Ogólnopolskie Zawody Rankingowe 4, Tomaszów Maz, POL, 17.02. - 18.02.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  SERIE  1000 m
RACE: 149    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 19.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:53.618  
2 (3) 63.  POPŁAWSKI Dawid POL-JUV POL 1:54.947  
3 (1) 101.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 2:00.490  
RACE: 150    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 59.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:59.368  
2 (2) 57.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 1:59.672  
3 (1) 100.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:59.959  
RACE: 151    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 99.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:47.771  
2 (4) 61.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL 1:49.285  
3 (2) 60.  KODA Mateusz POL-JUV POL 1:51.367  
4 (3) 106.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:52.789  
RACE: 152    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:06.147  
2 (2) 7.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 2:06.902  
3 (1) 58.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 2:11.103  
 
JUNIOR C BOYS  PÓŁFINAŁ  1000 m
RACE: 181    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 62.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:09.175  
2 (2) 59.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:09.342  
3 (3) 57.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 2:10.501  
4 (1) 61.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL 2:17.484  
RACE: 182    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 99.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:51.683  
2 (2) 19.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:52.107  
3 (3) 63.  POPŁAWSKI Dawid POL-JUV POL 1:53.081  
4 (4) 7.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 1:57.487  
 
JUNIOR C BOYS  FINAŁ  1000 m
RACE: 192    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:59.268  
2 (2) 19.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:00.175  
3 (4) 59.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:01.615  
- (1) 99.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL PEN. impeding



Ogólnopolskie Zawody Rankingowe 4, Tomaszów Maz, POL, 17.02. - 18.02.2018


Distance Classification


JUNIOR C BOYS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAŁ
  1. 1. 62.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 34 1 1:59.268
  2. 2. 19.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 21 2 1:52.107
  3. 3. 59.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 13 3 1:59.368
  4. 99.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 4 1:47.771
PÓŁFINAŁ
  5. 3. 63.  POPŁAWSKI Dawid POL-JUV POL 5 1:53.081
  6. 3. 57.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 6 1:59.672
  7. 4. 61.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL 7 1:49.285
  8. 4. 7.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 8 1:57.487
SERIE
  9. 3. 60.  KODA Mateusz POL-JUV POL 9 1:51.367
  10. 3. 100.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 10 1:59.959
  11. 3. 101.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 11 2:00.490
  12. 3. 58.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 12 2:11.103
  13. 4. 106.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 13 1:52.789