Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 49    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 63.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:47.126  
2 (5) 103.  ZUBAREVA Amina RUS-KLIN RUS 2:47.270  
3 (3) 15.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:48.354  
4 (4) 113.  SHIHOVA Ekaterina RUS-PET RUS 2:55.785  
5 (1) 36.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 2:56.894  
6 (7) 43.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 3:00.649  
7 (2) 39.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 3:25.492  
RACE: 50    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 18.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:51.384  
2 (2) 40.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 2:53.667  
3 (7) 139.  SAVTSOVA Anastasiia RUS-RUSSMO RUS 2:53.992  
4 (4) 45.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 2:58.486  
5 (6) 37.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 2:59.788  
6 (1) 64.  SHUVALOVA Alina RUS-KAL RUS 3:18.363  
7 (5) 38.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 3:18.464  
RACE: 51    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 16.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:45.306  
2 (6) 41.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 2:45.478  
3 (4) 61.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 2:46.181  
4 (3) 42.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 2:59.791  
5 (7) 17.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 3:08.309  
6 (1) 44.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 3:11.589  
7 (2) 62.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 3:12.636  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 63    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 3:17.815  
2 (1) 62.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 3:19.131  
3 (3) 39.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 3:20.110  
RACE: 64    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 44.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:53.745  
2 (1) 36.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 2:54.106  
3 (2) 37.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 2:55.004  
4 (3) 43.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 2:55.180  
5 (4) 17.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 3:08.598  
6 (6) 64.  SHUVALOVA Alina RUS-KAL RUS NO TIME finished
RACE: 65    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 2:50.197  
2 (2) 15.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:50.606  
3 (3) 139.  SAVTSOVA Anastasiia RUS-RUSSMO RUS 2:52.219  
4 (4) 113.  SHIHOVA Ekaterina RUS-PET RUS 2:53.677  
5 (5) 45.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 2:53.686  
6 (6) 42.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 3:03.252  
RACE: 66    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 18.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:39.971  
2 (3) 63.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:40.079  
3 (1) 16.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:40.155  
4 (4) 103.  ZUBAREVA Amina RUS-KLIN RUS 2:41.353  
5 (6) 40.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 2:54.066  
6 (2) 41.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 3:12.792  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 80    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 50.207
2 (5) 15.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 52.323
3 (3) 37.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 53.010
4 (2) 45.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 54.198
5 (4) 38.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 81    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 44.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 51.172
2 (4) 40.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 51.220
3 (2) 139.  SAVTSOVA Anastasiia RUS-RUSSMO RUS 51.319
4 (3) 103.  ZUBAREVA Amina RUS-KLIN RUS 51.405
5 (5) 17.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 58.398
6 (1) 39.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:00.665  
RACE: 82    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.783
2 (2) 61.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 49.862
3 (3) 42.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 53.120
4 (4) 43.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 53.223
5 (5) 64.  SHUVALOVA Alina RUS-KAL RUS 57.350
RACE: 83    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 16.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 51.923
2 (2) 41.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 52.160
3 (4) 36.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 52.702
4 (1) 113.  SHIHOVA Ekaterina RUS-PET RUS 53.113
5 (5) 62.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 1:00.488  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 138    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 43.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 52.948
2 (1) 113.  SHIHOVA Ekaterina RUS-PET RUS 53.322
3 (4) 17.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 57.709
4 (5) 39.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:00.386  
5 (6) 38.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 1:00.637  
6 (2) 42.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 139    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  ZUBAREVA Amina RUS-KLIN RUS 51.152 addTo.->to B
2 (2) 37.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 52.670
3 (3) 45.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 54.972
4 (5) 62.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 58.733
5 (4) 64.  SHUVALOVA Alina RUS-KAL RUS NO TIME finished
RACE: 140    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 49.513
2 (2) 63.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 49.642
3 (5) 36.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 51.162
4 (3) 16.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 51.825
5 (4) 15.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 51.941
RACE: 141    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 44.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 50.536
2 (1) 18.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.671
3 (4) 139.  SAVTSOVA Anastasiia RUS-RUSSMO RUS 50.759
4 (3) 40.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 51.024
- (5) 41.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL PEN. impeding->to C
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 155    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 42.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 54.862
2 (5) 64.  SHUVALOVA Alina RUS-KAL RUS 56.964
3 (2) 62.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 58.490
4 (3) 39.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:02.964  
5 (1) 17.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:05.576  
6 (4) 38.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 156    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  SHIHOVA Ekaterina RUS-PET RUS 53.308
2 (1) 37.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 53.771
3 (4) 45.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 53.856
4 (5) 41.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:13.251  
5 (2) 43.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 1:19.822  
RACE: 157    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 36.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 51.466
2 (2) 103.  ZUBAREVA Amina RUS-KLIN RUS 51.576
3 (5) 15.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 51.841
4 (1) 40.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL NO TIME finished
- (4) 16.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. impeding
RACE: 158    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 49.713
2 (2) 63.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 49.970
3 (4) 18.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.327
4 (5) 139.  SAVTSOVA Anastasiia RUS-RUSSMO RUS 50.906
5 (3) 44.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:05.256  
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 173    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 63.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:49.723  
2 (1) 15.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:49.953  
3 (2) 40.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:50.067  
4 (3) 42.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 1:55.062  
5 (4) 38.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 2:09.038  
RACE: 174    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:47.477  
2 (2) 41.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:47.588  
3 (3) 139.  SAVTSOVA Anastasiia RUS-RUSSMO RUS 1:49.267  
4 (5) 37.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:54.877  
5 (4) 17.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 2:04.648  
RACE: 175    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 16.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:46.767  
2 (5) 103.  ZUBAREVA Amina RUS-KLIN RUS 1:46.927  
3 (2) 62.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 2:05.763  
4 (1) 45.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 2:11.683  
5 (6) 39.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 2:12.822  
6 (3) 36.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 2:16.213  
RACE: 176    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:46.120  
2 (3) 44.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:47.131  
3 (2) 113.  SHIHOVA Ekaterina RUS-PET RUS 1:51.386  
4 (4) 43.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 1:55.955  
5 (5) 64.  SHUVALOVA Alina RUS-KAL RUS 2:03.300  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 196    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  SHIHOVA Ekaterina RUS-PET RUS 1:50.065   addTo.->to B
2 (2) 43.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 1:52.283  
3 (4) 38.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 2:06.354  
4 (3) 62.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 2:09.538  
5 (6) 39.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 2:14.261  
6 (5) 45.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 2:20.764  
RACE: 197    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 36.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:51.937  
2 (1) 37.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:51.986  
3 (2) 42.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 1:52.184  
4 (3) 64.  SHUVALOVA Alina RUS-KAL RUS 1:56.511  
5 (4) 17.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 2:01.984  
RACE: 198    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 61.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:45.011  
2 (5) 15.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:45.233  
3 (1) 44.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:47.233   advanced->to A
4 (3) 139.  SAVTSOVA Anastasiia RUS-RUSSMO RUS 1:47.486  
- (4) 63.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS PEN. impeding->to C
RACE: 199    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:43.737  
2 (4) 41.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:43.815  
3 (2) 16.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:43.903  
4 (3) 103.  ZUBAREVA Amina RUS-KLIN RUS 1:44.104  
5 (5) 40.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:47.103  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 224    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 45.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 1:56.859  
2 (3) 38.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 2:02.502  
3 (4) 62.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 2:07.454  
4 (5) 39.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 2:11.365  
5 (2) 17.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 2:14.339  
- (1) 64.  SHUVALOVA Alina RUS-KAL RUS PEN. off track
RACE: 225    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:50.478  
2 (2) 37.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:50.503  
3 (4) 43.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 1:50.750  
4 (3) 42.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 1:54.412  
- (5) 63.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 226    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  ZUBAREVA Amina RUS-KLIN RUS 1:46.642  
2 (2) 40.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:47.078  
3 (3) 139.  SAVTSOVA Anastasiia RUS-RUSSMO RUS 1:47.125  
4 (4) 113.  SHIHOVA Ekaterina RUS-PET RUS 1:49.051  
RACE: 227    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 61.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:45.456  
2 (1) 18.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:45.946  
3 (5) 15.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:50.031  
4 (6) 44.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:12.334  
5 (2) 41.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 2:13.424  
- (3) 16.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. off track
 
4. Distance 
JUNIOR C GIRLS  SUPER FINAƁ  1500 m
RACE: 234    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 18.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:37.304  
2 (4) 103.  ZUBAREVA Amina RUS-KLIN RUS 2:37.417  
3 (2) 16.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:37.518  
4 (6) 63.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:38.837  
5 (8) 61.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 2:39.086  
6 (7) 44.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:45.266  
7 (1) 139.  SAVTSOVA Anastasiia RUS-RUSSMO RUS 2:45.372  
8 (5) 15.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:52.015  



Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 18.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1. 3. 2. 1. 102 6
2. 61.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 7. 1. 1. 5. 75 9
3. 63.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2. 2. 15. 4. 50 19
4. 103.  ZUBAREVA Amina RUS-KLIN RUS 4. 7. 7. 2. 33 18
5. 16.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 3. 10. 6. 3. 28 19
6. 44.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 13. 5. 4. 6. 16 22
7. 15.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 8. 8. 3. 8. 16 19
8. 139.  SAVTSOVA Anastasiia RUS-RUSSMO RUS 9. 4. 9. 7. 10 22
9. 41.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 6. 14. 5. 8 25
10. 40.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 5. 9. 8. 6 22
11. 36.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 14. 6. 11. 3 31
12. 113.  SHIHOVA Ekaterina RUS-PET RUS 10. 11. 10. 31
13. 37.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 15. 12. 12. 39
14. 45.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 11. 13. 16. 40
15. 42.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 12. 16. 14. 42
16. 43.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 16. 15. 13. 44
17. 64.  SHUVALOVA Alina RUS-KAL RUS 18. 17. 21. 56
18. 62.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 20. 18. 18. 56
19. 38.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 19. 21. 17. 57
20. 17.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 17. 20. 20. 57
21. 39.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 21. 19. 19. 59