Ogólnopolskie Zawody Rankingowe 3, Białystok, POL, 02.12. - 03.12.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  SERIE  500 m
RACE: 5    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 10.  DĘBIŃSKI Bartosz POL-AZSO POL 59.558
2 (3) 196.  MAZURCZYK Łukasz POL-UKSSB POL 1:00.553  
3 (1) 199.  ŚWIATEK Mikołaj POL-UKSSB POL 1:03.750  
4 (2) 174.  MĄDRY Wojciech POL-UKSJB POL 1:14.179  
- (4) 170.  CHRABOŁ Hubert POL-UKSJB POL PEN. off track
RACE: 6    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 135.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 1:00.967  
2 (4) 194.  GRABIŃSKI Patryk POL-UKSSB POL 1:06.015  
3 (6) 185.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 1:17.880  
- (2) 37.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL PEN. off track
- (3) 204.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL PEN. removing equipment
- (5) 172.  MAZIARZ Szymon POL-UKSJB POL PEN. removing equipment
RACE: 7    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 197.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 1:01.182  
2 (5) 198.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 1:08.025  
3 (3) 173.  MĄDRY Krzysztof POL-UKSJB POL 1:11.210  
4 (2) 203.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 1:18.063  
5 (6) 134.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 1:18.383  
- (1) 187.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL PEN. 2 false starts
RACE: 8    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 195.  MAKUCH Adam POL-UKSSB POL 1:01.522  
2 (2) 27.  OSTROWSKI Jakub POL-FAOPO POL 1:02.953  
3 (4) 11.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 1:06.226  
4 (3) 36.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 1:07.564  
5 (5) 193.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 1:07.966  
6 (6) 171.  MACEWICZ Jerzy POL-UKSJB POL 1:29.763  
 
JUNIOR E BOYS  PÓŁFINAŁ  500 m
RACE: 20    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 197.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 59.021
2 (1) 135.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 59.379
3 (3) 27.  OSTROWSKI Jakub POL-FAOPO POL 1:04.035  
4 (5) 11.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 1:06.282  
5 (4) 194.  GRABIŃSKI Patryk POL-UKSSB POL 1:14.918  
- (6) 173.  MĄDRY Krzysztof POL-UKSJB POL PEN. off track
RACE: 21    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  DĘBIŃSKI Bartosz POL-AZSO POL 59.073
2 (3) 195.  MAKUCH Adam POL-UKSSB POL 59.469
3 (2) 196.  MAZURCZYK Łukasz POL-UKSSB POL 59.553
4 (5) 198.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 1:07.178  
5 (6) 185.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 1:15.616  
- (4) 199.  ŚWIATEK Mikołaj POL-UKSSB POL PEN. no start
 
JUNIOR E BOYS  FINAŁ  500 m
RACE: 27    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 197.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 57.066
2 (5) 196.  MAZURCZYK Łukasz POL-UKSSB POL 57.235
3 (2) 10.  DĘBIŃSKI Bartosz POL-AZSO POL 57.854
4 (3) 135.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 59.924
5 (6) 27.  OSTROWSKI Jakub POL-FAOPO POL 1:02.094  
6 (4) 195.  MAKUCH Adam POL-UKSSB POL NO TIME finished



Ogólnopolskie Zawody Rankingowe 3, Białystok, POL, 02.12. - 03.12.2017


Distance Classification


JUNIOR E BOYS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAŁ
  1. 1. 197.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 34 1 0:57.066
  2. 2. 196.  MAZURCZYK Łukasz POL-UKSSB POL 21 2 0:57.235
  3. 3. 10.  DĘBIŃSKI Bartosz POL-AZSO POL 13 3 0:57.854
  4. 4. 135.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 8 4 0:59.379
  5. 5. 27.  OSTROWSKI Jakub POL-FAOPO POL 5 5 1:02.094
  6. 6. 195.  MAKUCH Adam POL-UKSSB POL 3 6 0:59.469
PÓŁFINAŁ
  7. 4. 198.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 7 1:07.178
  8. 4. 11.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 8 1:06.226
  9. 5. 194.  GRABIŃSKI Patryk POL-UKSSB POL 9 1:06.015
  10. 5. 185.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 10 1:15.616
  11. 199.  ŚWIATEK Mikołaj POL-UKSSB POL 11 1:03.750
  12. 173.  MĄDRY Krzysztof POL-UKSJB POL 12 1:11.210
SERIE
  13. 4. 36.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 13 1:07.564
  14. 4. 174.  MĄDRY Wojciech POL-UKSJB POL 14 1:14.179
  15. 4. 203.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 15 1:18.063
  16. 5. 193.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 16 1:07.966
  17. 5. 134.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 17 1:18.383
  18. 6. 171.  MACEWICZ Jerzy POL-UKSJB POL 18 1:29.763
  204.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 24 -----
  172.  MAZIARZ Szymon POL-UKSJB POL 24 -----
  170.  CHRABOŁ Hubert POL-UKSJB POL 24 -----
  37.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 24 -----
  187.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL 24 -----

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR F BOYS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
PÓŁFINAŁ
  1. (8.) 4. 11.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 8 1:06.226
SERIE
  2. (13.) 4. 36.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 13 1:07.564

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR E BOYS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAŁ
  1. (1.) 1. 197.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 34 1 0:57.066
  2. (2.) 2. 196.  MAZURCZYK Łukasz POL-UKSSB POL 21 2 0:57.235
  3. (3.) 3. 10.  DĘBIŃSKI Bartosz POL-AZSO POL 13 3 0:57.854
  4. (4.) 4. 135.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 8 4 0:59.379
  5. (5.) 5. 27.  OSTROWSKI Jakub POL-FAOPO POL 5 5 1:02.094
  6. (6.) 6. 195.  MAKUCH Adam POL-UKSSB POL 3 6 0:59.469
PÓŁFINAŁ
  7. (7.) 4. 198.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 7 1:07.178
  8. (9.) 5. 194.  GRABIŃSKI Patryk POL-UKSSB POL 9 1:06.015
  9. (10.) 5. 185.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 10 1:15.616
  10. (11.) 199.  ŚWIATEK Mikołaj POL-UKSSB POL 11 1:03.750
  11. (12.) 173.  MĄDRY Krzysztof POL-UKSJB POL 12 1:11.210
SERIE
  12. (14.) 4. 174.  MĄDRY Wojciech POL-UKSJB POL 14 1:14.179
  13. (15.) 4. 203.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 15 1:18.063
  14. (16.) 5. 193.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 16 1:07.966
  15. (17.) 5. 134.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 17 1:18.383
  16. (18.) 6. 171.  MACEWICZ Jerzy POL-UKSJB POL 18 1:29.763
  - 204.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 24 -----
  - 172.  MAZIARZ Szymon POL-UKSJB POL 24 -----
  - 170.  CHRABOŁ Hubert POL-UKSJB POL 24 -----
  - 37.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 24 -----
  - 187.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL 24 -----