Ogólnopolskie Zawody Rankingowe 3, Białystok, POL, 02.12. - 03.12.2017


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  SERIE  333 m
RACE: 68    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 197.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 40.377
2 (4) 11.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 43.377
3 (1) 194.  GRABIŃSKI Patryk POL-UKSSB POL 43.803
4 (6) 174.  MĄDRY Wojciech POL-UKSJB POL 48.069
5 (5) 171.  MACEWICZ Jerzy POL-UKSJB POL 49.409
6 (2) 204.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 55.024
RACE: 69    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 10.  DĘBIŃSKI Bartosz POL-AZSO POL 41.412
2 (2) 198.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 44.252
3 (1) 36.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 44.599
4 (4) 185.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 50.914
5 (3) 170.  CHRABOŁ Hubert POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 70    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 196.  MAZURCZYK Łukasz POL-UKSSB POL 39.995
2 (4) 27.  OSTROWSKI Jakub POL-FAOPO POL 43.058
3 (3) 193.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 46.128
4 (6) 134.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 47.310
5 (5) 203.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 47.410
6 (1) 187.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL NO TIME finished
RACE: 71    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 195.  MAKUCH Adam POL-UKSSB POL 40.182
2 (3) 135.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 42.239
3 (2) 199.  ŚWIATEK Mikołaj POL-UKSSB POL 42.901
4 (6) 37.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 45.053
5 (4) 173.  MĄDRY Krzysztof POL-UKSJB POL 52.643
6 (1) 172.  MAZIARZ Szymon POL-UKSJB POL 53.271
 
JUNIOR E BOYS  PÓŁFINAŁ  333 m
RACE: 152    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 195.  MAKUCH Adam POL-UKSSB POL 38.864
2 (2) 10.  DĘBIŃSKI Bartosz POL-AZSO POL 38.999
3 (3) 135.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 39.325
4 (4) 11.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 43.452
RACE: 153    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 197.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 38.263
2 (1) 196.  MAZURCZYK Łukasz POL-UKSSB POL 38.525
3 (3) 27.  OSTROWSKI Jakub POL-FAOPO POL 39.969
4 (4) 198.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 58.532
 
JUNIOR E BOYS  FINAŁ  333 m
RACE: 159    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 195.  MAKUCH Adam POL-UKSSB POL 38.155
2 (4) 10.  DĘBIŃSKI Bartosz POL-AZSO POL 38.243
3 (2) 196.  MAZURCZYK Łukasz POL-UKSSB POL 46.921
4 (1) 197.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 49.215



Ogólnopolskie Zawody Rankingowe 3, Białystok, POL, 02.12. - 03.12.2017


Distance Classification


JUNIOR E BOYS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAŁ
  1. 1. 195.  MAKUCH Adam POL-UKSSB POL 34 1 0:38.155
  2. 2. 10.  DĘBIŃSKI Bartosz POL-AZSO POL 21 2 0:38.243
  3. 3. 196.  MAZURCZYK Łukasz POL-UKSSB POL 13 3 0:38.525
  4. 4. 197.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 8 4 0:38.263
PÓŁFINAŁ
  5. 3. 135.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 5 0:39.325
  6. 3. 27.  OSTROWSKI Jakub POL-FAOPO POL 6 0:39.969
  7. 4. 11.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 7 0:43.377
  8. 4. 198.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 8 0:44.252
SERIE
  9. 3. 199.  ŚWIATEK Mikołaj POL-UKSSB POL 9 0:42.901
  10. 3. 194.  GRABIŃSKI Patryk POL-UKSSB POL 10 0:43.803
  11. 3. 36.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 11 0:44.599
  12. 3. 193.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 12 0:46.128
  13. 4. 37.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 13 0:45.053
  14. 4. 134.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 14 0:47.310
  15. 4. 174.  MĄDRY Wojciech POL-UKSJB POL 15 0:48.069
  16. 4. 185.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 16 0:50.914
  17. 5. 203.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 17 0:47.410
  18. 5. 171.  MACEWICZ Jerzy POL-UKSJB POL 18 0:49.409
  19. 5. 173.  MĄDRY Krzysztof POL-UKSJB POL 19 0:52.643
  20. 5. 170.  CHRABOŁ Hubert POL-UKSJB POL 20 NO TIME
  21. 6. 172.  MAZIARZ Szymon POL-UKSJB POL 21 0:53.271
  22. 6. 204.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 22 0:55.024
  23. 6. 187.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL 23 NO TIME

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR F BOYS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
PÓŁFINAŁ
  1. (7.) 4. 11.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 7 0:43.377
SERIE
  2. (11.) 3. 36.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 11 0:44.599

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR E BOYS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAŁ
  1. (1.) 1. 195.  MAKUCH Adam POL-UKSSB POL 34 1 0:38.155
  2. (2.) 2. 10.  DĘBIŃSKI Bartosz POL-AZSO POL 21 2 0:38.243
  3. (3.) 3. 196.  MAZURCZYK Łukasz POL-UKSSB POL 13 3 0:38.525
  4. (4.) 4. 197.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 8 4 0:38.263
PÓŁFINAŁ
  5. (5.) 3. 135.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 5 0:39.325
  6. (6.) 3. 27.  OSTROWSKI Jakub POL-FAOPO POL 6 0:39.969
  7. (8.) 4. 198.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 8 0:44.252
SERIE
  8. (9.) 3. 199.  ŚWIATEK Mikołaj POL-UKSSB POL 9 0:42.901
  9. (10.) 3. 194.  GRABIŃSKI Patryk POL-UKSSB POL 10 0:43.803
  10. (12.) 3. 193.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 12 0:46.128
  11. (13.) 4. 37.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 13 0:45.053
  12. (14.) 4. 134.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 14 0:47.310
  13. (15.) 4. 174.  MĄDRY Wojciech POL-UKSJB POL 15 0:48.069
  14. (16.) 4. 185.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 16 0:50.914
  15. (17.) 5. 203.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 17 0:47.410
  16. (18.) 5. 171.  MACEWICZ Jerzy POL-UKSJB POL 18 0:49.409
  17. (19.) 5. 173.  MĄDRY Krzysztof POL-UKSJB POL 19 0:52.643
  18. (20.) 5. 170.  CHRABOŁ Hubert POL-UKSJB POL 20 NO TIME
  19. (21.) 6. 172.  MAZIARZ Szymon POL-UKSJB POL 21 0:53.271
  20. (22.) 6. 204.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 22 0:55.024
  21. (23.) 6. 187.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL 23 NO TIME