0:58.640
  10. B 4. 72.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 10 0:58.219
  11. B 5. 115.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK 11 1:00.684
  12. B 6. 31.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 12 1:01.369
  13. C 1. 80.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 13 1:00.280
  14. C 2. 61.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 14 1:04.160
  15. C 3. 95.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 15 1:04.418
  16. C 4. 96.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 16 1:00.879
  17. C 5. 1.  TOILA Elisa-Florentina AUT-GSD AUT 17 1:14.225
  18. C 6. 103.  MARKOVIC Petra SRB SRB 18 1:08.019
  19. C 7. 15.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 19 1:08.837

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR F GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (14.) C 2. 61.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 14 1:04.160
  2. (18.) C 6. 103.  MARKOVIC Petra SRB SRB 18 1:08.019

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR E GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) A 1. 102.  RODIC Sofija SRB SRB 34 1 0:55.362
  2. (2.) A 2. 60.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 21 2 0:55.179
  3. (3.) A 3. 114.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 13 3 0:56.113
  4. (4.) A 4. 90.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 8 4 0:56.307
  5. (5.) A 5. 89.  FERENCZ Vivien ROU ROU 5 5 0:56.248
  6. (6.) A 6. 59.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 3 6 0:58.017
  7. (7.) B 1. 81.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 2 7 0:54.685
  8. (8.) B 2. 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 1 8 0:54.885
  9. (9.) B 3. 32.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 9 0:58.640
  10. (10.) B 4. 72.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 10 0:58.219
  11. (11.) B 5. 115.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK 11 1:00.684
  12. (12.) B 6. 31.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 12 1:01.369
  13. (13.) C 1. 80.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 13 1:00.280
  14. (15.) C 3. 95.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 15 1:04.418
  15. (16.) C 4. 96.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 16 1:00.879
  16. (17.) C 5. 1.  TOILA Elisa-Florentina AUT-GSD AUT 17 1:14.225
  17. (19.) C 7. 15.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 19 1:08.837