Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 52    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 127.  VASILIEV Ilja RUS-PET RUS 2:39.444  
2 (4) 143.  SHKUTOV Ilia RUS-RUSSMO RUS 2:39.562  
3 (3) 122.  CHUBAREV Dmitriy RUS-PET RUS 2:41.878  
4 (1) 76.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 2:42.066  
5 (7) 6.  PAPOU Mikita BLR BLR 2:47.832  
6 (5) 51.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 2:52.414  
7 (2) 78.  SOROKIN Nikita RUS-KAL RUS NO TIME finished->to D
RACE: 53    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 53.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:34.305  
2 (2) 126.  UDOVENKO Evgeniy RUS-PET RUS 2:40.971  
3 (3) 14.  MIKHEYEU Anton BLR-MINSK BLR 2:42.909  
4 (7) 79.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 2:57.216  
5 (1) 125.  SHIROKOV Vitaliy RUS-PET RUS 2:57.293  
6 (6) 141.  KONSTANTINOV  Daniil RUS-RUSSMO RUS NO TIME finished adv.->to A
- (5) 140.  GOLOVNEV Boris RUS-RUSSMO RUS PEN. impeding->to D
RACE: 54    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 142.  PINCHUK Nikolay RUS-RUSSMO RUS 2:37.016  
2 (6) 123.  FINOKHIN Andrey RUS-PET RUS 2:38.204  
3 (1) 146.  VINOGRADOV Andrey RUS-TVER RUS 2:38.993  
4 (2) 5.  AMELIN Matvei BLR BLR 2:39.185  
5 (5) 52.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 2:42.136  
6 (3) 124.  KOLOSOV Ivan RUS-PET RUS 2:45.495  
7 (7) 77.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 2:51.003  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 67    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  GOLOVNEV Boris RUS-RUSSMO RUS 2:36.281  
2 (2) 78.  SOROKIN Nikita RUS-KAL RUS 3:08.799  
RACE: 68    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 125.  SHIROKOV Vitaliy RUS-PET RUS 2:43.736  
2 (4) 77.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 2:44.966  
3 (2) 124.  KOLOSOV Ivan RUS-PET RUS 2:49.740  
4 (3) 6.  PAPOU Mikita BLR BLR 3:14.836  
- (1) 52.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL PEN. no finish
- (5) 51.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 69    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 76.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 2:41.029  
2 (3) 122.  CHUBAREV Dmitriy RUS-PET RUS 2:41.358  
3 (5) 14.  MIKHEYEU Anton BLR-MINSK BLR 2:45.636  
4 (6) 79.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 2:55.243  
5 (2) 5.  AMELIN Matvei BLR BLR NO TIME finished
- (1) 146.  VINOGRADOV Andrey RUS-TVER RUS PEN. impeding
RACE: 70    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 142.  PINCHUK Nikolay RUS-RUSSMO RUS 2:31.572  
2 (1) 53.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:32.010  
3 (7) 141.  KONSTANTINOV  Daniil RUS-RUSSMO RUS 2:35.144  
4 (5) 143.  SHKUTOV Ilia RUS-RUSSMO RUS 2:36.812  
5 (3) 123.  FINOKHIN Andrey RUS-PET RUS 2:37.394  
6 (4) 127.  VASILIEV Ilja RUS-PET RUS 2:37.582  
7 (6) 126.  UDOVENKO Evgeniy RUS-PET RUS 2:40.968  
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 84    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 141.  KONSTANTINOV  Daniil RUS-RUSSMO RUS 47.382
2 (3) 127.  VASILIEV Ilja RUS-PET RUS 47.529
3 (5) 125.  SHIROKOV Vitaliy RUS-PET RUS 48.346
4 (2) 52.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:00.299  
5 (1) 79.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 1:02.257  
RACE: 85    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 143.  SHKUTOV Ilia RUS-RUSSMO RUS 46.575
2 (4) 146.  VINOGRADOV Andrey RUS-TVER RUS 47.977
3 (5) 123.  FINOKHIN Andrey RUS-PET RUS 48.023
4 (1) 5.  AMELIN Matvei BLR BLR 48.288
5 (3) 51.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 49.841
6 (2) 78.  SOROKIN Nikita RUS-KAL RUS 56.591
RACE: 86    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 142.  PINCHUK Nikolay RUS-RUSSMO RUS 44.900
2 (5) 76.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 47.338
3 (2) 122.  CHUBAREV Dmitriy RUS-PET RUS 48.145
4 (3) 6.  PAPOU Mikita BLR BLR 48.461
5 (4) 124.  KOLOSOV Ivan RUS-PET RUS 51.368
RACE: 87    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 53.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 46.489
2 (2) 140.  GOLOVNEV Boris RUS-RUSSMO RUS 47.021
3 (3) 126.  UDOVENKO Evgeniy RUS-PET RUS 49.607
4 (1) 77.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 51.517
5 (5) 14.  MIKHEYEU Anton BLR-MINSK BLR NO TIME finished->to B
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 142    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 125.  SHIROKOV Vitaliy RUS-PET RUS 48.327
2 (1) 5.  AMELIN Matvei BLR BLR 48.474
3 (3) 6.  PAPOU Mikita BLR BLR 49.189
4 (5) 77.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 50.099
5 (6) 78.  SOROKIN Nikita RUS-KAL RUS 54.980
6 (4) 51.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 143    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  UDOVENKO Evgeniy RUS-PET RUS 47.410
2 (2) 124.  KOLOSOV Ivan RUS-PET RUS 49.468
3 (3) 52.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 49.941
4 (5) 14.  MIKHEYEU Anton BLR-MINSK BLR 58.062
- (4) 79.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS PEN. yellow card
RACE: 144    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 45.775
2 (4) 141.  KONSTANTINOV  Daniil RUS-RUSSMO RUS 46.575
3 (2) 140.  GOLOVNEV Boris RUS-RUSSMO RUS 46.604
4 (3) 76.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 46.731
5 (5) 127.  VASILIEV Ilja RUS-PET RUS 47.417
RACE: 145    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 142.  PINCHUK Nikolay RUS-RUSSMO RUS 44.873
2 (2) 143.  SHKUTOV Ilia RUS-RUSSMO RUS 46.080
3 (4) 123.  FINOKHIN Andrey RUS-PET RUS 47.760
4 (3) 146.  VINOGRADOV Andrey RUS-TVER RUS 47.881
5 (5) 122.  CHUBAREV Dmitriy RUS-PET RUS 48.146
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 14.  MIKHEYEU Anton BLR-MINSK BLR 48.774
2 (1) 52.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 49.851
3 (5) 51.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 49.970
4 (2) 77.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 49.998
5 (3) 78.  SOROKIN Nikita RUS-KAL RUS 55.554
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  UDOVENKO Evgeniy RUS-PET RUS 47.655
2 (2) 125.  SHIROKOV Vitaliy RUS-PET RUS 47.928
3 (3) 5.  AMELIN Matvei BLR BLR 48.792
4 (5) 124.  KOLOSOV Ivan RUS-PET RUS 50.217
5 (4) 6.  PAPOU Mikita BLR BLR 1:07.480  
RACE: 161    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 127.  VASILIEV Ilja RUS-PET RUS 47.933
2 (1) 76.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 48.021
3 (3) 123.  FINOKHIN Andrey RUS-PET RUS 48.212
4 (4) 146.  VINOGRADOV Andrey RUS-TVER RUS 48.254
5 (5) 122.  CHUBAREV Dmitriy RUS-PET RUS 48.310
RACE: 162    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 142.  PINCHUK Nikolay RUS-RUSSMO RUS 45.699
2 (4) 141.  KONSTANTINOV  Daniil RUS-RUSSMO RUS 46.316
3 (2) 53.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 57.433
- (3) 143.  SHKUTOV Ilia RUS-RUSSMO RUS PEN. impeding
- (5) 140.  GOLOVNEV Boris RUS-RUSSMO RUS PEN. impeding
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 177    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 142.  PINCHUK Nikolay RUS-RUSSMO RUS 1:37.272  
2 (5) 76.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:37.384  
3 (3) 126.  UDOVENKO Evgeniy RUS-PET RUS 1:39.368  
4 (2) 124.  KOLOSOV Ivan RUS-PET RUS 1:43.748  
5 (4) 51.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 1:45.067  
RACE: 178    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 123.  FINOKHIN Andrey RUS-PET RUS 1:41.468  
2 (2) 141.  KONSTANTINOV  Daniil RUS-RUSSMO RUS 1:41.486  
3 (3) 125.  SHIROKOV Vitaliy RUS-PET RUS 1:42.964  
4 (5) 146.  VINOGRADOV Andrey RUS-TVER RUS 1:43.694  
5 (4) 77.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 1:44.287  
RACE: 179    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 143.  SHKUTOV Ilia RUS-RUSSMO RUS 1:40.013  
2 (3) 127.  VASILIEV Ilja RUS-PET RUS 1:40.211  
3 (2) 5.  AMELIN Matvei BLR BLR 1:43.851  
4 (5) 52.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:47.796  
5 (1) 14.  MIKHEYEU Anton BLR-MINSK BLR 1:48.212  
6 (4) 78.  SOROKIN Nikita RUS-KAL RUS 2:04.082  
RACE: 180    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:37.240  
2 (3) 140.  GOLOVNEV Boris RUS-RUSSMO RUS 1:37.996  
3 (4) 122.  CHUBAREV Dmitriy RUS-PET RUS 1:38.047  
4 (5) 79.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 1:43.536  
5 (2) 6.  PAPOU Mikita BLR BLR 1:47.256  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 200    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 125.  SHIROKOV Vitaliy RUS-PET RUS 1:45.524  
2 (5) 14.  MIKHEYEU Anton BLR-MINSK BLR 1:52.421  
3 (3) 77.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 1:55.886  
4 (2) 5.  AMELIN Matvei BLR BLR 1:59.418   advanced->to C
5 (4) 51.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 2:01.090  
6 (6) 78.  SOROKIN Nikita RUS-KAL RUS 2:04.784  
RACE: 201    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 146.  VINOGRADOV Andrey RUS-TVER RUS 1:40.980  
2 (4) 6.  PAPOU Mikita BLR BLR 1:42.182  
3 (1) 79.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 1:43.981  
4 (5) 52.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:51.024  
5 (3) 124.  KOLOSOV Ivan RUS-PET RUS 1:57.628  
RACE: 202    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:36.061  
2 (5) 141.  KONSTANTINOV  Daniil RUS-RUSSMO RUS 1:36.849  
3 (3) 122.  CHUBAREV Dmitriy RUS-PET RUS 1:37.974  
4 (4) 127.  VASILIEV Ilja RUS-PET RUS 1:38.238  
5 (2) 76.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:39.546  
RACE: 203    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 142.  PINCHUK Nikolay RUS-RUSSMO RUS 1:39.090  
2 (5) 123.  FINOKHIN Andrey RUS-PET RUS 1:39.212  
3 (2) 140.  GOLOVNEV Boris RUS-RUSSMO RUS 1:39.539  
4 (4) 143.  SHKUTOV Ilia RUS-RUSSMO RUS 1:40.290  
5 (3) 126.  UDOVENKO Evgeniy RUS-PET RUS 1:42.622  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 228    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 77.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 1:42.224  
2 (1) 52.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:42.346  
3 (3) 124.  KOLOSOV Ivan RUS-PET RUS 1:42.363  
4 (4) 51.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 1:42.455  
5 (5) 78.  SOROKIN Nikita RUS-KAL RUS 1:56.992  
RACE: 229    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  VINOGRADOV Andrey RUS-TVER RUS 1:42.112  
2 (6) 5.  AMELIN Matvei BLR BLR 1:42.239  
3 (4) 125.  SHIROKOV Vitaliy RUS-PET RUS 1:43.320  
4 (3) 79.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 1:44.517  
5 (5) 14.  MIKHEYEU Anton BLR-MINSK BLR 1:45.722  
6 (2) 6.  PAPOU Mikita BLR BLR 1:47.160  
RACE: 230    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 140.  GOLOVNEV Boris RUS-RUSSMO RUS 1:36.691  
2 (4) 143.  SHKUTOV Ilia RUS-RUSSMO RUS 1:36.799  
3 (1) 127.  VASILIEV Ilja RUS-PET RUS 1:36.820  
4 (3) 76.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:36.898  
5 (5) 126.  UDOVENKO Evgeniy RUS-PET RUS 1:38.078  
RACE: 231    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 142.  PINCHUK Nikolay RUS-RUSSMO RUS 1:35.386  
2 (1) 53.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:35.836  
3 (2) 141.  KONSTANTINOV  Daniil RUS-RUSSMO RUS 1:36.945  
4 (5) 123.  FINOKHIN Andrey RUS-PET RUS 1:38.904  
5 (3) 122.  CHUBAREV Dmitriy RUS-PET RUS 1:38.981  
 
4. Distance 
JUNIOR C BOYS  SUPER FINAŁ  1500 m
RACE: 235    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:32.414  
2 (5) 142.  PINCHUK Nikolay RUS-RUSSMO RUS 2:34.290  
3 (4) 141.  KONSTANTINOV  Daniil RUS-RUSSMO RUS 2:36.303  
4 (8) 127.  VASILIEV Ilja RUS-PET RUS 2:36.463  
5 (7) 143.  SHKUTOV Ilia RUS-RUSSMO RUS 2:39.503  
6 (3) 122.  CHUBAREV Dmitriy RUS-PET RUS 2:41.027  
7 (2) 140.  GOLOVNEV Boris RUS-RUSSMO RUS 2:48.584  
8 (6) 123.  FINOKHIN Andrey RUS-PET RUS 3:08.632  



Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 142.  PINCHUK Nikolay RUS-RUSSMO RUS 1. 1. 1. 2. 123 3
2. 53.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2. 3. 2. 1. 89 7
3. 141.  KONSTANTINOV  Daniil RUS-RUSSMO RUS 3. 2. 3. 3. 60 8
4. 143.  SHKUTOV Ilia RUS-RUSSMO RUS 4. 4. 7. 5. 18 15
5. 127.  VASILIEV Ilja RUS-PET RUS 6. 6. 8. 4. 15 20
6. 123.  FINOKHIN Andrey RUS-PET RUS 5. 8. 4. 8. 15 17
7. 122.  CHUBAREV Dmitriy RUS-PET RUS 9. 10. 5. 6. 8 24
8. 140.  GOLOVNEV Boris RUS-RUSSMO RUS 20. 5. 6. 7. 8 31
9. 76.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 8. 7. 9. 3 24
10. 126.  UDOVENKO Evgeniy RUS-PET RUS 7. 11. 10. 2 28
11. 146.  VINOGRADOV Andrey RUS-TVER RUS 13. 9. 11. 33
12. 5.  AMELIN Matvei BLR BLR 12. 13. 12. 37
13. 125.  SHIROKOV Vitaliy RUS-PET RUS 14. 12. 13. 39
14. 14.  MIKHEYEU Anton BLR-MINSK BLR 10. 16. 15. 41
15. 79.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 11. 21. 14. 46
16. 6.  PAPOU Mikita BLR BLR 17. 15. 16. 48
17. 124.  KOLOSOV Ivan RUS-PET RUS 16. 14. 19. 49
18. 77.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 15. 19. 17. 51
19. 52.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 18. 17. 18. 53
20. 51.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 19. 18. 20. 57
21. 78.  SOROKIN Nikita RUS-KAL RUS 21. 20. 21. 62