JÁSZ CUP 2018, Jászberény - HUN,, 17.02. - 18.02.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 13.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 2:55.986  
2 (1) 33.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:56.076  
3 (5) 70.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 2:56.123  
4 (2) 56.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:56.730  
5 (4) 82.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:02.101  
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:55.227  
2 (5) 34.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:55.409  
3 (2) 81.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:56.404  
4 (1) 11.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 3:14.852  
5 (3) 57.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 3:36.852  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 32    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:58.439  
2 (3) 11.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:58.600  
3 (2) 82.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:03.967  
4 (4) 57.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 3:43.533  
RACE: 33    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 13.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 2:40.243  
2 (1) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:40.315  
3 (2) 34.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:40.393  
4 (4) 33.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:40.535  
5 (5) 70.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 2:44.509  
6 (6) 81.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:48.965  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 52    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 13.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 48.148
2 (1) 81.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.017
3 (2) 56.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 50.290
RACE: 53    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.070
2 (2) 33.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 49.133
3 (3) 82.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 57.045
RACE: 54    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 51.176
2 (1) 70.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 51.820
3 (2) 57.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 1:06.773  
4 (4) 11.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 70    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.132
2 (4) 34.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 49.206
3 (2) 81.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 49.692
4 (3) 56.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 50.218
RACE: 71    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 47.439
2 (2) 33.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.068
3 (3) 70.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 50.811
4 (4) 82.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 58.322
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 93    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 57.259
2 (1) 57.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 1:05.366  
RACE: 94    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.290
2 (2) 56.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 50.571
3 (3) 70.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 50.649
4 (4) 82.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 58.974
RACE: 95    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 47.507
2 (3) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 47.937
3 (2) 33.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.063
4 (4) 34.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 49.742
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 116    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 1:52.005  
2 (2) 70.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 1:52.196  
3 (3) 56.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:52.834  
RACE: 117    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:51.979  
2 (2) 34.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:51.984  
3 (4) 11.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:01.598  
4 (3) 57.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:18.961  
RACE: 118    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:43.055  
2 (2) 33.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:43.851  
3 (3) 82.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 2:03.742  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 134    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:47.389  
2 (2) 33.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:47.454  
3 (3) 70.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 1:47.696  
4 (4) 56.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:51.856  
RACE: 135    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 13.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 1:59.556  
2 (2) 34.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:00.156  
3 (1) 81.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:00.633  
4 (4) 11.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:06.389  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 157    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 1:59.604  
2 (2) 57.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN NO TIME finished
RACE: 158    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 1:57.709  
2 (3) 81.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:58.403  
3 (4) 11.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:01.108  
4 (2) 56.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:01.250  
RACE: 159    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 13.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 1:43.895  
2 (1) 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:44.162  
3 (2) 33.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:44.301  
4 (4) 34.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:45.305  



JÁSZ CUP 2018, Jászberény - HUN,, 17.02. - 18.02.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 13.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 12.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 33.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 4. 3. 3. 34 10
4. 34.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 3. 4. 4. 29 11
5. 70.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 5. 7. 5. 12 17
6. 81.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 6. 5. 6. 11 17
7. 56.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 7. 6. 8. 6 21
8. 11.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 8. 9. 7. 3 24
9. 82.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 9. 8. 9. 1 26
10. 57.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 10. 10. 10. 30