Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 259 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 47. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 1:45.858 | ||
2 | (4) | 107. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 1:45.982 | ||
3 | (3) | 70. | VÁGVÖLGYI Mercédesz | HUN-MTK | 1:46.321 | ||
4 | (1) | 168. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:54.582 | ||
RACE: 260 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 5. | ZHANG Jingwen | CHN-CRAC | 1:49.935 | ||
2 | (2) | 68. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:50.145 | ||
3 | (3) | 164. | LES Ina | SLO | 1:52.743 | ||
4 | (4) | 106. | PÜSPÖK Fanni | HUN-SZKE | 1:53.005 | ||
RACE: 261 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 7. | REN Yidi | CHN-CRAC | 1:42.837 | ||
2 | (1) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN-JSE | 1:42.972 | ||
3 | (4) | 169. | JASIC Petra | SRB | 1:47.571 | ||
4 | (2) | 159. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-ISK | 1:49.756 | ||
5 | (3) | 69. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 2:06.045 | ||
RACE: 262 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | LIANG Huiwen | CHN-CRAC | 1:44.798 | ||
2 | (4) | 67. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 1:46.236 | ||
3 | (3) | 149. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 1:47.427 | ||
4 | (2) | 105. | KIS Virág Bianka | HUN-SZKE | 1:56.460 | ||
5 | (5) | 163. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:06.542 | ||
RACE: 263 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 8. | MA Xiaolin | CHN-CRAC | 1:41.586 | ||
2 | (3) | 71. | VARGA Regina Eszter | HUN-MTK | 1:42.065 | ||
3 | (4) | 158. | ALBERT Júlia | ROU-ISK | 1:43.770 | ||
4 | (5) | 45. | NAGY Netti | HUN-JSE | 1:49.290 | ||
5 | (2) | 108. | SZŐKE Petra | HUN-SZKE | NO TIME | finished | |
WOMEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 273 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 7. | REN Yidi | CHN-CRAC | 1:37.618 | ||
2 | (1) | 8. | MA Xiaolin | CHN-CRAC | 1:37.796 | ||
3 | (3) | 107. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 1:38.149 | ||
4 | (4) | 67. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 1:38.323 | ||
RACE: 274 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN-JSE | 1:38.128 | ||
2 | (2) | 47. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 1:38.229 | ||
3 | (4) | 5. | ZHANG Jingwen | CHN-CRAC | 1:38.235 | ||
4 | (3) | 70. | VÁGVÖLGYI Mercédesz | HUN-MTK | 1:39.925 | ||
RACE: 275 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 6. | LIANG Huiwen | CHN-CRAC | 1:43.762 | ||
2 | (4) | 68. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:44.538 | ||
3 | (2) | 158. | ALBERT Júlia | ROU-ISK | 1:46.217 | ||
- | (1) | 71. | VARGA Regina Eszter | HUN-MTK | - | no start | |
WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 296 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 47. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 1:41.792 | ||
2 | (2) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN-JSE | 1:41.869 | ||
3 | (1) | 7. | REN Yidi | CHN-CRAC | 1:41.898 | ||
4 | (4) | 68. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:44.963 | ||
RACE: 297 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 6. | LIANG Huiwen | CHN-CRAC | 1:43.604 | ||
2 | (2) | 107. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 1:43.712 | ||
3 | (1) | 8. | MA Xiaolin | CHN-CRAC | 1:43.779 | ||
4 | (3) | 5. | ZHANG Jingwen | CHN-CRAC | 1:43.897 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 335 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 69. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 2:01.582 | ||
2 | (2) | 163. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:06.868 | ||
3 | (3) | 108. | SZŐKE Petra | HUN-SZKE | 2:18.546 | ||
RACE: 336 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 159. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-ISK | 1:54.661 | ||
2 | (3) | 168. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:57.318 | ||
3 | (4) | 105. | KIS Virág Bianka | HUN-SZKE | 1:57.428 | ||
4 | (2) | 106. | PÜSPÖK Fanni | HUN-SZKE | NO TIME | finished | |
RACE: 337 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | NO TIME | finished | |
2 | (3) | 45. | NAGY Netti | HUN-JSE | NO TIME | finished | |
3 | (4) | 164. | LES Ina | SLO | NO TIME | finished | |
4 | (2) | 169. | JASIC Petra | SRB | NO TIME | finished | |
RACE: 338 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 1:57.500 | ||
2 | (3) | 158. | ALBERT Júlia | ROU-ISK | 1:57.588 | ||
3 | (2) | 70. | VÁGVÖLGYI Mercédesz | HUN-MTK | 1:57.711 | ||
RACE: 339 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 5. | ZHANG Jingwen | CHN-CRAC | 1:44.514 | ||
2 | (1) | 7. | REN Yidi | CHN-CRAC | 1:44.637 | ||
3 | (2) | 8. | MA Xiaolin | CHN-CRAC | 1:44.656 | ||
4 | (4) | 68. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:46.282 | ||
RACE: 340 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN-JSE | 1:37.816 | ||
2 | (3) | 6. | LIANG Huiwen | CHN-CRAC | 1:37.928 | ||
3 | (1) | 47. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 1:38.080 | ||
4 | (4) | 107. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 1:38.265 |
Santa Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018
Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN-JSE | 34 | 1 | 1:37.816 | ||
2. | A | 2. | 6. | LIANG Huiwen | CHN-CRAC | 21 | 2 | 1:37.928 | ||
3. | A | 3. | 47. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 13 | 3 | 1:38.080 | ||
4. | A | 4. | 107. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 8 | 4 | 1:38.149 | ||
5. | B | 1. | 5. | ZHANG Jingwen | CHN-CRAC | 5 | 5 | 1:38.235 | ||
6. | B | 2. | 7. | REN Yidi | CHN-CRAC | 3 | 6 | 1:37.618 | ||
7. | B | 3. | 8. | MA Xiaolin | CHN-CRAC | 2 | 7 | 1:37.796 | ||
8. | B | 4. | 68. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1 | 8 | 1:44.538 | ||
9. | C | 1. | 67. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 9 | 1:38.323 | |||
10. | C | 2. | 158. | ALBERT Júlia | ROU-ISK | 10 | 1:43.770 | |||
11. | C | 3. | 70. | VÁGVÖLGYI Mercédesz | HUN-MTK | 11 | 1:39.925 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
12. | A | - | 71. | VARGA Regina Eszter | HUN-MTK | 12 | 1:42.065 | |||
FINAL | ||||||||||
13. | D | 1. | 149. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 13 | 1:47.427 | |||
14. | D | 2. | 45. | NAGY Netti | HUN-JSE | 14 | 1:49.290 | |||
15. | D | 3. | 164. | LES Ina | SLO | 15 | 1:52.743 | |||
16. | D | 4. | 169. | JASIC Petra | SRB | 16 | 1:47.571 | |||
17. | E | 1. | 159. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-ISK | 17 | 1:49.756 | |||
18. | E | 2. | 168. | JANKOVIC Katarina | SRB | 18 | 1:54.582 | |||
19. | E | 3. | 105. | KIS Virág Bianka | HUN-SZKE | 19 | 1:56.460 | |||
20. | E | 4. | 106. | PÜSPÖK Fanni | HUN-SZKE | 20 | 1:53.005 | |||
21. | F | 1. | 69. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 21 | 2:01.582 | |||
22. | F | 2. | 163. | ERJAVEC Urša | SLO | 22 | 2:06.542 | |||
23. | F | 3. | 108. | SZŐKE Petra | HUN-SZKE | 23 | 2:18.546 |