Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 108.  ALESHNIKOV Pavel RUS-KLIN RUS 52.905
2 (3) 29.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 53.870
3 (5) 89.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 53.941
4 (2) 12.  MININ Radomir BLR BLR 55.126
5 (1) 87.  GLAVAN Andrey RUS-KAL RUS 1:06.494  
- (4) 137.  SILINSKY Egor RUS-PET RUS PEN. no start
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 135.  SHULYAK Sergey RUS-PET RUS 53.072
2 (4) 11.  KAMAROVSKI Nazar BLR BLR 54.664
3 (3) 68.  MESHKOV Pavel RUS-KAL RUS 55.617
4 (2) 93.  TARASOV Artem RUS-KAL RUS 56.154
5 (1) 88.  KONDRATIEV Nikita RUS-KAL RUS 1:07.593  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 86.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 54.643
2 (1) 138.  YANISHEVSKY Daniil RUS-PET RUS 57.101
3 (3) 91.  SENNIKOV Vladimir RUS-KAL RUS 57.805
4 (4) 92.  SMIRNOV Viacheslav RUS-KAL RUS 1:04.651  
5 (6) 133.  BARYSHNIKOV Mihail RUS-PET RUS 1:08.477  
6 (2) 28.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT NO TIME finished
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 51.100
2 (3) 136.  SHUMAKOV Mihail RUS-PET RUS 52.681
3 (2) 94.  TERESHCHENKO Viacheslav RUS-KAL RUS 55.189
4 (6) 134.  GRIGORIEV  Evgeny RUS-PET RUS 56.261
5 (5) 90.  POLUSHKIN Danila RUS-KAL RUS 1:06.689  
6 (1) 95.  VITNOV  Vladislav RUS-KAL RUS 1:09.754  
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 11    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  TARASOV Artem RUS-KAL RUS 57.833
2 (2) 134.  GRIGORIEV  Evgeny RUS-PET RUS 57.840
3 (5) 28.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 1:00.820  
4 (3) 90.  POLUSHKIN Danila RUS-KAL RUS 1:05.746  
5 (4) 88.  KONDRATIEV Nikita RUS-KAL RUS 1:07.236  
RACE: 12    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  MININ Radomir BLR BLR 55.614 addTo.->to B
2 (4) 133.  BARYSHNIKOV Mihail RUS-PET RUS 1:00.381  
3 (3) 87.  GLAVAN Andrey RUS-KAL RUS 1:07.565  
4 (5) 95.  VITNOV  Vladislav RUS-KAL RUS 1:10.175  
- (2) 92.  SMIRNOV Viacheslav RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 13    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  ALESHNIKOV Pavel RUS-KLIN RUS 51.148
2 (2) 135.  SHULYAK Sergey RUS-PET RUS 51.918
3 (3) 29.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 53.679
4 (4) 11.  KAMAROVSKI Nazar BLR BLR 53.845
5 (6) 68.  MESHKOV Pavel RUS-KAL RUS 1:06.488  
- (5) 94.  TERESHCHENKO Viacheslav RUS-KAL RUS PEN. impeding->to C
RACE: 14    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 50.288
2 (2) 136.  SHUMAKOV Mihail RUS-PET RUS 51.401
3 (4) 86.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 53.605
4 (3) 89.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 53.753
5 (5) 138.  YANISHEVSKY Daniil RUS-PET RUS 57.453
6 (6) 91.  SENNIKOV Vladimir RUS-KAL RUS 57.634
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 21    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 95.  VITNOV  Vladislav RUS-KAL RUS 1:00.253  
2 (1) 90.  POLUSHKIN Danila RUS-KAL RUS 1:06.977  
3 (2) 88.  KONDRATIEV Nikita RUS-KAL RUS 1:07.747  
RACE: 22    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 94.  TERESHCHENKO Viacheslav RUS-KAL RUS 55.879
2 (1) 93.  TARASOV Artem RUS-KAL RUS 56.313
3 (2) 134.  GRIGORIEV  Evgeny RUS-PET RUS 56.805
4 (4) 28.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 59.581
5 (3) 133.  BARYSHNIKOV Mihail RUS-PET RUS 59.871
6 (5) 87.  GLAVAN Andrey RUS-KAL RUS 1:08.144  
RACE: 23    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  MININ Radomir BLR BLR 55.143
2 (1) 89.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 55.214
3 (2) 11.  KAMAROVSKI Nazar BLR BLR 55.257
4 (6) 68.  MESHKOV Pavel RUS-KAL RUS 56.588
5 (5) 91.  SENNIKOV Vladimir RUS-KAL RUS 58.400
6 (4) 138.  YANISHEVSKY Daniil RUS-PET RUS 1:07.241  
RACE: 24    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 49.660
2 (2) 108.  ALESHNIKOV Pavel RUS-KLIN RUS 49.716
3 (4) 135.  SHULYAK Sergey RUS-PET RUS 50.791
4 (3) 136.  SHUMAKOV Mihail RUS-PET RUS 52.011
5 (5) 86.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 53.573
6 (6) 29.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 54.714
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  222 m
RACE: 28    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 89.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 25.738
2 (3) 93.  TARASOV Artem RUS-KAL RUS 26.108
3 (1) 28.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 28.002
- (2) 135.  SHULYAK Sergey RUS-PET RUS PEN. false start->to B
RACE: 29    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 136.  SHUMAKOV Mihail RUS-PET RUS 24.057
2 (2) 94.  TERESHCHENKO Viacheslav RUS-KAL RUS 25.223
3 (3) 12.  MININ Radomir BLR BLR 25.285
4 (1) 87.  GLAVAN Andrey RUS-KAL RUS 30.150
RACE: 30    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 29.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 24.997
2 (4) 86.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 25.036
3 (1) 134.  GRIGORIEV  Evgeny RUS-PET RUS 25.412
4 (2) 90.  POLUSHKIN Danila RUS-KAL RUS 30.505
RACE: 31    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 108.  ALESHNIKOV Pavel RUS-KLIN RUS 23.889
2 (5) 11.  KAMAROVSKI Nazar BLR BLR 25.305
3 (3) 91.  SENNIKOV Vladimir RUS-KAL RUS 27.414
4 (2) 133.  BARYSHNIKOV Mihail RUS-PET RUS 28.442
- (1) 88.  KONDRATIEV Nikita RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 32    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 23.965
2 (2) 68.  MESHKOV Pavel RUS-KAL RUS 25.740
3 (4) 138.  YANISHEVSKY Daniil RUS-PET RUS 26.430
4 (5) 95.  VITNOV  Vladislav RUS-KAL RUS 27.463
5 (3) 92.  SMIRNOV Viacheslav RUS-KAL RUS 28.025
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 95    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 28.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 28.487
2 (5) 133.  BARYSHNIKOV Mihail RUS-PET RUS 28.527
3 (2) 91.  SENNIKOV Vladimir RUS-KAL RUS 28.551
4 (4) 92.  SMIRNOV Viacheslav RUS-KAL RUS 29.534
5 (6) 90.  POLUSHKIN Danila RUS-KAL RUS 29.848
6 (1) 12.  MININ Radomir BLR BLR 32.322
RACE: 96    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 135.  SHULYAK Sergey RUS-PET RUS 23.610
2 (1) 134.  GRIGORIEV  Evgeny RUS-PET RUS 25.283
3 (2) 138.  YANISHEVSKY Daniil RUS-PET RUS 26.585
4 (4) 87.  GLAVAN Andrey RUS-KAL RUS 29.950
5 (3) 95.  VITNOV  Vladislav RUS-KAL RUS 34.783
RACE: 97    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  ALESHNIKOV Pavel RUS-KLIN RUS 23.673
2 (2) 136.  SHUMAKOV Mihail RUS-PET RUS 23.917
3 (3) 11.  KAMAROVSKI Nazar BLR BLR 24.933
4 (4) 89.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 25.316
5 (5) 93.  TARASOV Artem RUS-KAL RUS 25.994
RACE: 98    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 23.511
2 (3) 86.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 24.915
3 (4) 94.  TERESHCHENKO Viacheslav RUS-KAL RUS 25.339
4 (2) 29.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 25.411
5 (5) 68.  MESHKOV Pavel RUS-KAL RUS 34.508
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  222 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  SENNIKOV Vladimir RUS-KAL RUS 26.469
2 (5) 12.  MININ Radomir BLR BLR 26.528
3 (6) 95.  VITNOV  Vladislav RUS-KAL RUS 27.186
4 (2) 92.  SMIRNOV Viacheslav RUS-KAL RUS 29.187
5 (3) 90.  POLUSHKIN Danila RUS-KAL RUS 29.519
6 (4) 87.  GLAVAN Andrey RUS-KAL RUS 30.328
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 135.  SHULYAK Sergey RUS-PET RUS 23.327
2 (2) 134.  GRIGORIEV  Evgeny RUS-PET RUS 25.989
3 (3) 138.  YANISHEVSKY Daniil RUS-PET RUS 26.876
4 (4) 28.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 27.789
5 (5) 133.  BARYSHNIKOV Mihail RUS-PET RUS 27.872
RACE: 108    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 29.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 25.266
2 (1) 89.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 25.341
3 (4) 93.  TARASOV Artem RUS-KAL RUS 26.287
4 (2) 94.  TERESHCHENKO Viacheslav RUS-KAL RUS 29.913
- (5) 68.  MESHKOV Pavel RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 109    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 108.  ALESHNIKOV Pavel RUS-KLIN RUS 23.089
2 (1) 30.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 23.196
3 (3) 136.  SHUMAKOV Mihail RUS-PET RUS 23.696
4 (4) 86.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 25.246
5 (5) 11.  KAMAROVSKI Nazar BLR BLR 25.573
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 117    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 136.  SHUMAKOV Mihail RUS-PET RUS 34.858
2 (1) 89.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 36.965
3 (2) 28.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 40.376
4 (3) 91.  SENNIKOV Vladimir RUS-KAL RUS 40.435
RACE: 118    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 135.  SHULYAK Sergey RUS-PET RUS 34.766
2 (4) 29.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 37.586
3 (2) 94.  TERESHCHENKO Viacheslav RUS-KAL RUS 37.680
4 (3) 90.  POLUSHKIN Danila RUS-KAL RUS 45.541
RACE: 119    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 108.  ALESHNIKOV Pavel RUS-KLIN RUS 35.302
2 (4) 12.  MININ Radomir BLR BLR 37.636
3 (3) 133.  BARYSHNIKOV Mihail RUS-PET RUS 41.481
4 (2) 92.  SMIRNOV Viacheslav RUS-KAL RUS 42.245
5 (1) 68.  MESHKOV Pavel RUS-KAL RUS 47.469
RACE: 120    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 86.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 36.564
2 (2) 134.  GRIGORIEV  Evgeny RUS-PET RUS 37.907
3 (4) 95.  VITNOV  Vladislav RUS-KAL RUS 40.637
- (1) 11.  KAMAROVSKI Nazar BLR BLR PEN. false start->to B
RACE: 121    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 35.477
2 (3) 93.  TARASOV Artem RUS-KAL RUS 39.079
3 (5) 87.  GLAVAN Andrey RUS-KAL RUS 44.926
4 (1) 88.  KONDRATIEV Nikita RUS-KAL RUS 45.566
5 (2) 138.  YANISHEVSKY Daniil RUS-PET RUS 48.664 advanced->to A
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 125    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  TERESHCHENKO Viacheslav RUS-KAL RUS 38.366
2 (6) 68.  MESHKOV Pavel RUS-KAL RUS 39.003
3 (3) 95.  VITNOV  Vladislav RUS-KAL RUS 40.848
4 (4) 87.  GLAVAN Andrey RUS-KAL RUS 44.872
5 (2) 28.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 45.861
6 (5) 88.  KONDRATIEV Nikita RUS-KAL RUS 51.703
RACE: 126    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  SENNIKOV Vladimir RUS-KAL RUS 39.529
2 (2) 133.  BARYSHNIKOV Mihail RUS-PET RUS 48.346
3 (4) 90.  POLUSHKIN Danila RUS-KAL RUS 52.921 advanced->to C
- (3) 92.  SMIRNOV Viacheslav RUS-KAL RUS PEN. impeding->to D
- (5) 11.  KAMAROVSKI Nazar BLR BLR PEN. no start
RACE: 127    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 30.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 34.462
2 (1) 136.  SHUMAKOV Mihail RUS-PET RUS 34.715
3 (4) 29.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 36.723
4 (3) 89.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 37.076
5 (5) 134.  GRIGORIEV  Evgeny RUS-PET RUS 37.408
6 (6) 138.  YANISHEVSKY Daniil RUS-PET RUS 39.677
RACE: 128    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 135.  SHULYAK Sergey RUS-PET RUS 34.360
2 (3) 86.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 36.042
3 (5) 93.  TARASOV Artem RUS-KAL RUS 37.683
4 (4) 12.  MININ Radomir BLR BLR 37.868
5 (2) 108.  ALESHNIKOV Pavel RUS-KLIN RUS 41.782
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 211    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  VITNOV  Vladislav RUS-KAL RUS 40.344
2 (3) 28.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 40.631
3 (2) 87.  GLAVAN Andrey RUS-KAL RUS 42.825
4 (5) 92.  SMIRNOV Viacheslav RUS-KAL RUS 44.388
5 (4) 88.  KONDRATIEV Nikita RUS-KAL RUS 44.948
RACE: 212    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  TERESHCHENKO Viacheslav RUS-KAL RUS 37.874
2 (2) 68.  MESHKOV Pavel RUS-KAL RUS 39.759
3 (3) 91.  SENNIKOV Vladimir RUS-KAL RUS 39.784
4 (4) 133.  BARYSHNIKOV Mihail RUS-PET RUS 40.538
5 (5) 90.  POLUSHKIN Danila RUS-KAL RUS 47.248
RACE: 213    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 108.  ALESHNIKOV Pavel RUS-KLIN RUS 34.720
2 (1) 89.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 37.037
3 (4) 12.  MININ Radomir BLR BLR 37.271
4 (2) 134.  GRIGORIEV  Evgeny RUS-PET RUS 38.350
5 (5) 138.  YANISHEVSKY Daniil RUS-PET RUS 38.804
6 (3) 93.  TARASOV Artem RUS-KAL RUS 52.664
RACE: 214    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 135.  SHULYAK Sergey RUS-PET RUS 34.199
2 (2) 30.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 34.305
3 (3) 136.  SHUMAKOV Mihail RUS-PET RUS 35.021
4 (5) 29.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 36.739
5 (4) 86.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 46.851



Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 30.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 1. 2. 2. 76 5
2. 108.  ALESHNIKOV Pavel RUS-KLIN RUS 2. 1. 6. 58 9
3. 135.  SHULYAK Sergey RUS-PET RUS 3. 11. 1. 47 15
4. 136.  SHUMAKOV Mihail RUS-PET RUS 4. 3. 3. 34 10
5. 86.  BELIKOV Ivan RUS-KAL RUS 5. 4. 5. 18 14
6. 29.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 6. 6. 4. 14 16
7. 89.  MINENOK Alexey RUS-KAL RUS 8. 7. 7. 5 22
8. 11.  KAMAROVSKI Nazar BLR BLR 9. 5. 22. 5 36
9. 12.  MININ Radomir BLR BLR 7. 17. 8. 3 32
10. 93.  TARASOV Artem RUS-KAL RUS 14. 8. 11. 1 33
11. 68.  MESHKOV Pavel RUS-KAL RUS 10. 10. 13. 33
12. 94.  TERESHCHENKO Viacheslav RUS-KAL RUS 13. 9. 12. 34
13. 138.  YANISHEVSKY Daniil RUS-PET RUS 12. 13. 10. 35
14. 134.  GRIGORIEV  Evgeny RUS-PET RUS 15. 12. 9. 36
15. 91.  SENNIKOV Vladimir RUS-KAL RUS 11. 16. 14. 41
16. 133.  BARYSHNIKOV Mihail RUS-PET RUS 17. 15. 15. 47
17. 28.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 16. 14. 18. 48
18. 95.  VITNOV  Vladislav RUS-KAL RUS 19. 18. 17. 54
19. 90.  POLUSHKIN Danila RUS-KAL RUS 20. 20. 16. 56
20. 87.  GLAVAN Andrey RUS-KAL RUS 18. 21. 19. 58
21. 92.  SMIRNOV Viacheslav RUS-KAL RUS 22. 19. 20. 61
22. 88.  KONDRATIEV Nikita RUS-KAL RUS 21. 22. 21. 64