Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 02.12. - 03.12.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 6    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 43.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:28.566  
2 (4) 111.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:28.849  
3 (6) 2.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 1:32.471  
4 (2) 135.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:35.494  
5 (5) 183.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:35.555  
6 (1) 9.  HORVAT Tonka CRO-METEOR CRO 1:46.923  
RACE: 7    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 110.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:32.930  
2 (1) 25.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:33.995  
3 (4) 136.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:37.501  
4 (3) 150.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:37.519  
5 (2) 65.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:45.588  
6 (6) 182.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:56.071  
7 (5) 1.  APOSTOLOVA Lora BUL BUL 2:05.265  
RACE: 8    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:27.905  
2 (3) 26.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:28.013  
3 (5) 134.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:33.141  
4 (6) 112.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:38.525  
5 (4) 124.  PÁL Bernadett ROU-SCF ROU 1:46.531  
6 (1) 184.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:55.915  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 23    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 124.  PÁL Bernadett ROU-SCF ROU 1:36.444  
2 (1) 183.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:44.680  
3 (5) 184.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:45.166  
4 (2) 65.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:46.617  
5 (4) 9.  HORVAT Tonka CRO-METEOR CRO 1:51.450  
6 (6) 182.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:56.580  
7 (7) 1.  APOSTOLOVA Lora BUL BUL 1:56.923  
RACE: 24    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 1:31.907  
2 (2) 134.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:33.305  
3 (5) 150.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:36.504  
4 (6) 112.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:36.553  
5 (3) 135.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:46.153  
- (4) 136.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU PEN. off track
RACE: 25    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:24.459  
2 (2) 26.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:24.960  
3 (3) 43.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:27.239  
4 (4) 111.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:27.917  
5 (5) 110.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:32.337  
6 (6) 25.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:34.818  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 42    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 26.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 37.194
2 (5) 2.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 40.486
3 (3) 112.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 41.615
4 (1) 65.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 43.013
5 (2) 182.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 48.981
RACE: 43    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 111.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 37.532
2 (3) 124.  PÁL Bernadett ROU-SCF ROU 41.017
3 (4) 136.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 41.181
4 (1) 25.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 48.790
RACE: 44    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 66.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 36.536
2 (1) 134.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 37.568
3 (2) 150.  ŠPAN Dina SLO SLO 41.038
4 (4) 184.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 43.628
5 (3) 9.  HORVAT Tonka CRO-METEOR CRO 43.969
RACE: 45    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 43.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 37.426
2 (3) 110.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 39.396
3 (1) 135.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 40.723
4 (5) 183.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 41.166
5 (2) 1.  APOSTOLOVA Lora BUL BUL 48.698
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 62    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 36.421
2 (3) 134.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 37.230
3 (2) 43.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 37.251
4 (4) 2.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 39.377
RACE: 63    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 36.635
2 (2) 111.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 36.844
3 (3) 110.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 39.717
4 (4) 124.  PÁL Bernadett ROU-SCF ROU 42.525
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 77    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 25.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 40.777
2 (2) 65.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 42.589
3 (4) 9.  HORVAT Tonka CRO-METEOR CRO 42.952
4 (3) 184.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 43.157
5 (1) 183.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 47.721
6 (7) 182.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 48.750
7 (5) 1.  APOSTOLOVA Lora BUL BUL 48.968
RACE: 78    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 150.  ŠPAN Dina SLO SLO 40.056
2 (1) 135.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 40.928
3 (4) 112.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 41.161
4 (3) 136.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 42.215
RACE: 79    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 37.394
2 (2) 2.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 38.943
3 (3) 110.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 39.084
4 (4) 124.  PÁL Bernadett ROU-SCF ROU 41.737
RACE: 80    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 36.060
2 (2) 66.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 36.275
3 (3) 111.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 36.818
4 (4) 134.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 37.611
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 164    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.699
2 (6) 110.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 59.416
3 (4) 183.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:02.548  
4 (3) 9.  HORVAT Tonka CRO-METEOR CRO 1:08.092  
5 (5) 2.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 1:08.561  
6 (2) 135.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:13.691   advanced
RACE: 165    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 26.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 55.066
2 (2) 134.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 57.704
3 (1) 112.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:01.031  
4 (4) 124.  PÁL Bernadett ROU-SCF ROU 1:01.257  
5 (3) 65.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:02.742  
6 (7) 1.  APOSTOLOVA Lora BUL BUL 1:10.972  
7 (5) 182.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:14.393  
RACE: 166    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 55.768
2 (5) 111.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 55.932
3 (4) 150.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:00.156  
4 (6) 25.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:00.385  
5 (3) 136.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:01.609  
6 (2) 184.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:05.798  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 193    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 2.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 1:00.054  
2 (1) 136.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:02.077  
3 (2) 65.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:04.356  
4 (3) 184.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:05.006  
5 (6) 182.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:16.694  
6 (5) 1.  APOSTOLOVA Lora BUL BUL NO TIME finished
RACE: 194    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  ŠPAN Dina SLO SLO 59.364
2 (2) 25.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 59.691
3 (3) 112.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:01.180  
4 (4) 124.  PÁL Bernadett ROU-SCF ROU 1:01.273  
5 (5) 183.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:01.615  
6 (6) 9.  HORVAT Tonka CRO-METEOR CRO 1:05.034  
RACE: 195    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.258
2 (4) 111.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 54.496
3 (2) 26.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 54.659
4 (3) 43.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 54.685
5 (5) 134.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 56.436
6 (6) 110.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 57.611
7 (7) 135.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:01.980  



Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 02.12. - 03.12.2017


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 66.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1. 2. 1. 89 4
2. 26.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 2. 1. 3. 68 6
3. 111.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 4. 3. 2. 42 9
4. 43.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 3. 5. 4. 26 12
5. 134.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 8. 4. 5. 14 17
6. 110.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 5. 7. 6. 10 18
7. 2.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 7. 6. 14. 5 27
8. 25.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 6. 13. 9. 3 28
9. 135.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 11. 10. 7. 2 28
10. 150.  ŠPAN Dina SLO SLO 9. 9. 8. 1 26
11. 124.  PÁL Bernadett ROU-SCF ROU 13. 8. 11. 1 32
12. 112.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 10. 11. 10. 31
13. 136.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 12. 12. 15. 39
14. 183.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 14. 17. 12. 43
15. 9.  HORVAT Tonka CRO-METEOR CRO 17. 15. 13. 45
16. 65.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 16. 14. 16. 46
17. 184.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 15. 16. 17. 48
18. 182.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 18. 18. 18. 54
19. 1.  APOSTOLOVA Lora BUL BUL 19. 19. 19. 57