2018/2019
BALTIC CUP
 
LADIES
 
Rank Name Member   POL RUS RUS LTU Total
1. IZAFATAVA Mariya BLR BLR 10000 - - - - - 10000
2. TALAYEVA Volha BLR BLR 8000 - - - - - 8000
3. SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 6400 - - - - - 6400
4. TOPOLSKA Gabriela POL POL 5120 - - - - - 5120
5. IZAFATAVA Hanna BLR BLR 4096 - - - - - 4096
6. ŻAK Wiktoria POL POL 3277 - - - - - 3277
7. SEREDA Anastasia RUS RUS 2621 - - - - - 2621
8. DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2097 - - - - - 2097
9. CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1678 - - - - - 1678
10. GOLUBEVA Eva RUS RUS 1342 - - - - - 1342
11. HENKIEL Patrycja POL POL 1074 - - - - - 1074
12. SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 859 - - - - - 859
13. ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 687 - - - - - 687
14. SIDARENKA Daria BLR BLR 550 - - - - - 550
15. DRUMSKA Marta POL POL 440 - - - - - 440
16. RADZIEJOWSKA Wiktoria POL POL 352 - - - - - 352
17. KAPALSKA Emilia POL POL 281 - - - - - 281
18. SZEMBROWSKA Wiktoria POL POL 225 - - - - - 225
19. SUTUŁA Paulina POL POL 180 - - - - - 180
 
2018/2019
BALTIC CUP
 
JUNIOR C GIRLS
 
Rank Name Member   POL RUS RUS LTU Total
1. USATOVA Alina LAT LAT 3277 10000 - - - - 13277
2. ZHEGANOVA Anastasiia RUS RUS 10000 - - - - - 10000
3. DOBOSZ Maria POL POL 440 8000 - - - - 8440
4. MITROFANOVA Varvara RUS RUS 1678 6400 - - - - 8078
5. ZAITCEVA Tatiana RUS RUS 8000 - - - - - 8000
6. TUROVEROVA Mariia RUS RUS 6400 - - - - - 6400
7. TYLMAN Kamila POL POL 2097 3277 - - - - 5374
8. ZUBAREVA Amina RUS RUS - 5120 - - - - 5120
8. GOLUBEVA Mariia RUS RUS 5120 - - - - - 5120
10. BORODOVSKA Marija LAT LAT 859 4096 - - - - 4955
11. JANSONE Anna LAT LAT 4096 - - - - - 4096
12. PARCZEWSKA Karolina POL POL 1342 1678 - - - - 3020
13. ANIKEVICA Daniela LAT LAT 144 2621 - - - - 2765
14. ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS RUS 2621 - - - - - 2621
15. SAVTSOVA Anastasiia RUS RUS - 2097 - - - - 2097
16. MAJEWSKA Ada POL POL 225 1342 - - - - 1567
17. BOGDANOWICZ Agnieszka POL POL 38 1074 - - - - 1112
18. POPKOVA Arina RUS RUS 1074 - - - - - 1074
19. SHIHOVA Ekaterina RUS RUS - 859 - - - - 859
20. CHILIMONIUK Kinga POL POL 24 687 - - - - 711
21. BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS RUS 687 - - - - - 687
22. ZALESKA Dominika POL POL 15 550 - - - - 565
23. KAZLOVA Arina BLR BLR 550 - - - - - 550
24. SAGANEK Kamila POL POL 6 440 - - - - 446
25. SZUMSKA Sara POL POL 4 352 - - - - 356
26. BAKHIIA Arina RUS RUS 352 - - - - - 352
27. SYDORKO Yelyzaveta UKR UKR 281 - - - - - 281
27. SHUVALOVA Alina RUS RUS - 281 - - - - 281
29. EKIMENKO Diana RUS RUS - 225 - - - - 225
30. DAKOWICZ Adrianna POL POL 2 180 - - - - 182
31. KRUTYSZA Julia POL POL 180 - - - - - 180
32. GALINA Luiza Marta LAT LAT 2 144 - - - - 146
33. MACIEJEWSKA Gabriela POL POL 1 115 - - - - 116
34. SOKOLOVA Katsiaryna BLR BLR 115 - - - - - 115
35. ADAMENKO Kseniya UKR UKR 92 - - - - - 92
36. SIENKIEWICZ Sandra POL POL 74 - - - - - 74
37. KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL POL 59 - - - - - 59
38. ZIELENKIEWICZ Natalia POL POL 47 - - - - - 47
39. DĄBROWSKA Maja POL POL 30 - - - - - 30
40. MAZUR Emma POL POL 19 - - - - - 19
41. ŻEMIEROWSKA Gabriela POL POL 12 - - - - - 12
42. SNIKERE Patricija LAT LAT 10 - - - - - 10
43. KUCHTA Martyna POL POL 8 - - - - - 8
44. SZPUDA Maja POL POL 5 - - - - - 5
45. MACIEJEWSKA Ewelina POL POL 3 - - - - - 3
45. TSYHANOVA Darya BLR BLR 3 - - - - - 3
47. MIERONOWICZ Aleksandra POL POL 1 - - - - - 1
47. SHEKUNOVA Yulyana BLR BLR 1 - - - - - 1
47. KOPMANE Gunta LAT LAT 1 - - - - - 1
47. WORONIEWSKA Maria POL POL 1 - - - - - 1
 
2018/2019
BALTIC CUP
 
JUNIOR D GIRLS
 
Rank Name Member   POL RUS RUS LTU Total
1. AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR 10000 5120 - - - - 15120
2. KICIGINA Elina LAT LAT 8000 2097 - - - - 10097
3. KUZNECOVA Kristina RUS RUS - 10000 - - - - 10000
4. PETROVICA Laura LAT LAT 4096 4096 - - - - 8192
5. PUSTOVALOVA Julia RUS RUS - 8000 - - - - 8000
6. SASKOVA Daria RUS RUS 6400 - - - - - 6400
6. LISINA Daria RUS RUS - 6400 - - - - 6400
8. ORZEPOWSKA Hanna POL POL 5120 281 - - - - 5401
9. SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 225 3277 - - - - 3502
10. JAŻDŻYŃSKA Ada POL POL 3277 - - - - - 3277
11. BOBIER Oliwia POL POL 2097 1074 - - - - 3171
12. SUHAK Karolina POL POL 1342 1342 - - - - 2684
13. METELKINA Mariia RUS RUS 2621 - - - - - 2621
13. PASTUSHONOK  Sofia RUS RUS - 2621 - - - - 2621
15. ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1678 687 - - - - 2365
16. ORCIUCH Magdalena POL POL 352 1678 - - - - 2030
17. KHALITOVA Elizaveta RUS RUS 1074 - - - - - 1074
18. IGOSINA Veronika LAT LAT 550 440 - - - - 990
19. MILAKNYTE Indre LTU LTU 687 225 - - - - 912
20. MANOKHINA Iryna UKR UKR 859 - - - - - 859
20. EVTYUCHOVA Viktoriya RUS RUS - 859 - - - - 859
22. KOZLOVA Polina RUS RUS - 550 - - - - 550
23. HALUBKOVA Aliaksandra BLR BLR 281 180 - - - - 461
24. GRYGORUK Magda POL POL 440 - - - - - 440
25. BATURINETC Elizaveta RUS RUS - 352 - - - - 352
26. OZIEMKIEWICZ Magdalena POL POL 180 - - - - - 180
27. JAREMINA Noela LAT LAT 24 144 - - - - 168
28. GOSK Olga POL POL 74 92 - - - - 166
29. ŚWISŁOCKA Maja POL POL 144 - - - - - 144
30. WAWER Michalina POL POL 115 - - - - - 115
30. GORBUNOVA Sabina RUS RUS - 115 - - - - 115
32. SOBIESIAK Natalia POL POL 92 - - - - - 92
33. JANKOVSKA Laura LAT LAT 59 - - - - - 59
34. BAKAJA Valerija LAT LAT 47 - - - - - 47
35. GELVERE Paula LAT LAT 38 - - - - - 38
36. GROSBERGA Ance LAT LAT 30 - - - - - 30
37. FALKOWSKA Anna POL POL 19 - - - - - 19
38. ŁOKIĆ Pola POL POL 15 - - - - - 15
39. MILUNA Daniela LAT LAT 12 - - - - - 12
40. SUHANENKOVA Betija Dafne LAT LAT 10 - - - - - 10
41. SZCZERBICKA Kamila POL POL 8 - - - - - 8
42. ZAJKOWSKA Aleksandra POL POL 6 - - - - - 6
43. ZACHOWICZ Aleksandra POL POL 5 - - - - - 5
44. RUTKOWSKA Gabriela POL POL 4 - - - - - 4
45. ŚWISŁOCKA Ewa POL POL 3 - - - - - 3
45. POLAK Izabela POL POL 3 - - - - - 3
47. EKERTE Paula LAT LAT 2 - - - - - 2
47. KALINOWSKA Paulina POL POL 2 - - - - - 2
49. GĄTARSKA Aleksandra POL POL 1 - - - - - 1
49. KOTOWSKA Marta POL POL 1 - - - - - 1
49. JARMOC Gabriela POL POL 1 - - - - - 1
49. SUPRONIK Magda POL POL 1 - - - - - 1
49. SEREDYŃSKA Anika POL POL 1 - - - - - 1
49. GRABOWICZ (2) Emilia POL POL 1 - - - - - 1
49. BILLER Weronika POL POL 1 - - - - - 1
49. SKARŻYŃSKA Julia POL POL 1 - - - - - 1
 
2018/2019
BALTIC CUP
 
JUNIOR E GIRLS
 
Rank Name Member   POL RUS RUS LTU Total
1. LEVICKYTE Valentina LTU LTU 6400 5120 - - - - 11520
2. SOVSIMOVA Alina RUS RUS - 10000 - - - - 10000
2. RASTENYTE Vaiva LTU LTU 10000 - - - - - 10000
4. ZEREBIOVA Taja RUS RUS - 8000 - - - - 8000
4. KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 8000 - - - - - 8000
6. SALMINA Kamilla LAT LAT 4096 2621 - - - - 6717
7. SAPOGOVA Sofiya RUS RUS - 6400 - - - - 6400
8. KHOKHELKO Mariia UKR UKR 5120 - - - - - 5120
9. PIJANOVA Varia RUS RUS - 4096 - - - - 4096
10. GINTERE Madara LAT LAT 3277 - - - - - 3277
10. CHUBAREVA Anastasiya RUS RUS - 3277 - - - - 3277
12. STSIAPANAVA Darya BLR BLR 2621 - - - - - 2621
13. DAVYDOVA Kseniya RUS RUS - 2097 - - - - 2097
13. GÓRKA Martyna POL POL 2097 - - - - - 2097
15. ZVONKOVA Polina RUS RUS - 1678 - - - - 1678
15. SELEZNOVA Sofija LAT LAT 1678 - - - - - 1678
17. TSYHALAVA Daryna BLR BLR 440 1074 - - - - 1514
18. PAK Anastasiya BLR BLR 1342 - - - - - 1342
18. SPORYSH Sofiya BLR BLR - 1342 - - - - 1342
20. PERKOWSKA Dominika POL POL 1074 - - - - - 1074
21. ILJASHOVA Evgenia RUS RUS 180 687 - - - - 867
22. GIWER Maja POL POL 859 - - - - - 859
22. PETRICHENKO Sofia RUS RUS - 859 - - - - 859
24. SKRZYPKOWSKA Hanna POL POL 687 - - - - - 687
25. HALAVEN Sviatlana BLR BLR 550 - - - - - 550
26. SEREDJUKA Anna LAT LAT 352 - - - - - 352
27. MIKOŁAJUK Magdalena POL POL 281 - - - - - 281
28. KORZYŃSKA Lena POL POL 225 - - - - - 225
29. MACIEJEWSKA Wiktoria POL POL 144 - - - - - 144
30. MAJEWSKA Laura POL POL 115 - - - - - 115
31. BUZUN  Anna POL POL 92 - - - - - 92
32. ZAJCZYK Wiktoria POL POL 74 - - - - - 74
33. DASZUTA Daria POL POL 59 - - - - - 59
34. MIERZEJEWSKA Julia POL POL 47 - - - - - 47
35. AUZINA Karolina LAT LAT 38 - - - - - 38
36. ANTONOWICZ Alicja POL POL 30 - - - - - 30
37. SIDOROWICZ Zuzanna POL POL 24 - - - - - 24
38. TYBORSKA Amelia POL POL 19 - - - - - 19
39. ANTONOWICZ Patrycja POL POL 15 - - - - - 15
 
2018/2019
BALTIC CUP
 
JUNIOR F GIRLS
 
Rank Name Member   POL RUS RUS LTU Total
1. ZIMINA Vasilisa RUS RUS - 10000 - - - - 10000
2. RUDIK Daria RUS RUS - 8000 - - - - 8000
3. SOVSIMOVA Evelina RUS RUS - 6400 - - - - 6400
4. ERSHOVA Viktoria RUS RUS - 5120 - - - - 5120
5. KOROSTOIANOVA Sofia RUS RUS - 4096 - - - - 4096
6. SEREDJUKA Anna LAT LAT - 3277 - - - - 3277
7. SELEZNOVA Sofija LAT LAT - 2621 - - - - 2621
8. SHPILEVA Anastasiia RUS RUS - 2097 - - - - 2097
9. SPIRIDONOVA Alisa RUS RUS - 1678 - - - - 1678
 
2018/2019
BALTIC CUP
 
MEN
 
Rank Name Member   POL RUS RUS LTU Total
1. DERKACH Artem RUS RUS 10000 - - - - - 10000
2. MILOVANOV Sergei RUS RUS 8000 - - - - - 8000
3. RYZHOU Yauheni BLR BLR 6400 - - - - - 6400
4. KONOPKO Bartosz POL POL 5120 - - - - - 5120
5. KARPOV Viacheslav RUS RUS 4096 - - - - - 4096
6. ADAMSKI Paweł POL POL 3277 - - - - - 3277
7. BALBEKOV Vladimir RUS RUS 2621 - - - - - 2621
8. SIARHYEU Maksim BLR BLR 2097 - - - - - 2097
9. LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1678 - - - - - 1678
10. KŁUJSZO Ignacy POL POL 1342 - - - - - 1342
11. STRELKOV Eduard BLR BLR 1074 - - - - - 1074
12. MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 859 - - - - - 859
13. KATIN Aleksandr RUS RUS 687 - - - - - 687
14. ILINSKII Semen RUS RUS 550 - - - - - 550
15. ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 440 - - - - - 440
16. ARLOU Heorhi BLR BLR 352 - - - - - 352
17. AKIMAU Uladzislau BLR BLR 281 - - - - - 281
18. BRANKOVSKIY Anton BLR BLR 225 - - - - - 225
19. NIEŚCIER Karol POL POL 180 - - - - - 180
20. DĄBROWSKI Robert POL POL 144 - - - - - 144
21. PAWŁOWSKI Michał POL POL 115 - - - - - 115
22. ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 92 - - - - - 92
23. BOROWIECKI Jędrzej POL POL 74 - - - - - 74
24. BIELECKI Jakub POL POL 59 - - - - - 59
25. DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 47 - - - - - 47
26. SZKIL Piotr POL POL 38 - - - - - 38
27. ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS RUS 30 - - - - - 30
28. USTIUZHANIN Anatolii RUS RUS 24 - - - - - 24
29. WASILEWSKI Jakub POL POL 19 - - - - - 19
30. WERPACHOWSKI Patryk POL POL 15 - - - - - 15
31. RYBAK Arkadiusz POL POL 12 - - - - - 12
32. PILAGS Arturs LAT LAT 10 - - - - - 10
33. WERPACHOWSKI Krystian POL POL 8 - - - - - 8
34. BEREGOVOJ Dmitrij RUS RUS 6 - - - - - 6
35. ZGRZYWA Marek POL POL 5 - - - - - 5
 
2018/2019
BALTIC CUP
 
JUNIOR C BOYS
 
Rank Name Member   POL RUS RUS LTU Total
1. NIEWIŃSKI Michał POL POL 10000 8000 - - - - 18000
2. PINCHUK Nikolay RUS RUS - 10000 - - - - 10000
3. SHEVELEV Maxim RUS RUS 8000 - - - - - 8000
4. PETRUSHENKOV Egor RUS RUS 6400 - - - - - 6400
4. KONSTANTINOV  Daniil RUS RUS - 6400 - - - - 6400
6. KAVUN Pavel RUS RUS 5120 - - - - - 5120
6. SHKUTOV Ilia RUS RUS - 5120 - - - - 5120
8. KOKAREV Ivan RUS RUS 4096 - - - - - 4096
8. VASILIEV Ilja RUS RUS - 4096 - - - - 4096
10. MIGDALEOV Mikita BLR BLR 3277 - - - - - 3277
10. FINOKHIN Andrey RUS RUS - 3277 - - - - 3277
12. KARPOW Witalij RUS RUS 1342 1678 - - - - 3020
13. CHUBAREV Dmitriy RUS RUS - 2621 - - - - 2621
13. PARSHIN Ilia RUS RUS 2621 - - - - - 2621
15. GOLOVNEV Boris RUS RUS - 2097 - - - - 2097
15. GŁOWACKI Kacper POL POL 2097 - - - - - 2097
17. RAMANAU Andrei BLR BLR 1678 - - - - - 1678
18. UDOVENKO Evgeniy RUS RUS - 1342 - - - - 1342
19. VINOGRADOV Andrey RUS RUS - 1074 - - - - 1074
19. SULIMA Jakub POL POL 1074 - - - - - 1074
21. AMELIN Matvei BLR BLR 92 859 - - - - 951
22. CECH Danielius LTU LTU 859 - - - - - 859
23. SHIROKOV Vitaliy RUS RUS - 687 - - - - 687
23. EKSTOWICZ Jakub POL POL 687 - - - - - 687
25. DĄBROWSKI Filip POL POL 440 144 - - - - 584
26. SHTYRKHUNOU ULADZISLAU BLR BLR 550 - - - - - 550
26. MIKHEYEU Anton BLR BLR - 550 - - - - 550
28. PAPOU Mikita BLR BLR 144 352 - - - - 496
29. ZUBOV  Aleksandr RUS RUS - 440 - - - - 440
30. KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 352 - - - - - 352
31. VOITOV Sergei BLR BLR 281 - - - - - 281
31. KOLOSOV Ivan RUS RUS - 281 - - - - 281
33. FILIANOWICZ Filip POL POL 74 180 - - - - 254
34. MUCHLADO Adam POL POL 225 - - - - - 225
34. SHIMANSKIY Danil RUS RUS - 225 - - - - 225
36. PASTORS Karlis LAT LAT 180 - - - - - 180
37. STERNMANIS Maris Janis LAT LAT 115 - - - - - 115
37. SOROKIN Nikita RUS RUS - 115 - - - - 115
39. REINS Mareks LAT LAT 59 - - - - - 59
40. WIŚNIEWSKI Karol POL POL 47 - - - - - 47
41. SAKOWICZ Aleksander POL POL 38 - - - - - 38
 
2018/2019
BALTIC CUP
 
JUNIOR D BOYS
 
Rank Name Member   POL RUS RUS LTU Total
1. TOLPYGO Ilia RUS RUS 10000 10000 - - - - 20000
2. YASHKOV Ivan BLR BLR 5120 3277 - - - - 8397
3. RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 6400 1678 - - - - 8078
4. DERGUNOV Denis RUS RUS - 8000 - - - - 8000
4. FESENKO Kirill RUS RUS 8000 - - - - - 8000
6. SAMARIN Daniil RUS RUS - 6400 - - - - 6400
7. KISLITSYN Ivan BLR BLR 2621 2621 - - - - 5242
8. KUDRYAVTCEV Gleb RUS RUS - 5120 - - - - 5120
9. KANBERGS Valters LAT LAT 3277 1074 - - - - 4351
10. GRODZKI Wojciech POL POL - 4096 - - - - 4096
10. NOVIKOV Petr RUS RUS 4096 - - - - - 4096
12. BIELAWIEC Bartosz POL POL 1678 1342 - - - - 3020
13. KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL POL 2097 859 - - - - 2956
14. NIKOLAEV Aleksander RUS RUS - 2097 - - - - 2097
15. CECH Ernestas LTU LTU 859 687 - - - - 1546
16. LAIZANS Linards Reinis LAT LAT 1342 - - - - - 1342
17. WASZKIEWICZ Karol POL POL 1074 - - - - - 1074
18. NEVRODA Danil UKR UKR 687 - - - - - 687
19. KARWOWSKI Kornel POL POL 281 352 - - - - 633
20. BERZINS Roberts LAT LAT 550 - - - - - 550
20. GORBUNCHIKOV Maksim RUS RUS - 550 - - - - 550
22. PALENCEUSZ Dominik POL POL 440 - - - - - 440
22. KUROWSKI Oskar POL POL - 440 - - - - 440
24. MAZURCZYK Łukasz POL POL 352 - - - - - 352
25. ANTSIPAU Vitali BLR BLR 180 115 - - - - 295
26. KISELEV  Fedor RUS RUS - 281 - - - - 281
27. HAMANOWICZ Bartosz POL POL 8 225 - - - - 233
28. KAMAROVSKI Yahor BLR BLR 225 - - - - - 225
29. ORLOV Igor RUS RUS - 180 - - - - 180
30. KITOKS Tomass LAT LAT - 144 - - - - 144
30. BERZINS Ralfs LAT LAT 144 - - - - - 144
32. SHMYHALEU Uladzislau BLR BLR 74 47 - - - - 121
33. KORECKI Krzysztof POL POL 115 - - - - - 115
34. MASHNIN Egor RUS RUS - 92 - - - - 92
34. RUDZITIS Emils Reinis LAT LAT 92 - - - - - 92
36. KIRILOV  Egor RUS RUS - 74 - - - - 74
37. KASIANOVSKI Georgii RUS RUS - 59 - - - - 59
37. MURASKO Roberts LAT LAT 59 - - - - - 59
39. KRAUSE Michał POL POL 47 - - - - - 47
40. LUSHKIN Vitaliy RUS RUS - 38 - - - - 38
40. OLAK Jakub POL POL 38 - - - - - 38
42. MĄDRY Krzysztof POL POL 30 - - - - - 30
43. FALKOWSKI Kacper POL POL 24 - - - - - 24
44. PILIPENKO Ignat RUS RUS 19 - - - - - 19
45. MAZIARZ Szymon POL POL 15 - - - - - 15
46. MĄDRY Wojciech POL POL 12 - - - - - 12
47. SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL POL 10 - - - - - 10
48. JABŁOŃSKI Bartłomiej POL POL 6 - - - - - 6
49. DOŁKOWSKI Mateusz POL POL 5 - - - - - 5
50. MACEWICZ Jerzy POL POL 4 - - - - - 4
51. KONDRATOWICZ Oskar POL POL 3 - - - - - 3
51. KALINOWSKI Aleksander POL POL 3 - - - - - 3
53. DAWIDOWSKI Kamil POL POL 2 - - - - - 2
53. CHILIMONIUK Kacper POL POL 2 - - - - - 2
55. DOŁKOWSKI Jakub POL POL 1 - - - - - 1
 
2018/2019
BALTIC CUP
 
JUNIOR E BOYS
 
Rank Name Member   POL RUS RUS LTU Total
1. KAMAROVSKI Nazar BLR BLR 10000 2097 - - - - 12097
2. SAFRANSKIS Timurs LAT LAT 8000 3277 - - - - 11277
3. SOLEICUKS Maksims LAT LAT - 10000 - - - - 10000
4. ALESHNIKOV Pavel RUS RUS - 8000 - - - - 8000
5. MAHER Matvei BLR BLR 6400 - - - - - 6400
5. SHULYAK Sergey RUS RUS - 6400 - - - - 6400
7. KISLITSYN Ilya BLR BLR 5120 - - - - - 5120
7. SHUMAKOV Mihail RUS RUS - 5120 - - - - 5120
9. ZHURAUSKI Maksim BLR BLR 4096 - - - - - 4096
9. BELIKOV Ivan RUS RUS - 4096 - - - - 4096
11. VIKSNA Raiens LAT LAT 3277 - - - - - 3277
12. OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 2621 - - - - - 2621
12. MINENOK Alexey RUS RUS - 2621 - - - - 2621
14. NESHCHERET Mykhailo UKR UKR 2097 - - - - - 2097
15. POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL POL 1678 - - - - - 1678
15. MININ Radomir BLR BLR - 1678 - - - - 1678
17. TARASOV Artem RUS RUS - 1342 - - - - 1342
17. GASPAROVICS Alisters LAT LAT 1342 - - - - - 1342
19. VĀCIETIS Gustavs LAT LAT 1074 - - - - - 1074
19. MESHKOV Pavel RUS RUS - 1074 - - - - 1074
21. GŁOWACKI Karol POL POL 859 - - - - - 859
21. TERESHCHENKO Viacheslav RUS RUS - 859 - - - - 859
23. YANISHEVSKY Daniil RUS RUS - 687 - - - - 687
23. STERNMANIS Rudolfs LAT LAT 687 - - - - - 687
25. SNAUDINS Rodrigo LAT LAT 550 - - - - - 550
25. GRIGORIEV  Evgeny RUS RUS - 550 - - - - 550
27. CZELUSTA Julian POL POL 440 - - - - - 440
27. SENNIKOV Vladimir RUS RUS - 440 - - - - 440
29. BARYSHNIKOV Mihail RUS RUS - 352 - - - - 352
29. SAWICKI Albert POL POL 352 - - - - - 352
31. GÓRNICKI Piotr POL POL 281 - - - - - 281
31. KITOKS Antons LAT LAT - 281 - - - - 281
33. VITNOV  Vladislav RUS RUS - 225 - - - - 225
33. SOBCZAK Bartłomiej POL POL 225 - - - - - 225
35. RICHTER Aleksander POL POL 180 - - - - - 180
35. POLUSHKIN Danila RUS RUS - 180 - - - - 180
37. GLAVAN Andrey RUS RUS - 144 - - - - 144
37. BERZINS Alekss LAT LAT 144 - - - - - 144
39. SMIRNOV Viacheslav RUS RUS - 115 - - - - 115
39. PIĄTEK Łukasz POL POL 115 - - - - - 115
41. KONDRATIEV Nikita RUS RUS - 92 - - - - 92
41. RUDZITIS Ricards Miks LAT LAT 92 - - - - - 92
43. SHYNKEVICH Ihar BLR BLR 74 - - - - - 74
44. MARCENKOVS Aleksandrs LAT LAT 59 - - - - - 59
45. SOLTAU Oskar POL POL 47 - - - - - 47
46. MATSIAS  Aleh BLR BLR 38 - - - - - 38
 
2018/2019
BALTIC CUP
 
JUNIOR F BOYS
 
Rank Name Member   POL RUS RUS LTU Total
1. NEDOSENKO Gleb RUS RUS - 10000 - - - - 10000
2. ZHURAUSKI Maksim BLR BLR - 8000 - - - - 8000
3. MAHMUDOV Alimardon RUS RUS - 6400 - - - - 6400
4. TERESHCHENKO Yaroslav RUS RUS - 5120 - - - - 5120
5. GRIGOREV Egor RUS RUS - 4096 - - - - 4096
6. ZHUKOV Arsenii RUS RUS - 3277 - - - - 3277
7. SHCHELKUNOV Ilia RUS RUS - 2621 - - - - 2621
8. ACHMETOV Amir RUS RUS - 2097 - - - - 2097
9. KAYBARA Nikita RUS RUS - 1678 - - - - 1678
10. LISIN Aleksandr RUS RUS - 1342 - - - - 1342
11. MAHMUDOV Alisher RUS RUS - 1074 - - - - 1074
12. CHERNIAVSKIY Lev RUS RUS - 859 - - - - 859