2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 46    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 38.799
2 (2) 59.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 39.019
3 (4) 72.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 39.199
4 (3) 95.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 43.837
RACE: 47    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 37.278
2 (4) 102.  RODIC Sofija SRB SRB 37.461
3 (3) 96.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 38.828
4 (2) 1.  TOILA Elisa-Florentina AUT-GSD AUT 50.503
RACE: 48    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 89.  FERENCZ Vivien ROU ROU 37.671
2 (4) 115.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK 40.758
3 (2) 31.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 41.046
4 (3) 103.  MARKOVIC Petra SRB SRB 44.278
RACE: 49    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 90.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 38.543
2 (3) 80.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 41.768
3 (1) 15.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 46.325
RACE: 50    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 81.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 37.088
2 (2) 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 37.475
3 (1) 114.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 38.408
4 (3) 61.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 43.270
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 61    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 89.  FERENCZ Vivien ROU ROU 37.588
2 (2) 90.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 38.776
3 (3) 115.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK 41.703
4 (4) 80.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 41.931
RACE: 62    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 37.821
2 (2) 114.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 38.791
3 (3) 32.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 39.156
4 (4) 59.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 39.308
RACE: 63    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 36.592
2 (2) 102.  RODIC Sofija SRB SRB 37.339
3 (3) 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 37.434
4 (4) 96.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 37.762
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 79    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 37.938
2 (1) 89.  FERENCZ Vivien ROU ROU 37.961
3 (4) 32.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 40.358
4 (3) 114.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 55.283
RACE: 80    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 36.727
2 (2) 102.  RODIC Sofija SRB SRB 36.947
3 (3) 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 37.202
4 (4) 90.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 37.957
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 96    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 103.  MARKOVIC Petra SRB SRB 45.424
2 (1) 95.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 51.834
3 (3) 1.  TOILA Elisa-Florentina AUT-GSD AUT 52.431
RACE: 97    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 39.778
2 (2) 31.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 41.408
3 (3) 61.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 44.126
4 (4) 15.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 46.896
RACE: 98    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 59.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 39.692
2 (1) 96.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 40.135
3 (3) 115.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK 40.907
4 (4) 80.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 41.265
RACE: 99    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 37.150
2 (2) 90.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 38.078
3 (3) 32.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 38.560
4 (4) 114.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 52.438
RACE: 100    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 36.156
2 (2) 102.  RODIC Sofija SRB SRB 36.706
3 (4) 89.  FERENCZ Vivien ROU ROU 36.858
4 (3) 60.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 36.886



2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019


Distance Classification


JUNIOR E GIRLS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 81.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 34 1 0:36.156
  2. A 2. 102.  RODIC Sofija SRB SRB 21 2 0:36.706
  3. A 3. 89.  FERENCZ Vivien ROU ROU 13 3 0:36.858
  4. A 4. 60.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 8 4 0:36.886
  5. B 1. 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 5 5 0:37.150
  6. B 2. 90.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 3 6 0:37.957
  7. B 3. 32.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 2 7 0:38.560
  8. B 4. 114.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1 8 0:38.408
  9. C 1. 59.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 9 0:39.019
  10. C 2. 96.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 10 0:37.762
  11. C 3. 115.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK 11 0:40.758
  12. C 4. 80.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 12 0:41.265
  13. D 1. 72.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 13 0:39.199
  14. D 2. 31.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 14 0:41.046
  15. D 3. 61.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 15 0:43.270
  16. D 4. 15.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 16 0:46.325
  17. E 1. 103.  MARKOVIC Petra SRB SRB 17 0:44.278
  18. E 2. 95.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 18 0:43.837
  19. E 3. 1.  TOILA Elisa-Florentina AUT-GSD AUT 19 0:50.503

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR F GIRLS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (15.) D 3. 61.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 15 0:43.270
  2. (17.) E 1. 103.  MARKOVIC Petra SRB SRB 17 0:44.278

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR E GIRLS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) A 1. 81.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 34 1 0:36.156
  2. (2.) A 2. 102.  RODIC Sofija SRB SRB 21 2 0:36.706
  3. (3.) A 3. 89.  FERENCZ Vivien ROU ROU 13 3 0:36.858
  4. (4.) A 4. 60.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 8 4 0:36.886
  5. (5.) B 1. 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 5 5 0:37.150
  6. (6.) B 2. 90.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 3 6 0:37.957
  7. (7.) B 3. 32.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 2 7 0:38.560
  8. (8.) B 4. 114.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1 8 0:38.408
  9. (9.) C 1. 59.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 9 0:39.019
  10. (10.) C 2. 96.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 10 0:37.762
  11. (11.) C 3. 115.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK 11 0:40.758
  12. (12.) C 4. 80.  KONKOLY Sára HUN-SZKE HUN 12 0:41.265
  13. (13.) D 1. 72.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 13 0:39.199
  14. (14.) D 2. 31.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 14 0:41.046
  15. (16.) D 4. 15.  STOYANOVA Sofia BUL-SCIS BUL 16 0:46.325
  16. (18.) E 2. 95.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 18 0:43.837
  17. (19.) E 3. 1.  TOILA Elisa-Florentina AUT-GSD AUT 19 0:50.503