ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 12    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 119.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:50.702  
2 (1) 104.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:50.816  
3 (6) 26.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:50.852  
4 (5) 67.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 1:50.889  
5 (4) 88.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:54.189  
6 (2) 5.  YOO Ihan AUS-SYD AUS 1:57.373  
7 (3) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 2:06.423  
RACE: 13    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 114.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:45.528  
2 (1) 68.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 1:48.023  
3 (3) 89.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:48.174  
4 (4) 4.  MOOTOOSAMY Arjun AUS-SYD AUS 1:56.163  
5 (6) 27.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 2:02.563   advanced->to A
- (5) 66.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT PEN. impeding->to B
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 26    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 66.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:49.567  
2 (2) 88.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:50.613  
3 (4) 5.  YOO Ihan AUS-SYD AUS 1:52.810  
4 (5) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 2:05.534  
- (1) 67.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT PEN. impeding
- (3) 4.  MOOTOOSAMY Arjun AUS-SYD AUS PEN. impeding
RACE: 27    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:42.727  
2 (7) 27.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:45.932  
3 (2) 68.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 1:46.354  
4 (4) 119.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:46.975  
5 (6) 26.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:49.621  
6 (5) 104.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 2:03.573  
- (3) 89.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL PEN. impeding



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


JUNIOR D BOYS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 114.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 34 1 1:42.727
  2. A 2. 27.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 21 2 1:45.932
  3. A 3. 68.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 13 3 1:46.354
  4. A 4. 119.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 8 4 1:46.975
  5. A 5. 26.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 5 5 1:49.621
  6. A 6. 104.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 3 6 1:50.816
  7. A 89.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1 7 1:48.174
  8. B 1. 66.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1 8 1:49.567
  9. B 2. 88.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 9 1:50.613
  10. B 3. 5.  YOO Ihan AUS-SYD AUS 10 1:52.810
  11. B 4. 19.  PRANTL Martin CRO CRO 11 2:05.534
  12. B 67.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 12 1:50.889
  13. B 4.  MOOTOOSAMY Arjun AUS-SYD AUS 13 1:56.163