Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 02.12. - 03.12.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 97    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 100.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 2:45.846  
2 (6) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 2:48.017  
3 (5) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:48.153  
4 (4) 75.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 2:50.038  
5 (7) 116.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 2:59.889  
6 (1) 169.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 3:03.761  
7 (2) 117.  PÉTER Tamás HUN-TKKSE HUN 3:17.143  
RACE: 98    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:58.274  
2 (5) 74.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 2:58.761  
3 (3) 190.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 3:03.596  
4 (6) 101.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 3:07.793  
5 (2) 72.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 3:14.954  
6 (7) 113.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN NO TIME advanced
- (4) 168.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK PEN. impeding
RACE: 99    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 115.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 3:00.672  
2 (6) 143.  VOLMER Sebastian ROU-ISK ROU 3:02.184  
3 (4) 170.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 3:03.999  
4 (3) 114.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 3:08.646  
5 (2) 73.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 3:09.152  
6 (5) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 3:09.780  
7 (7) 14.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 3:19.322  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 109    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 3:05.374  
2 (5) 72.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 3:06.183  
3 (3) 73.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 3:06.252  
4 (2) 169.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 3:07.677  
5 (7) 14.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 3:09.136  
6 (1) 116.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 3:10.516  
7 (6) 117.  PÉTER Tamás HUN-TKKSE HUN 3:15.294  
RACE: 110    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 113.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:47.901  
2 (2) 75.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 2:49.372  
3 (5) 170.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 2:50.068  
4 (6) 101.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 2:56.304  
5 (1) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 3:00.653  
6 (7) 114.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 3:26.132  
7 (3) 190.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK NO TIME finished
RACE: 111    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 115.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 2:50.991  
2 (3) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:50.998  
3 (1) 100.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 2:52.310  
4 (4) 74.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 2:55.920  
5 (2) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 2:59.177  
6 (6) 143.  VOLMER Sebastian ROU-ISK ROU 2:59.277  
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 122    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 115.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 46.497
2 (2) 170.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 48.220
3 (4) 75.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 50.710
4 (1) 14.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 52.845
5 (5) 73.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 54.940
RACE: 123    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 47.545
2 (3) 113.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 48.784
3 (4) 101.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 52.510
4 (1) 72.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 55.782
5 (5) 169.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK NO TIME finished
RACE: 124    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 48.195
2 (2) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 48.809
3 (3) 143.  VOLMER Sebastian ROU-ISK ROU 49.066
4 (4) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 53.046
5 (5) 116.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 54.063
RACE: 125    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 74.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 49.008
2 (1) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 49.186
3 (5) 190.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 49.451
4 (2) 168.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 51.096
5 (3) 117.  PÉTER Tamás HUN-TKKSE HUN 1:02.042  
6 (4) 114.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 136    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 46.556
2 (2) 100.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 47.083
3 (4) 113.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 47.403
4 (3) 170.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK NO TIME finished
RACE: 137    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 115.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 45.657
2 (3) 74.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 48.572
3 (2) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 48.670
4 (4) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 48.905
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 146    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 73.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 53.684
2 (4) 114.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 53.814
3 (1) 116.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 53.986
4 (5) 169.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 54.826
- (3) 117.  PÉTER Tamás HUN-TKKSE HUN PEN. no finish
RACE: 147    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 168.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 50.037
2 (3) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 54.556
3 (4) 72.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 57.392
4 (2) 14.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO NO TIME finished
RACE: 148    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 143.  VOLMER Sebastian ROU-ISK ROU 50.717
2 (3) 75.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 50.746
3 (2) 190.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 50.775
4 (4) 101.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 54.130
RACE: 149    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 170.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 48.754
2 (2) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 49.483
3 (1) 113.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 49.562
4 (3) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 49.725
RACE: 150    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 115.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 45.821
2 (2) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 46.423
3 (3) 100.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 46.533
4 (4) 74.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 47.628
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 179    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 115.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 2:07.028  
2 (7) 170.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 2:07.557  
3 (6) 143.  VOLMER Sebastian ROU-ISK ROU 2:09.430  
4 (5) 101.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 2:11.926  
5 (1) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:12.037  
6 (2) 14.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 2:22.525  
7 (4) 116.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 180    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:47.616  
2 (7) 190.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 1:53.136  
3 (1) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:55.955  
4 (4) 169.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 1:57.724  
5 (6) 73.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:00.976  
6 (3) 114.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
- (5) 74.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 181    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:52.433  
2 (2) 168.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 1:54.476  
3 (3) 113.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:55.022  
4 (4) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:55.127  
5 (5) 75.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:55.314  
6 (7) 72.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 2:01.614  
- (1) 117.  PÉTER Tamás HUN-TKKSE HUN PEN. no start
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 209    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 2:09.691  
2 (4) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:12.248  
3 (2) 73.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:13.112  
4 (7) 114.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 2:15.644  
5 (5) 14.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 2:19.038  
6 (6) 116.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 2:26.596  
7 (3) 72.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 2:28.336  
RACE: 210    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:40.485  
2 (3) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:40.719  
3 (5) 143.  VOLMER Sebastian ROU-ISK ROU 1:41.580  
4 (2) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:44.136  
5 (6) 101.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 1:51.028  
6 (4) 169.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 1:53.304  
RACE: 211    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 115.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:43.220  
2 (1) 100.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:44.282  
3 (6) 170.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:47.294  
4 (3) 190.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 1:48.071  
5 (2) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:09.551  
- (4) 168.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK PEN. no finish



Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 02.12. - 03.12.2017


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 115.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 100.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 3. 3. 2. 47 8
3. 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2. 2. 5. 47 9
4. 170.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 9. 5. 3. 18 17
5. 74.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 4. 4. 22. 16 30
6. 190.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 13. 11. 4. 8 28
7. 113.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 7. 7. 7. 6 21
8. 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 5. 8. 10. 6 23
9. 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 11. 6. 8. 4 25
10. 143.  VOLMER Sebastian ROU-ISK ROU 6. 9. 9. 3 24
11. 168.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 22. 13. 6. 2 41
12. 75.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 8. 10. 13. 1 31
13. 101.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 10. 12. 11. 33
14. 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 14. 14. 14. 42
15. 114.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 12. 18. 16. 46
16. 73.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 16. 17. 15. 48
17. 169.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 17. 20. 12. 49
18. 72.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 15. 15. 19. 49
19. 14.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 18. 16. 17. 51
20. 116.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 19. 19. 18. 56
21. 117.  PÉTER Tamás HUN-TKKSE HUN 20. 21. 22. 63