15th TISZA CUP 2018, Szeged-HUN, 09.03. - 11.03.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 17    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:57.928  
2 (4) 29.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:58.122  
3 (3) 122.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:59.456  
4 (2) 102.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-SCMC ROU 3:01.665  
5 (5) 51.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:03.016  
RACE: 18    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 101.  ALBERT Katalin ROU-SCMC ROU 2:51.390  
2 (4) 69.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 2:51.444  
3 (5) 30.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:58.379  
4 (6) 123.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:04.107  
5 (2) 117.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 3:11.179  
6 (1) 52.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 3:34.989  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 102.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-SCMC ROU 2:58.244  
2 (2) 51.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:58.519  
3 (3) 123.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:09.570  
4 (4) 117.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 3:18.804  
5 (5) 52.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 3:37.821  
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:46.762  
2 (4) 29.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:48.123  
3 (6) 122.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:48.481  
4 (1) 101.  ALBERT Katalin ROU-SCMC ROU 2:49.059  
5 (2) 69.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 2:49.061  
6 (5) 30.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3:04.520  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 74    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.147
2 (3) 102.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-SCMC ROU 53.383
3 (2) 30.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 53.644
RACE: 75    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.119
2 (2) 69.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 51.015
3 (4) 123.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 58.044
4 (3) 52.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 1:04.860  
RACE: 76    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  ALBERT Katalin ROU-SCMC ROU 50.523
2 (4) 122.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.595
3 (1) 51.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 51.183
4 (3) 117.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 59.712
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 137    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.104
2 (1) 29.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.329
3 (3) 102.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-SCMC ROU 50.925
4 (4) 30.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 54.003
RACE: 138    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  ALBERT Katalin ROU-SCMC ROU 49.096
2 (1) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.102
3 (4) 51.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 49.611
4 (3) 69.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 50.403
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 152    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 123.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 56.754
2 (2) 117.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 58.501
3 (3) 52.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 1:05.286  
RACE: 153    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 69.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 50.411
2 (1) 51.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 50.538
3 (3) 102.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-SCMC ROU 51.952
4 (4) 30.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 55.287
RACE: 154    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 122.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 49.153
2 (1) 101.  ALBERT Katalin ROU-SCMC ROU 49.330
- (2) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN PEN. no finish
- (4) 29.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN PEN. no finish
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 197    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 101.  ALBERT Katalin ROU-SCMC ROU 1:56.142  
2 (1) 69.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 1:56.239  
3 (2) 51.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:56.654  
4 (4) 123.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 2:04.988  
RACE: 198    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:52.078  
2 (4) 102.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-SCMC ROU 1:52.931  
3 (3) 117.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 2:02.864  
4 (2) 30.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:07.763  
5 (5) 52.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:19.094  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 226    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:53.352  
2 (3) 123.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 1:57.954  
3 (2) 117.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 2:00.918  
4 (4) 30.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:08.055  
5 (5) 52.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:18.030  
RACE: 227    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:52.233  
2 (3) 101.  ALBERT Katalin ROU-SCMC ROU 1:52.328  
3 (2) 102.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-SCMC ROU 1:52.912  
4 (4) 69.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 1:53.196  



15th TISZA CUP 2018, Szeged-HUN, 09.03. - 11.03.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 122.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3. 1. 1. 81 5
2. 101.  ALBERT Katalin ROU-SCMC ROU 4. 2. 2. 50 8
3. 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1. 3. 10. 34 14
4. 29.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2. 4. 10. 21 16
5. 69.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 5. 5. 4. 18 14
6. 102.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-SCMC ROU 7. 7. 3. 17 17
7. 51.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 8. 6. 5. 9 19
8. 30.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 6. 8. 8. 5 22
9. 123.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 9. 9. 6. 3 24
10. 117.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 10. 10. 7. 2 27
11. 52.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 11. 11. 9. 31