ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 215 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 1:47.952 | ||
2 | (3) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:48.054 | ||
3 | (1) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:51.748 | ||
4 | (5) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 1:52.130 | ||
5 | (4) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:52.546 | ||
RACE: 216 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:49.202 | ||
2 | (2) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:50.520 | ||
3 | (3) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:51.931 | ||
4 | (1) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 1:57.596 | ||
5 | (5) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 1:59.117 | ||
RACE: 217 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 1:46.745 | ||
2 | (1) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:48.459 | ||
3 | (2) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:52.146 | ||
4 | (4) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 1:54.983 | ||
RACE: 218 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 1:43.784 | ||
2 | (1) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:46.106 | ||
3 | (4) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:50.340 | ||
4 | (2) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:50.613 | ||
5 | (5) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 2:05.875 | ||
RACE: 219 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:43.532 | ||
2 | (2) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:45.575 | ||
3 | (1) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:46.051 | ||
4 | (3) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:52.569 | ||
5 | (4) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:52.716 | ||
RACE: 220 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:48.003 | ||
2 | (1) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:48.055 | ||
3 | (3) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 1:50.652 | ||
4 | (5) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:53.649 | ||
5 | (2) | 101. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | 1:56.746 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 266 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 2:01.634 | ||
2 | (2) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 2:01.641 | ||
3 | (1) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:02.607 | ||
4 | (4) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 2:03.236 | ||
RACE: 267 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:50.389 | ||
2 | (3) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:50.841 | ||
3 | (2) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:52.513 | ||
4 | (4) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 1:52.752 | ||
5 | (5) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 2:00.164 | ||
RACE: 268 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:47.691 | ||
2 | (4) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:48.883 | ||
3 | (3) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 1:52.184 | ||
4 | (5) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 1:55.402 | ||
5 | (2) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:01.664 | ||
RACE: 269 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:45.265 | addTo.->to B | |
2 | (3) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:47.633 | ||
3 | (4) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:51.923 | ||
4 | (2) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:52.887 | ||
- | (5) | 101. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | - | no start | |
RACE: 270 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:42.398 | ||
2 | (3) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 1:42.531 | ||
3 | (1) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 1:42.803 | ||
4 | (4) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:44.839 | ||
- | (2) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | - | impeding->to C | |
RACE: 271 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:44.046 | ||
2 | (4) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:45.367 | ||
3 | (5) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:46.182 | ||
4 | (3) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 1:46.335 | ||
5 | (2) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:46.742 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 292 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:49.388 | ||
2 | (3) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 1:51.869 | ||
3 | (1) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 1:59.521 | ||
RACE: 293 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:50.648 | ||
2 | (2) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 1:51.039 | ||
3 | (4) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 1:54.121 | ||
- | (1) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | - | impeding | |
- | (5) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 294 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 1:49.092 | ||
2 | (2) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:50.205 | ||
3 | (4) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 1:51.030 | ||
4 | (3) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:51.046 | ||
5 | (1) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:51.320 | ||
RACE: 295 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:49.190 | ||
2 | (3) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:49.624 | ||
3 | (1) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:50.303 | ||
4 | (4) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:50.580 | ||
5 | (2) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:56.674 | ||
RACE: 296 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:43.756 | ||
2 | (2) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:43.845 | ||
3 | (4) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:43.984 | ||
4 | (1) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:44.108 | ||
- | (3) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 297 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:41.889 | ||
2 | (5) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:41.990 | ||
3 | (3) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 1:42.136 | ||
4 | (4) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:01.019 | ||
- | (2) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | - | yellow card |
ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 34 | 1 | 1:41.889 | ||
2. | A | 2. | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 21 | 2 | 1:41.990 | ||
3. | A | 3. | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 13 | 3 | 1:42.136 | ||
4. | A | 4. | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 8 | 4 | 1:43.532 | ||
5. | B | 1. | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 3 | 5 | 1:43.756 | ||
6. | B | 2. | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2 | 6 | 1:43.845 | ||
7. | B | 3. | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1 | 7 | 1:43.984 | ||
8. | B | 4. | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 8 | 1:44.108 | |||
9. | B | - | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 9 | 1:46.335 | |||
10. | C | 1. | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 10 | 1:45.575 | |||
11. | C | 2. | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 11 | 1:46.051 | |||
12. | C | 3. | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 12 | 1:47.633 | |||
13. | C | 4. | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 13 | 1:50.580 | |||
14. | C | 5. | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 14 | 1:47.691 | |||
15. | D | 1. | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 15 | 1:49.092 | |||
16. | D | 2. | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 16 | 1:50.205 | |||
17. | D | 3. | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 17 | 1:51.030 | |||
18. | D | 4. | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 18 | 1:51.046 | |||
19. | D | 5. | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 19 | 1:48.883 | |||
20. | E | 1. | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 20 | 1:50.613 | |||
21. | E | 2. | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 21 | 1:51.039 | |||
22. | E | 3. | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 22 | 1:54.121 | |||
23. | E | - | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 23 | 1:50.340 | |||
24. | E | - | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 24 | 1:51.748 | |||
25. | F | 1. | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 25 | 1:49.388 | |||
26. | F | 2. | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 26 | 1:51.869 | |||
27. | F | 3. | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 27 | 1:59.521 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
28. | B | - | 101. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | 28 | 1:56.746 | |||
HEATS | ||||||||||
- | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 29 | ----- |