ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 100 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 53.003 | ||
2 | (4) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 53.099 | ||
3 | (2) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 54.366 | ||
4 | (3) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 55.004 | ||
RACE: 101 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 51.478 | ||
2 | (4) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 51.562 | ||
3 | (3) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 55.228 | ||
4 | (5) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:01.783 | ||
- | (2) | 7. | POPLOVA Michaela | CZE | - | no finish | |
RACE: 102 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 52.245 | ||
2 | (5) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 54.788 | ||
3 | (4) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 55.492 | ||
4 | (2) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 57.462 | ||
5 | (3) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
RACE: 103 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 52.108 | ||
2 | (5) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 52.246 | ||
3 | (3) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 55.370 | ||
4 | (1) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 55.759 | ||
5 | (2) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:02.033 | ||
RACE: 104 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 51.515 | ||
2 | (3) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 51.701 | ||
3 | (1) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 54.211 | ||
4 | (4) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 56.001 | ||
5 | (5) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:08.306 | ||
RACE: 105 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 50.605 | ||
2 | (2) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 56.184 | ||
3 | (3) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 56.250 | ||
4 | (4) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 56.682 | ||
5 | (1) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 106 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 51.821 | ||
2 | (5) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 51.917 | ||
3 | (4) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 51.995 | ||
4 | (3) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 56.084 | ||
5 | (2) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 107 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 51.231 | ||
2 | (1) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 53.024 | ||
3 | (5) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 53.921 | ||
4 | (3) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 57.792 | ||
5 | (2) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:03.669 | ||
RACE: 108 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.337 | ||
2 | (4) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 53.795 | ||
3 | (3) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 54.308 | ||
4 | (5) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 55.599 | ||
5 | (1) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 56.973 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 126 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 55.464 | ||
2 | (2) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 55.948 | ||
3 | (3) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 57.867 | ||
4 | (4) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:03.048 | ||
RACE: 127 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 56.272 | ||
2 | (3) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 56.510 | ||
3 | (1) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 56.758 | ||
4 | (4) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 57.433 | ||
RACE: 128 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 53.981 | addTo.->to B | |
2 | (3) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 56.546 | ||
3 | (5) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:00.042 | ||
4 | (4) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:00.722 | ||
5 | (2) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 129 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 54.721 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 54.819 | ||
3 | (3) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 55.264 | ||
4 | (4) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:04.046 | ||
5 | (5) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 130 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 56.996 | ||
2 | (4) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:06.659 | ||
3 | (1) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:08.034 | advanced->to C | |
4 | (3) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
- | (5) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | - | off track->to D | |
RACE: 131 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 51.527 | ||
2 | (2) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 51.601 | ||
3 | (4) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 51.714 | ||
4 | (5) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:13.247 | ||
- | (3) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | - | impeding->to C | |
RACE: 132 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.438 | ||
2 | (2) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 53.178 | ||
3 | (3) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 53.332 | advanced->to A | |
4 | (5) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 53.746 | ||
- | (4) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | - | impeding->to C | |
RACE: 133 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 50.429 | ||
2 | (2) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 50.497 | ||
3 | (3) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 51.131 | ||
4 | (4) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 52.310 | ||
5 | (5) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 57.268 | ||
RACE: 134 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 51.416 | ||
2 | (2) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 51.939 | ||
3 | (3) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 52.084 | ||
4 | (4) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 52.449 | ||
5 | (5) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 55.097 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 148 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 57.577 | ||
2 | (4) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 58.603 | ||
3 | (2) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:01.117 | ||
4 | (3) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:04.966 | ||
RACE: 149 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:02.859 | ||
2 | (4) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:07.247 | ||
3 | (3) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | NO TIME | finished adv.->to G | |
- | (1) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | - | impeding->to H | |
RACE: 150 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 55.621 | ||
2 | (1) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 55.896 | ||
3 | (2) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 57.710 | ||
4 | (3) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:01.246 | ||
RACE: 151 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 52.027 | ||
2 | (5) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 54.224 | ||
3 | (2) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 54.946 | ||
4 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 56.113 | ||
5 | (3) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 56.172 | ||
6 | (4) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:07.531 | ||
RACE: 152 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 53.032 | ||
2 | (3) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 55.905 | ||
3 | (4) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 56.454 | ||
4 | (2) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 56.521 | ||
5 | (1) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 56.897 | ||
RACE: 153 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 52.485 | ||
2 | (1) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 52.495 | ||
3 | (3) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 54.382 | ||
4 | (4) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 55.072 | ||
RACE: 154 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 52.855 | ||
2 | (2) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 53.329 | ||
3 | (3) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 53.537 | ||
4 | (4) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 53.786 | ||
5 | (5) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:09.466 | ||
RACE: 155 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 50.039 | ||
2 | (1) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 50.175 | ||
3 | (3) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 50.458 | ||
4 | (4) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 50.893 | ||
5 | (5) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 50.983 | ||
6 | (6) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:16.137 | ||
RACE: 156 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 50.686 | ||
2 | (4) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 51.089 | ||
3 | (2) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 51.481 | ||
4 | (3) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 51.574 | ||
5 | (5) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:12.350 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 173 HEAT: 1 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 56.821 | ||
2 | (5) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 57.139 | ||
3 | (1) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 58.105 | ||
4 | (2) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:00.505 | ||
5 | (3) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:01.702 | ||
6 | (4) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:03.742 | ||
RACE: 174 HEAT: 2 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 55.198 | ||
2 | (4) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 55.564 | ||
3 | (6) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 55.733 | ||
4 | (2) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 56.944 | ||
5 | (3) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 58.093 | ||
6 | (5) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:03.664 | ||
RACE: 175 HEAT: 3 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 55.190 | ||
2 | (3) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 55.477 | ||
3 | (5) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 55.510 | ||
4 | (2) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 55.916 | ||
5 | (4) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 56.469 | ||
6 | (6) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:07.699 | ||
RACE: 176 HEAT: 4 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 51.710 | ||
2 | (2) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 52.076 | ||
3 | (4) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 55.446 | ||
4 | (3) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 55.561 | ||
5 | (5) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 55.896 | ||
RACE: 177 HEAT: 5 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 54.602 | ||
2 | (3) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 55.686 | ||
3 | (1) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:06.100 | ||
- | (4) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | - | impeding | |
RACE: 178 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 52.319 | ||
2 | (3) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 52.434 | ||
3 | (1) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 52.466 | ||
4 | (4) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 52.741 | ||
5 | (5) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 53.518 | ||
RACE: 179 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 51.907 | ||
2 | (1) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 52.280 | ||
3 | (3) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 52.322 | ||
4 | (6) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 52.516 | ||
5 | (4) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 53.669 | ||
6 | (5) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:14.470 | ||
RACE: 180 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 49.956 | ||
2 | (1) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 50.028 | ||
3 | (4) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 50.366 | ||
4 | (5) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 50.536 | ||
- | (2) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | - | no finish |
ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 34 | 1 | 0:49.956 | ||
2. | A | 2. | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 21 | 2 | 0:50.028 | ||
3. | A | 3. | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 13 | 3 | 0:50.366 | ||
4. | A | 4. | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 8 | 4 | 0:50.536 | ||
5. | A | - | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 3 | 5 | 0:50.175 | ||
6. | B | 1. | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 3 | 6 | 0:50.983 | ||
7. | B | 2. | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 2 | 7 | 0:50.893 | ||
8. | B | 3. | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1 | 8 | 0:51.131 | ||
9. | B | 4. | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 9 | 0:51.821 | |||
10. | B | 5. | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 10 | 0:51.478 | |||
11. | B | 6. | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 11 | 0:51.701 | |||
12. | C | 1. | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 12 | 0:52.310 | |||
13. | C | 2. | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 13 | 0:52.084 | |||
14. | C | 3. | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 14 | 0:52.449 | |||
15. | C | 4. | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 15 | 0:52.741 | |||
16. | C | 5. | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 16 | 0:53.518 | |||
17. | D | 1. | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 17 | 0:54.382 | |||
18. | D | 2. | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 18 | 0:55.072 | |||
19. | D | 3. | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 19 | 0:53.786 | |||
20. | D | - | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 20 | 0:53.981 | |||
21. | E | 1. | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 21 | 0:51.710 | |||
22. | E | 2. | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 22 | 0:51.917 | |||
23. | E | 3. | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 23 | 0:54.946 | |||
24. | E | 4. | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 24 | 0:54.211 | |||
25. | E | 5. | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 25 | 0:55.896 | |||
26. | F | 1. | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 26 | 0:54.819 | |||
27. | F | 2. | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 27 | 0:55.477 | |||
28. | F | 3. | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 28 | 0:55.510 | |||
29. | F | 4. | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 29 | 0:55.492 | |||
30. | F | 5. | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 30 | 0:56.469 | |||
31. | F | 6. | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 31 | 1:06.659 | |||
32. | G | 1. | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 32 | 0:55.198 | |||
33. | G | 2. | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 33 | 0:55.004 | |||
34. | G | 3. | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 34 | 0:55.733 | |||
35. | G | 4. | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 35 | 0:55.228 | |||
36. | G | 5. | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 36 | 0:57.577 | |||
37. | G | 6. | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 37 | 1:00.722 | |||
38. | H | 1. | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 38 | 0:55.264 | |||
39. | H | 2. | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 39 | 0:56.001 | |||
40. | H | 3. | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 40 | 0:57.433 | |||
41. | H | 4. | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 41 | 1:00.042 | |||
42. | H | 5. | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 42 | 1:01.246 | |||
43. | H | 6. | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 43 | 1:03.669 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 7. | POPLOVA Michaela | CZE | 44 | NO TIME |