Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 02.12. - 03.12.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 12    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:58.213  
2 (5) 40.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:59.134  
3 (2) 97.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:59.838  
4 (4) 18.  POLIDOROVÁ Linda CZE-KSB CZE 2:02.812  
5 (3) 24.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:03.669  
6 (1) 133.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 2:09.517  
RACE: 13    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 179.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 2:08.381  
2 (3) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 2:10.397  
3 (6) 41.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:14.772  
4 (1) 132.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 2:17.179  
5 (4) 171.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:23.692  
6 (2) 8.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO NO TIME finished
RACE: 14    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:51.921  
2 (5) 23.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:52.037  
3 (6) 180.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:52.080  
4 (1) 109.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:52.787  
5 (3) 131.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:53.098  
6 (4) 62.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 29    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:59.026  
2 (2) 24.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:59.260  
3 (3) 133.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 2:08.109  
4 (6) 8.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 2:11.492  
5 (5) 62.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 2:12.273  
6 (4) 171.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:16.267  
RACE: 30    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 132.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:58.783  
2 (2) 109.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:59.405  
3 (3) 97.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:59.824  
4 (4) 18.  POLIDOROVÁ Linda CZE-KSB CZE 2:04.046  
5 (1) 180.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:15.566  
6 (5) 41.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:17.239  
RACE: 31    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:48.130  
2 (1) 42.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:48.326  
3 (2) 23.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:48.516  
4 (4) 40.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:51.547  
5 (5) 179.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:54.107  
6 (6) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:56.275  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 50.913
2 (1) 97.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 54.668
3 (5) 24.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 57.740
4 (2) 171.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:15.413  
- (4) 109.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN PEN. no finish
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 42.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 54.257
2 (1) 180.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 54.519
3 (5) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 56.009
4 (3) 133.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 1:02.605  
5 (2) 62.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:04.025  
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 52.515
2 (4) 23.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 52.599
3 (1) 41.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:12.693  
4 (3) 8.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO NO TIME finished
RACE: 53    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 179.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 51.999
2 (1) 131.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 53.854
3 (2) 40.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 53.945
4 (3) 18.  POLIDOROVÁ Linda CZE-KSB CZE 56.880
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 66    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 52.355
2 (2) 42.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 52.507
3 (4) 97.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 53.277
4 (3) 180.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 53.415
RACE: 67    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 50.432
2 (4) 131.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 54.730
3 (3) 132.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:11.189  
4 (2) 179.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:11.949  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 86    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  POLIDOROVÁ Linda CZE-KSB CZE 57.580
2 (2) 133.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 1:01.399  
3 (3) 62.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:02.203  
4 (5) 8.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 1:02.311  
5 (4) 171.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:04.460  
RACE: 87    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 54.598
2 (2) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.945
3 (3) 24.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 56.733
4 (4) 41.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:05.580  
RACE: 88    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 179.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 52.349
2 (3) 132.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 52.654
3 (1) 97.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 52.879
4 (2) 180.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 53.040
RACE: 89    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 50.730
2 (2) 23.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 52.500
3 (3) 42.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 53.770
4 (4) 131.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 55.292
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 23.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:23.267  
2 (2) 179.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:23.971  
3 (3) 109.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:26.375  
4 (5) 97.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:27.016  
5 (1) 133.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 1:37.177  
6 (6) 62.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:41.079  
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:23.221  
2 (2) 40.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:24.481  
3 (5) 132.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:24.505  
4 (1) 18.  POLIDOROVÁ Linda CZE-KSB CZE 1:26.825  
5 (6) 24.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:28.526  
6 (3) 171.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:44.171  
RACE: 172    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 42.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:25.996  
2 (3) 180.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:26.675  
3 (2) 131.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:27.040  
4 (5) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:27.764  
5 (1) 41.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:39.595  
6 (6) 8.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 200    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:31.332  
2 (3) 41.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:34.431  
3 (2) 133.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 1:35.878  
4 (4) 62.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:36.795  
5 (5) 171.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:45.681  
6 (6) 8.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO NO TIME finished
RACE: 201    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 132.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:24.254  
2 (4) 97.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:25.820  
3 (2) 109.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:25.944  
4 (5) 131.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:26.123  
5 (6) 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:26.746  
6 (3) 18.  POLIDOROVÁ Linda CZE-KSB CZE 1:26.924  
RACE: 202    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:23.200  
2 (5) 42.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:24.197  
3 (2) 23.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:24.840  
4 (3) 179.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:25.062  
5 (6) 180.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:25.311  
6 (4) 40.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:25.451  



Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 02.12. - 03.12.2017


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 42.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 2. 3. 2. 55 7
3. 23.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 3. 2. 3. 47 8
4. 179.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 5. 5. 4. 18 14
5. 40.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 4. 9. 6. 11 19
6. 131.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 13. 4. 10. 8 27
7. 132.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 7. 6. 7. 7 20
8. 180.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 11. 8. 5. 6 24
9. 97.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 9. 7. 8. 3 24
10. 21.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 6. 10. 11. 3 27
11. 109.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 8. 19. 9. 1 36
12. 18.  POLIDOROVÁ Linda CZE-KSB CZE 10. 13. 12. 35
13. 24.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 14. 11. 13. 38
14. 41.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 12. 12. 14. 38
15. 133.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 15. 14. 15. 44
16. 62.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 17. 15. 16. 48
17. 8.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 16. 16. 18. 50
18. 171.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 18. 17. 17. 52