Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 57.304
2 (6) 116.  DAVYDOVA Kseniya RUS-PET RUS 57.722
3 (5) 115.  CHUBAREVA Anastasiya RUS-PET RUS 1:00.316  
4 (1) 4.  TSYHALAVA Daryna BLR BLR 1:01.983  
5 (4) 70.  PETRICHENKO Sofia RUS-KAL RUS 1:04.810  
6 (2) 69.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 1:06.274  
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 144.  SAPOGOVA Sofiya RUS-TVER RUS 55.572
2 (7) 117.  SOVSIMOVA Alina RUS-PET RUS 55.697
3 (5) 71.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 55.727
4 (6) 72.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 55.752
5 (1) 3.  SPORYSH Sofiya BLR BLR 58.152
6 (2) 23.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 58.240
7 (4) 118.  ZVONKOVA Polina RUS-PET RUS 58.453
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 19    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 55.564
2 (3) 23.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 57.519
3 (2) 3.  SPORYSH Sofiya BLR BLR 57.665
4 (4) 118.  ZVONKOVA Polina RUS-PET RUS 58.974
5 (5) 4.  TSYHALAVA Daryna BLR BLR 1:00.685  
6 (6) 70.  PETRICHENKO Sofia RUS-KAL RUS 1:05.654  
7 (7) 69.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 1:07.492  
RACE: 20    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  SOVSIMOVA Alina RUS-PET RUS 54.419
2 (1) 144.  SAPOGOVA Sofiya RUS-TVER RUS 55.081
3 (3) 71.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 55.191
4 (6) 115.  CHUBAREVA Anastasiya RUS-PET RUS 56.443
5 (5) 116.  DAVYDOVA Kseniya RUS-PET RUS 57.991
- (4) 34.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 25    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 71.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 26.315
2 (2) 115.  CHUBAREVA Anastasiya RUS-PET RUS 26.664
3 (1) 3.  SPORYSH Sofiya BLR BLR 27.395
4 (4) 118.  ZVONKOVA Polina RUS-PET RUS 27.495
RACE: 26    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 144.  SAPOGOVA Sofiya RUS-TVER RUS 25.163
2 (1) 23.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 26.425
3 (4) 116.  DAVYDOVA Kseniya RUS-PET RUS 26.696
4 (3) 70.  PETRICHENKO Sofia RUS-KAL RUS 29.640
RACE: 27    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  SOVSIMOVA Alina RUS-PET RUS 24.983
2 (3) 34.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 25.715
3 (5) 72.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 25.816
4 (4) 4.  TSYHALAVA Daryna BLR BLR 28.701
5 (2) 69.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 30.067
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 92    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  PETRICHENKO Sofia RUS-KAL RUS 28.361
2 (1) 4.  TSYHALAVA Daryna BLR BLR 28.420
3 (3) 69.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 29.564
RACE: 93    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 25.824
2 (3) 72.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 26.811
3 (4) 71.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 27.158
4 (5) 118.  ZVONKOVA Polina RUS-PET RUS 27.622
5 (1) 144.  SAPOGOVA Sofiya RUS-TVER RUS 34.091
RACE: 94    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  SOVSIMOVA Alina RUS-PET RUS 24.708
2 (4) 116.  DAVYDOVA Kseniya RUS-PET RUS 27.112
3 (2) 23.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 27.134
4 (3) 115.  CHUBAREVA Anastasiya RUS-PET RUS 27.293
5 (5) 3.  SPORYSH Sofiya BLR BLR 34.483
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 103    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 4.  TSYHALAVA Daryna BLR BLR 28.974
2 (1) 70.  PETRICHENKO Sofia RUS-KAL RUS 29.161
3 (3) 69.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 29.638
RACE: 104    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 144.  SAPOGOVA Sofiya RUS-TVER RUS 25.812
2 (1) 71.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 25.957
3 (2) 115.  CHUBAREVA Anastasiya RUS-PET RUS 26.099
4 (3) 118.  ZVONKOVA Polina RUS-PET RUS 26.512
5 (5) 3.  SPORYSH Sofiya BLR BLR 27.219
RACE: 105    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 72.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 25.280
2 (1) 117.  SOVSIMOVA Alina RUS-PET RUS 25.344
3 (5) 23.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 26.558
4 (4) 116.  DAVYDOVA Kseniya RUS-PET RUS 26.681
5 (2) 34.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 39.687
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 114    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 144.  SAPOGOVA Sofiya RUS-TVER RUS 37.120
2 (1) 115.  CHUBAREVA Anastasiya RUS-PET RUS 37.603
3 (3) 71.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 37.661
4 (2) 4.  TSYHALAVA Daryna BLR BLR 41.588
RACE: 115    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 72.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 36.713
2 (3) 118.  ZVONKOVA Polina RUS-PET RUS 37.445
3 (4) 116.  DAVYDOVA Kseniya RUS-PET RUS 37.655
- (1) 3.  SPORYSH Sofiya BLR BLR PEN. no start
RACE: 116    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  SOVSIMOVA Alina RUS-PET RUS 35.213
2 (4) 34.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 37.122
3 (1) 23.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 38.990
4 (3) 70.  PETRICHENKO Sofia RUS-KAL RUS 43.158
5 (5) 69.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 43.462
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 122    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  PETRICHENKO Sofia RUS-KAL RUS 42.610
2 (2) 69.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 42.996
RACE: 123    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 36.742
2 (2) 144.  SAPOGOVA Sofiya RUS-TVER RUS 37.226
3 (3) 115.  CHUBAREVA Anastasiya RUS-PET RUS 37.687
4 (4) 116.  DAVYDOVA Kseniya RUS-PET RUS 37.831
5 (5) 4.  TSYHALAVA Daryna BLR BLR 41.779
RACE: 124    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  SOVSIMOVA Alina RUS-PET RUS 35.884
2 (2) 34.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 37.464
3 (4) 71.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 38.063
4 (3) 118.  ZVONKOVA Polina RUS-PET RUS 38.440
5 (5) 23.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 38.668
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 208    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  PETRICHENKO Sofia RUS-KAL RUS 42.855
2 (2) 69.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 43.282
RACE: 209    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 71.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 37.504
2 (4) 23.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 38.229
3 (3) 118.  ZVONKOVA Polina RUS-PET RUS 38.617
- (1) 116.  DAVYDOVA Kseniya RUS-PET RUS PEN. false start
- (5) 4.  TSYHALAVA Daryna BLR BLR PEN. off track
RACE: 210    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  SOVSIMOVA Alina RUS-PET RUS 35.570
2 (2) 72.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 36.370
3 (4) 34.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 37.395
4 (5) 115.  CHUBAREVA Anastasiya RUS-PET RUS 38.124
5 (3) 144.  SAPOGOVA Sofiya RUS-TVER RUS 44.765



Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 117.  SOVSIMOVA Alina RUS-PET RUS 1. 2. 1. 89 4
2. 72.  ZEREBIOVA Taja RUS-KAL RUS 7. 1. 2. 57 10
3. 144.  SAPOGOVA Sofiya RUS-TVER RUS 2. 6. 5. 29 13
4. 34.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 6. 5. 3. 20 14
5. 71.  PIJANOVA Varia RUS-KAL RUS 3. 7. 6. 18 16
6. 115.  CHUBAREVA Anastasiya RUS-PET RUS 4. 8. 4. 17 16
7. 23.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 8. 3. 7. 16 18
8. 116.  DAVYDOVA Kseniya RUS-PET RUS 5. 4. 9. 13 18
9. 118.  ZVONKOVA Polina RUS-PET RUS 10. 9. 8. 1 27
10. 3.  SPORYSH Sofiya BLR BLR 9. 10. 13. 32
11. 4.  TSYHALAVA Daryna BLR BLR 11. 11. 10. 32
12. 70.  PETRICHENKO Sofia RUS-KAL RUS 12. 12. 11. 35
13. 69.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 13. 13. 12. 38