Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 33    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 145.  KOZLOVA Polina RUS-TVER RUS 1:56.521  
2 (5) 50.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:57.743  
3 (1) 19.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:58.946  
4 (3) 2.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR BLR 2:04.741  
5 (2) 32.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 2:20.534  
RACE: 34    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  KUZNECOVA Kristina RUS-KAL RUS 1:46.238  
2 (4) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:46.308  
3 (6) 46.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:46.413  
4 (1) 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR 1:46.619  
5 (2) 104.  BATURINETC Elizaveta RUS-KLIN RUS 1:48.152  
6 (5) 114.  EVTYUCHOVA Viktoriya RUS-PET RUS 1:49.585  
RACE: 35    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  PASTUSHONOK  Sofia RUS-KLIN RUS 1:45.405  
2 (5) 48.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 1:47.617  
3 (4) 33.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:59.666  
4 (2) 47.  GOSK Olga POL-JUV POL 2:07.092  
5 (3) 20.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:22.012  
6 (6) 65.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 2:25.068  
RACE: 36    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 106.  PUSTOVALOVA Julia RUS-KLIN RUS 1:45.414  
2 (3) 67.  LISINA Daria RUS-KAL RUS 1:45.527  
3 (2) 21.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:45.685  
4 (5) 31.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:46.858  
5 (4) 49.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:48.095  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:52.706  
2 (2) 104.  BATURINETC Elizaveta RUS-KLIN RUS 1:52.965  
3 (4) 32.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:58.099  
4 (3) 2.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR BLR 1:59.405  
5 (5) 65.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 2:10.346  
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:52.568  
2 (1) 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR 1:52.644  
3 (3) 114.  EVTYUCHOVA Viktoriya RUS-PET RUS 1:53.869  
4 (4) 47.  GOSK Olga POL-JUV POL 2:07.304  
5 (5) 20.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:09.536  
RACE: 43    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  KUZNECOVA Kristina RUS-KAL RUS 1:47.486  
2 (3) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:47.563  
3 (5) 48.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 1:47.687  
4 (4) 46.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:49.113  
5 (1) 106.  PUSTOVALOVA Julia RUS-KLIN RUS 1:51.393  
6 (6) 19.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 2:00.704  
RACE: 44    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  PASTUSHONOK  Sofia RUS-KLIN RUS 1:44.888  
2 (2) 67.  LISINA Daria RUS-KAL RUS 1:44.959  
3 (3) 21.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:45.363  
4 (4) 145.  KOZLOVA Polina RUS-TVER RUS 1:46.440  
5 (6) 33.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:46.812  
6 (5) 50.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:51.059  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR BLR 2:04.919  
2 (3) 20.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:07.489  
3 (2) 47.  GOSK Olga POL-JUV POL 2:12.333  
- (4) 65.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS PEN. false start
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR 1:49.273  
2 (3) 31.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:49.406  
3 (1) 49.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:49.407  
4 (4) 104.  BATURINETC Elizaveta RUS-KLIN RUS 1:49.937  
5 (5) 114.  EVTYUCHOVA Viktoriya RUS-PET RUS 1:51.025  
6 (6) 32.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 2:00.948  
RACE: 57    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 106.  PUSTOVALOVA Julia RUS-KLIN RUS 1:46.691  
2 (3) 46.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:46.799  
3 (2) 33.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:47.318  
4 (1) 145.  KOZLOVA Polina RUS-TVER RUS 1:47.341  
5 (4) 50.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:57.364  
6 (6) 19.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:59.026  
RACE: 58    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 66.  KUZNECOVA Kristina RUS-KAL RUS 1:44.133  
2 (2) 67.  LISINA Daria RUS-KAL RUS 1:44.420  
3 (5) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:44.634  
4 (3) 21.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:45.530  
5 (6) 48.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 1:45.629  
- (1) 105.  PASTUSHONOK  Sofia RUS-KLIN RUS PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 71    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  KUZNECOVA Kristina RUS-KAL RUS 51.814
2 (2) 46.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 52.079
3 (5) 104.  BATURINETC Elizaveta RUS-KLIN RUS 53.368
4 (4) 19.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 55.521
5 (1) 2.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR BLR 56.936
6 (6) 47.  GOSK Olga POL-JUV POL 1:01.034  
RACE: 72    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 106.  PUSTOVALOVA Julia RUS-KLIN RUS 51.286
2 (3) 67.  LISINA Daria RUS-KAL RUS 51.720
3 (4) 31.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 51.737
4 (6) 50.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 52.301
5 (5) 20.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:00.314  
6 (1) 65.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 1:00.469  
RACE: 73    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.014
2 (3) 114.  EVTYUCHOVA Viktoriya RUS-PET RUS 54.848
3 (5) 145.  KOZLOVA Polina RUS-TVER RUS 1:03.251  
4 (1) 105.  PASTUSHONOK  Sofia RUS-KLIN RUS 1:03.358  
- (4) 49.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL PEN. no finish->to B
RACE: 74    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR 50.582
2 (4) 48.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 50.763
3 (1) 33.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 51.128
4 (5) 21.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 51.349
5 (3) 32.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 55.373
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 129    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 105.  PASTUSHONOK  Sofia RUS-KLIN RUS 51.859 addTo.->to B
2 (1) 50.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 52.775 addTo.->to B
3 (2) 2.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR BLR 56.675
4 (3) 47.  GOSK Olga POL-JUV POL 1:00.084  
5 (5) 49.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 130    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 52.615 addTo.->to B
2 (2) 32.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.056
3 (3) 19.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 54.239
4 (4) 20.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 58.636
5 (5) 65.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 1:01.947  
RACE: 131    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR 51.261
2 (2) 67.  LISINA Daria RUS-KAL RUS 51.411
3 (5) 46.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 52.037
4 (3) 31.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 53.053
- (4) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT PEN. impeding->to C
- (6) 114.  EVTYUCHOVA Viktoriya RUS-PET RUS PEN. impeding->to C
RACE: 132    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 106.  PUSTOVALOVA Julia RUS-KLIN RUS 50.013
2 (4) 66.  KUZNECOVA Kristina RUS-KAL RUS 50.073
3 (2) 33.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 51.089
4 (6) 145.  KOZLOVA Polina RUS-TVER RUS 51.630
5 (5) 104.  BATURINETC Elizaveta RUS-KLIN RUS 52.036
- (1) 48.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL PEN. off track->to C
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 146    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 55.560
2 (2) 2.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR BLR 57.902
3 (5) 65.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 1:00.816  
4 (3) 20.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:00.961  
5 (4) 47.  GOSK Olga POL-JUV POL 1:01.596  
- (6) 49.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL PEN. no finish
RACE: 147    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.299
2 (2) 31.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 52.348
3 (5) 114.  EVTYUCHOVA Viktoriya RUS-PET RUS 52.551
4 (1) 104.  BATURINETC Elizaveta RUS-KLIN RUS 52.794
5 (3) 19.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 57.157
6 (6) 48.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 148    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 105.  PASTUSHONOK  Sofia RUS-KLIN RUS 51.791
2 (4) 21.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 51.878
3 (5) 50.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 54.052
4 (3) 46.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 58.773
5 (1) 145.  KOZLOVA Polina RUS-TVER RUS NO TIME finished
RACE: 149    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 106.  PUSTOVALOVA Julia RUS-KLIN RUS 50.017
2 (3) 33.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 50.468
3 (2) 66.  KUZNECOVA Kristina RUS-KAL RUS 50.502
4 (5) 67.  LISINA Daria RUS-KAL RUS 51.708
- (4) 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR PEN. no finish
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:25.104  
2 (3) 33.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:25.236  
3 (6) 104.  BATURINETC Elizaveta RUS-KLIN RUS 1:25.308  
4 (4) 49.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:25.904  
5 (2) 65.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 1:37.583  
6 (5) 145.  KOZLOVA Polina RUS-TVER RUS NO TIME finished
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 67.  LISINA Daria RUS-KAL RUS 1:23.945  
2 (2) 31.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:24.303  
3 (1) 50.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:24.546  
4 (4) 2.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR BLR 1:32.685  
5 (5) 21.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:32.998  
6 (6) 47.  GOSK Olga POL-JUV POL 1:44.862  
RACE: 165    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  KUZNECOVA Kristina RUS-KAL RUS 1:23.513  
2 (3) 105.  PASTUSHONOK  Sofia RUS-KLIN RUS 1:23.629  
3 (4) 114.  EVTYUCHOVA Viktoriya RUS-PET RUS 1:23.855  
4 (1) 46.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:23.942  
5 (5) 20.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:38.635  
RACE: 166    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR 1:21.382  
2 (5) 106.  PUSTOVALOVA Julia RUS-KLIN RUS 1:21.634  
3 (4) 19.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:27.926  
4 (3) 32.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:30.134  
5 (1) 48.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 1:35.158  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 187    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:23.172  
2 (3) 48.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 1:24.115  
3 (2) 32.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:29.837  
4 (6) 145.  KOZLOVA Polina RUS-TVER RUS 1:32.013  
5 (4) 65.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 1:35.601  
6 (5) 20.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:50.853  
RACE: 188    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:24.571  
2 (5) 21.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:24.968  
3 (3) 19.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:27.308  
4 (4) 2.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR BLR 1:29.392  
5 (1) 104.  BATURINETC Elizaveta RUS-KLIN RUS 1:36.058  
6 (6) 47.  GOSK Olga POL-JUV POL 1:41.975  
RACE: 189    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR 1:21.668  
2 (2) 106.  PUSTOVALOVA Julia RUS-KLIN RUS 1:21.741  
3 (3) 105.  PASTUSHONOK  Sofia RUS-KLIN RUS 1:21.930  
4 (5) 67.  LISINA Daria RUS-KAL RUS 1:21.965  
5 (4) 114.  EVTYUCHOVA Viktoriya RUS-PET RUS 1:22.163  
RACE: 190    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  KUZNECOVA Kristina RUS-KAL RUS 1:22.688  
2 (4) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:22.817  
3 (5) 33.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:22.932  
4 (2) 31.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:23.480  
5 (3) 50.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:25.222  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 104.  BATURINETC Elizaveta RUS-KLIN RUS 1:24.135  
2 (2) 145.  KOZLOVA Polina RUS-TVER RUS 1:24.800  
3 (1) 2.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR BLR 1:29.450  
4 (6) 20.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:31.878  
5 (3) 65.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 1:38.273  
6 (5) 47.  GOSK Olga POL-JUV POL 1:43.490  
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 49.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:23.891  
2 (1) 46.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:24.045  
3 (2) 48.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 1:24.356  
4 (4) 21.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:24.421  
5 (6) 32.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:26.387  
6 (5) 19.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:31.388  
RACE: 217    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  LISINA Daria RUS-KAL RUS 1:20.551  
2 (3) 33.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:20.658  
3 (2) 114.  EVTYUCHOVA Viktoriya RUS-PET RUS 1:20.799  
4 (5) 50.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:21.484  
5 (4) 31.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:21.826  
RACE: 218    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR 1:17.504  
2 (2) 106.  PUSTOVALOVA Julia RUS-KLIN RUS 1:17.592  
3 (4) 66.  KUZNECOVA Kristina RUS-KAL RUS 1:17.607  
4 (5) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:21.427  
5 (3) 105.  PASTUSHONOK  Sofia RUS-KLIN RUS 1:21.903  
 
4. Distance 
JUNIOR D GIRLS  SUPER FINAƁ  1000 m
RACE: 232    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  KUZNECOVA Kristina RUS-KAL RUS 1:47.057  
2 (2) 106.  PUSTOVALOVA Julia RUS-KLIN RUS 1:47.155  
3 (6) 67.  LISINA Daria RUS-KAL RUS 1:47.278  
4 (4) 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:47.978  
5 (5) 33.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 2:13.680  
- (3) 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR PEN. off track



Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 66.  KUZNECOVA Kristina RUS-KAL RUS 1. 3. 3. 1. 94 7
2. 106.  PUSTOVALOVA Julia RUS-KLIN RUS 7. 1. 2. 2. 78 10
3. 67.  LISINA Daria RUS-KAL RUS 2. 4. 6. 3. 45 12
4. 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR 13. 5. 1. 37 19
5. 22.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 3. 11. 4. 4. 29 18
6. 33.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 9. 2. 7. 5. 28 18
7. 105.  PASTUSHONOK  Sofia RUS-KLIN RUS 6. 6. 5. 10 17
8. 21.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 4. 7. 14. 10 25
9. 48.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 5. 16. 13. 5 34
10. 50.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 11. 8. 9. 1 28
11. 46.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 8. 9. 12. 1 29
12. 114.  EVTYUCHOVA Viktoriya RUS-PET RUS 17. 13. 8. 1 38
13. 31.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 14. 12. 10. 36
14. 145.  KOZLOVA Polina RUS-TVER RUS 10. 10. 18. 38
15. 19.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 12. 15. 16. 43
16. 104.  BATURINETC Elizaveta RUS-KLIN RUS 16. 14. 17. 47
17. 49.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 15. 22. 11. 48
18. 32.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 18. 17. 15. 50
19. 2.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR BLR 19. 18. 19. 56
20. 20.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 20. 20. 20. 60
21. 65.  GORBUNOVA Sabina RUS-KAL RUS 22. 19. 21. 62
22. 47.  GOSK Olga POL-JUV POL 21. 21. 22. 64