Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 37    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 129.  KUDRYAVTCEV Gleb RUS-PET RUS 1:46.633  
2 (4) 58.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:51.307  
3 (1) 57.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 1:51.489  
4 (5) 131.  ORLOV Igor RUS-PET RUS 1:56.800  
5 (6) 84.  MASHNIN Egor RUS-KAL RUS 1:59.443  
6 (7) 9.  SHMYHALEU Uladzislau BLR BLR 2:02.068  
7 (3) 81.  KASIANOVSKI Georgii RUS-KAL RUS 2:05.522  
RACE: 38    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 85.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:41.868  
2 (4) 147.  DERGUNOV Denis RUS-TVER RUS 1:42.058  
3 (1) 132.  SAMARIN Daniil RUS-PET RUS 1:42.727  
4 (6) 10.  YASHKOV Ivan BLR BLR 1:47.724  
5 (3) 60.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:48.295  
6 (2) 56.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:55.146  
- (5) 83.  LUSHKIN Vitaliy RUS-KAL RUS PEN. no finish->to B
RACE: 39    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 8.  KISLITSYN Ivan BLR BLR 1:50.060  
2 (1) 54.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 1:51.752  
3 (6) 27.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 1:52.665  
4 (4) 128.  KISELEV  Fedor RUS-PET RUS 1:53.752  
5 (5) 35.  CECH Ernestas LTU LTU 1:58.770  
6 (2) 82.  KIRILOV  Egor RUS-KAL RUS 2:09.132  
RACE: 40    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 26.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:45.587  
2 (4) 130.  NIKOLAEV Aleksander RUS-PET RUS 1:45.779  
3 (6) 55.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:45.841  
4 (2) 80.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 1:48.263  
5 (5) 7.  ANTSIPAU Vitali BLR BLR 1:51.635  
- (1) 59.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL PEN. impeding->to B
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 45    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 80.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 1:52.404  
2 (3) 128.  KISELEV  Fedor RUS-PET RUS 1:53.989  
3 (4) 35.  CECH Ernestas LTU LTU 1:56.164  
4 (6) 82.  KIRILOV  Egor RUS-KAL RUS 2:09.679  
5 (5) 9.  SHMYHALEU Uladzislau BLR BLR 2:11.446  
6 (7) 83.  LUSHKIN Vitaliy RUS-KAL RUS 2:13.060  
7 (2) 7.  ANTSIPAU Vitali BLR BLR 2:13.528  
RACE: 46    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:47.938  
2 (1) 10.  YASHKOV Ivan BLR BLR 1:48.529  
3 (7) 59.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL 1:56.821  
4 (4) 131.  ORLOV Igor RUS-PET RUS 1:58.074  
5 (3) 56.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:58.190  
6 (5) 84.  MASHNIN Egor RUS-KAL RUS 2:01.041  
7 (6) 81.  KASIANOVSKI Georgii RUS-KAL RUS 2:05.356  
RACE: 47    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 129.  KUDRYAVTCEV Gleb RUS-PET RUS 1:42.299  
2 (2) 130.  NIKOLAEV Aleksander RUS-PET RUS 1:42.364  
3 (3) 55.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:44.478  
4 (1) 26.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:46.846  
5 (5) 58.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:50.281  
6 (6) 57.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 2:02.579  
RACE: 48    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:37.560  
2 (2) 147.  DERGUNOV Denis RUS-TVER RUS 1:37.933  
3 (3) 132.  SAMARIN Daniil RUS-PET RUS 1:38.197  
4 (4) 8.  KISLITSYN Ivan BLR BLR 1:40.698  
5 (5) 54.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 1:50.045  
6 (6) 27.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 2:00.108  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 59    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:56.378  
2 (7) 7.  ANTSIPAU Vitali BLR BLR 1:56.588  
3 (2) 84.  MASHNIN Egor RUS-KAL RUS 1:58.149  
4 (5) 9.  SHMYHALEU Uladzislau BLR BLR 2:08.455  
5 (6) 83.  LUSHKIN Vitaliy RUS-KAL RUS NO TIME finished
- (3) 81.  KASIANOVSKI Georgii RUS-KAL RUS PEN. no start
- (4) 82.  KIRILOV  Egor RUS-KAL RUS PEN. off track
RACE: 60    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:49.817  
2 (3) 80.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 1:53.817  
3 (4) 128.  KISELEV  Fedor RUS-PET RUS 1:54.631  
4 (5) 35.  CECH Ernestas LTU LTU 1:58.292  
5 (7) 131.  ORLOV Igor RUS-PET RUS 2:01.690  
6 (6) 59.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL NO TIME finished
- (2) 10.  YASHKOV Ivan BLR BLR PEN. impeding
RACE: 61    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  KISLITSYN Ivan BLR BLR 1:44.056  
2 (3) 54.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 1:47.541  
3 (2) 26.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:48.688  
4 (5) 27.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 1:52.503  
5 (6) 57.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 2:02.989  
- (4) 58.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 62    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:41.791  
2 (2) 147.  DERGUNOV Denis RUS-TVER RUS 1:42.105  
3 (3) 132.  SAMARIN Daniil RUS-PET RUS 1:42.731  
4 (4) 129.  KUDRYAVTCEV Gleb RUS-PET RUS 1:50.811  
5 (6) 55.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:57.615  
- (5) 130.  NIKOLAEV Aleksander RUS-PET RUS PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 75    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 8.  KISLITSYN Ivan BLR BLR 49.699
2 (2) 129.  KUDRYAVTCEV Gleb RUS-PET RUS 49.781
3 (1) 58.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 49.953
4 (4) 56.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 55.473
5 (5) 82.  KIRILOV  Egor RUS-KAL RUS 1:02.458  
RACE: 76    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 47.752
2 (5) 60.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 50.571
3 (2) 27.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 53.187
4 (4) 131.  ORLOV Igor RUS-PET RUS 54.439
5 (3) 7.  ANTSIPAU Vitali BLR BLR 54.566
RACE: 77    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 132.  SAMARIN Daniil RUS-PET RUS 49.094
2 (3) 10.  YASHKOV Ivan BLR BLR 49.652
3 (2) 54.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 52.826
4 (4) 57.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 54.578
5 (5) 83.  LUSHKIN Vitaliy RUS-KAL RUS 1:08.588  
RACE: 78    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  DERGUNOV Denis RUS-TVER RUS 48.824
2 (2) 26.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 51.260
3 (4) 59.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL 55.011
4 (3) 128.  KISELEV  Fedor RUS-PET RUS 55.559
5 (5) 84.  MASHNIN Egor RUS-KAL RUS 56.573
RACE: 79    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 130.  NIKOLAEV Aleksander RUS-PET RUS 51.345
2 (3) 35.  CECH Ernestas LTU LTU 53.863
3 (2) 80.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 53.926
4 (1) 9.  SHMYHALEU Uladzislau BLR BLR 55.698
5 (5) 81.  KASIANOVSKI Georgii RUS-KAL RUS 1:00.073  
6 (6) 55.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:04.201  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 133    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 49.894
2 (4) 128.  KISELEV  Fedor RUS-PET RUS 54.462
3 (5) 82.  KIRILOV  Egor RUS-KAL RUS 1:03.702  
4 (6) 83.  LUSHKIN Vitaliy RUS-KAL RUS 1:21.516  
5 (3) 56.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL NO TIME finished adv.->to C
- (2) 27.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT PEN. impeding->to E
RACE: 134    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 53.099
2 (4) 57.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 54.753
3 (5) 81.  KASIANOVSKI Georgii RUS-KAL RUS 1:00.913  
4 (3) 7.  ANTSIPAU Vitali BLR BLR 1:05.486  
5 (2) 131.  ORLOV Igor RUS-PET RUS 1:13.145  
RACE: 135    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 55.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 49.344
2 (2) 59.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL 53.065
3 (1) 80.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 54.080
4 (4) 84.  MASHNIN Egor RUS-KAL RUS 1:04.883  
5 (3) 9.  SHMYHALEU Uladzislau BLR BLR 1:04.928  
RACE: 136    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  DERGUNOV Denis RUS-TVER RUS 48.271
2 (2) 132.  SAMARIN Daniil RUS-PET RUS 48.455
3 (3) 26.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 50.207
4 (5) 35.  CECH Ernestas LTU LTU 54.788
- (4) 130.  NIKOLAEV Aleksander RUS-PET RUS PEN. impeding->to C
RACE: 137    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 47.850
2 (4) 129.  KUDRYAVTCEV Gleb RUS-PET RUS 48.989
3 (2) 10.  YASHKOV Ivan BLR BLR 49.248
4 (5) 60.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 51.302
5 (3) 8.  KISLITSYN Ivan BLR BLR 57.802
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 150    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 131.  ORLOV Igor RUS-PET RUS 54.465
2 (3) 7.  ANTSIPAU Vitali BLR BLR 54.610
3 (1) 84.  MASHNIN Egor RUS-KAL RUS 55.977
4 (2) 9.  SHMYHALEU Uladzislau BLR BLR 1:01.858  
5 (5) 83.  LUSHKIN Vitaliy RUS-KAL RUS 1:06.750  
- (6) 27.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT PEN. impeding
RACE: 151    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 80.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 54.014
2 (2) 128.  KISELEV  Fedor RUS-PET RUS 54.241
3 (3) 57.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 54.430
4 (5) 82.  KIRILOV  Egor RUS-KAL RUS 1:01.756  
5 (4) 81.  KASIANOVSKI Georgii RUS-KAL RUS 1:01.958  
RACE: 152    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 130.  NIKOLAEV Aleksander RUS-PET RUS 50.057
2 (1) 58.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 50.080
3 (2) 59.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL 51.626
4 (5) 56.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 54.754
5 (3) 54.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 153    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 49.416
2 (5) 8.  KISLITSYN Ivan BLR BLR 49.696
3 (3) 60.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 50.192
4 (4) 35.  CECH Ernestas LTU LTU 54.698
5 (2) 26.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:05.344  
RACE: 154    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 47.510
2 (2) 147.  DERGUNOV Denis RUS-TVER RUS 48.158
3 (4) 129.  KUDRYAVTCEV Gleb RUS-PET RUS 48.901
4 (5) 10.  YASHKOV Ivan BLR BLR 49.484
- (3) 132.  SAMARIN Daniil RUS-PET RUS PEN. impeding
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 167    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 129.  KUDRYAVTCEV Gleb RUS-PET RUS 1:22.348  
2 (3) 54.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 1:23.974  
- (1) 7.  ANTSIPAU Vitali BLR BLR PEN. impeding->to B
- (4) 80.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS PEN. impeding->to B
RACE: 168    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 85.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:21.073  
2 (4) 58.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:23.884  
3 (5) 131.  ORLOV Igor RUS-PET RUS 1:30.652  
4 (1) 35.  CECH Ernestas LTU LTU 1:32.623  
5 (3) 9.  SHMYHALEU Uladzislau BLR BLR 1:33.812  
RACE: 169    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 147.  DERGUNOV Denis RUS-TVER RUS 1:18.952  
2 (3) 26.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:23.069  
3 (4) 57.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 1:31.778  
4 (1) 82.  KIRILOV  Egor RUS-KAL RUS NO TIME finished
RACE: 170    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 132.  SAMARIN Daniil RUS-PET RUS 1:20.432  
2 (4) 60.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:20.441  
3 (1) 56.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:27.559  
4 (2) 84.  MASHNIN Egor RUS-KAL RUS 1:31.858  
RACE: 171    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 10.  YASHKOV Ivan BLR BLR 1:22.635  
2 (2) 130.  NIKOLAEV Aleksander RUS-PET RUS 1:22.909  
3 (1) 59.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL 1:23.245  
4 (3) 27.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 1:25.066  
5 (5) 83.  LUSHKIN Vitaliy RUS-KAL RUS 1:46.146  
RACE: 172    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 8.  KISLITSYN Ivan BLR BLR 1:20.280  
2 (4) 55.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:21.138  
3 (1) 128.  KISELEV  Fedor RUS-PET RUS 1:26.811  
4 (2) 81.  KASIANOVSKI Georgii RUS-KAL RUS 1:38.684  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 191    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL 1:22.598  
2 (6) 80.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 1:24.217  
3 (2) 131.  ORLOV Igor RUS-PET RUS 1:25.438  
4 (3) 35.  CECH Ernestas LTU LTU 1:29.180  
5 (4) 9.  SHMYHALEU Uladzislau BLR BLR 1:42.070  
6 (5) 83.  LUSHKIN Vitaliy RUS-KAL RUS 1:48.682  
RACE: 192    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:21.862  
2 (5) 7.  ANTSIPAU Vitali BLR BLR 1:25.602  
3 (3) 57.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 1:26.169  
4 (4) 84.  MASHNIN Egor RUS-KAL RUS 1:31.841  
5 (2) 27.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 1:38.339  
RACE: 193    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 1:26.013  
2 (2) 128.  KISELEV  Fedor RUS-PET RUS 1:26.937  
3 (3) 56.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:29.713  
4 (5) 82.  KIRILOV  Egor RUS-KAL RUS 1:42.704  
5 (4) 81.  KASIANOVSKI Georgii RUS-KAL RUS 1:50.673  
RACE: 194    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  DERGUNOV Denis RUS-TVER RUS 1:17.162  
2 (3) 129.  KUDRYAVTCEV Gleb RUS-PET RUS 1:17.361  
3 (2) 8.  KISLITSYN Ivan BLR BLR 1:17.393  
4 (4) 10.  YASHKOV Ivan BLR BLR 1:20.567  
5 (5) 26.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:22.297  
RACE: 195    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 85.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:16.058  
2 (1) 132.  SAMARIN Daniil RUS-PET RUS 1:16.646  
3 (4) 55.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:16.907  
4 (5) 130.  NIKOLAEV Aleksander RUS-PET RUS 1:18.006  
5 (2) 60.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:20.666  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 219    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 27.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 1:31.377  
2 (1) 84.  MASHNIN Egor RUS-KAL RUS 1:32.317  
3 (3) 9.  SHMYHALEU Uladzislau BLR BLR 1:34.316  
4 (6) 81.  KASIANOVSKI Georgii RUS-KAL RUS 1:34.978  
5 (5) 83.  LUSHKIN Vitaliy RUS-KAL RUS 1:53.981  
- (4) 82.  KIRILOV  Egor RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 220    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  ORLOV Igor RUS-PET RUS 1:25.972  
2 (3) 128.  KISELEV  Fedor RUS-PET RUS 1:27.256  
3 (4) 35.  CECH Ernestas LTU LTU 1:27.538  
4 (5) 56.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:27.595  
5 (2) 57.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 1:27.933  
RACE: 221    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:19.144  
2 (5) 54.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 1:22.410  
3 (3) 80.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 1:22.948  
4 (2) 59.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL 1:25.376  
5 (4) 7.  ANTSIPAU Vitali BLR BLR 1:38.568  
RACE: 222    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  KISLITSYN Ivan BLR BLR 1:17.851  
2 (4) 60.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:18.652  
3 (2) 130.  NIKOLAEV Aleksander RUS-PET RUS 1:18.738  
4 (3) 10.  YASHKOV Ivan BLR BLR 1:21.195  
5 (5) 26.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:21.216  
RACE: 223    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:14.740  
2 (4) 147.  DERGUNOV Denis RUS-TVER RUS 1:14.986  
3 (2) 132.  SAMARIN Daniil RUS-PET RUS 1:15.225  
4 (3) 55.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:15.604  
5 (5) 129.  KUDRYAVTCEV Gleb RUS-PET RUS 1:15.837  
 
4. Distance 
JUNIOR D BOYS  SUPER FINAƁ  1000 m
RACE: 233    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 85.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:39.014  
2 (1) 147.  DERGUNOV Denis RUS-TVER RUS 1:41.299  
3 (5) 132.  SAMARIN Daniil RUS-PET RUS 1:41.568  
4 (4) 55.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:42.668  
5 (3) 10.  YASHKOV Ivan BLR BLR 1:43.390  
6 (2) 129.  KUDRYAVTCEV Gleb RUS-PET RUS 1:47.034  



Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 85.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1. 1. 1. 1. 136 3
2. 147.  DERGUNOV Denis RUS-TVER RUS 2. 2. 2. 2. 84 6
3. 132.  SAMARIN Daniil RUS-PET RUS 3. 5. 3. 3. 42 11
4. 129.  KUDRYAVTCEV Gleb RUS-PET RUS 4. 3. 5. 6. 29 12
5. 55.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 5. 6. 4. 4. 24 15
6. 10.  YASHKOV Ivan BLR BLR 19. 4. 9. 5. 13 32
7. 8.  KISLITSYN Ivan BLR BLR 7. 7. 6. 7 20
8. 130.  NIKOLAEV Aleksander RUS-PET RUS 6. 11. 8. 3 25
9. 60.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 13. 8. 7. 3 28
10. 54.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 8. 15. 12. 1 35
11. 26.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 9. 10. 10. 29
12. 58.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 12. 12. 11. 35
13. 35.  CECH Ernestas LTU LTU 16. 9. 18. 43
14. 80.  GORBUNCHIKOV Maksim RUS-KAL RUS 14. 16. 13. 43
15. 59.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL 18. 13. 14. 45
16. 57.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 11. 18. 20. 49
17. 128.  KISELEV  Fedor RUS-PET RUS 15. 17. 17. 49
18. 56.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 20. 14. 19. 53
19. 131.  ORLOV Igor RUS-PET RUS 17. 21. 16. 54
20. 27.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 10. 26. 21. 57
21. 7.  ANTSIPAU Vitali BLR BLR 21. 22. 15. 58
22. 84.  MASHNIN Egor RUS-KAL RUS 22. 23. 22. 67
23. 82.  KIRILOV  Egor RUS-KAL RUS 25. 19. 26. 70
24. 81.  KASIANOVSKI Georgii RUS-KAL RUS 26. 20. 24. 70
25. 9.  SHMYHALEU Uladzislau BLR BLR 23. 24. 23. 70
26. 83.  LUSHKIN Vitaliy RUS-KAL RUS 24. 25. 25. 74