Danubia 6 - Zagreb Open 2017 , Zagreb, CRO, 09.02. - 11.02.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 21    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 7.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 2:57.926  
2 (6) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:58.069  
3 (2) 51.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 2:59.453  
4 (3) 112.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 3:13.920  
5 (1) 26.  HORVAT Matija CRO CRO 3:15.337  
6 (5) 81.  KORSAKOV Ilia RUS-PET RUS 3:23.046  
RACE: 22    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 110.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:51.324  
2 (5) 43.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 2:51.954  
3 (3) 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 2:52.518  
4 (1) 47.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:52.720  
5 (2) 52.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 2:55.694  
RACE: 23    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 65.  BIELECKI Jakub POL POL 2:43.155  
2 (4) 56.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:44.169  
3 (2) 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 2:45.163  
4 (3) 111.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 2:47.043  
5 (1) 79.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 2:51.721  
6 (5) 50.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 3:09.900  
RACE: 24    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 2:39.800  
2 (3) 113.  TAHTACİ Murat TUR TUR 2:39.970  
3 (1) 82.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 2:43.918  
4 (5) 83.  TUROVEROV Mikhail RUS-PET RUS 2:46.764  
5 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 3:01.020  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 31    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 110.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:54.757  
2 (5) 43.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 2:54.938  
3 (1) 65.  BIELECKI Jakub POL POL 2:55.581  
4 (3) 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 2:56.890  
5 (2) 56.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:57.446  
6 (6) 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 2:57.714  
RACE: 32    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 2:40.374  
2 (5) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:41.022  
3 (3) 82.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 2:44.486  
4 (6) 51.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 2:48.295  
5 (2) 113.  TAHTACİ Murat TUR TUR 3:05.871   advanced
- (4) 7.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 45    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 81.  KORSAKOV Ilia RUS-PET RUS 3:07.538  
2 (1) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 3:14.589  
3 (3) 26.  HORVAT Matija CRO CRO 3:22.516  
4 (2) 50.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 3:22.609  
RACE: 46    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 83.  TUROVEROV Mikhail RUS-PET RUS 2:39.912  
2 (5) 52.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 2:40.634  
3 (2) 111.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 2:40.944  
4 (3) 79.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 2:47.876  
5 (4) 47.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:53.482  
6 (6) 112.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 3:04.924  
RACE: 47    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 3:01.335  
2 (4) 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 3:01.650  
3 (3) 56.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 3:01.775  
4 (1) 51.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 3:01.878  
RACE: 48    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 2:47.427  
2 (4) 110.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:49.954  
3 (7) 113.  TAHTACİ Murat TUR TUR 2:50.357  
4 (6) 65.  BIELECKI Jakub POL POL 2:50.486  
5 (3) 82.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 2:51.862  
6 (5) 43.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 2:52.158  
- (2) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN PEN. off track
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 72    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 48.389
2 (2) 79.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 48.740
3 (3) 51.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 48.814
RACE: 73    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 44.250
2 (2) 7.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 46.108
3 (3) 83.  TUROVEROV Mikhail RUS-PET RUS 49.480
4 (4) 50.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 54.416
RACE: 74    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 49.304
2 (1) 52.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 49.838
3 (2) 113.  TAHTACİ Murat TUR TUR 1:10.818  
RACE: 75    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 43.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 45.670
2 (4) 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 46.910
3 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 48.804
4 (1) 112.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 48.928
RACE: 76    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 65.  BIELECKI Jakub POL POL 47.275
2 (3) 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 48.055
3 (1) 111.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 48.916
4 (2) 81.  KORSAKOV Ilia RUS-PET RUS 49.363
RACE: 77    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 46.979
2 (3) 82.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 47.142
3 (1) 47.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 47.979
4 (4) 26.  HORVAT Matija CRO CRO 51.783
 
JUNIOR C BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 89    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 46.534
2 (2) 82.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 46.767
3 (3) 79.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 48.871
4 (4) 52.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 50.417
RACE: 90    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 45.622
2 (2) 65.  BIELECKI Jakub POL POL 46.300
3 (3) 47.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 47.517
4 (4) 51.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 48.246
RACE: 91    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 48.155
2 (4) 111.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 49.650
3 (3) 110.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:02.187   advanced
- (1) 7.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL PEN. impeding
RACE: 92    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 44.365
2 (2) 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 48.023
3 (4) 56.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 48.242
4 (3) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 50.272
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 44.789
2 (2) 65.  BIELECKI Jakub POL POL 44.882
3 (4) 110.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 45.747
4 (3) 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 49.035
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 44.395
2 (2) 43.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 46.303
3 (5) 111.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 48.407
4 (3) 82.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 1:00.838  
5 (4) 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:00.848  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 119    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 52.067
2 (3) 26.  HORVAT Matija CRO CRO 52.449
3 (4) 50.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 53.548
4 (2) 81.  KORSAKOV Ilia RUS-PET RUS 1:03.381  
RACE: 120    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 113.  TAHTACİ Murat TUR TUR 49.219
2 (1) 83.  TUROVEROV Mikhail RUS-PET RUS 49.914
RACE: 121    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 49.674
2 (3) 52.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 49.953
3 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:04.885  
RACE: 122    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 47.632
2 (1) 47.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 47.991
3 (3) 79.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 49.169
RACE: 123    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 46.741
2 (4) 82.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 47.179
3 (5) 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 47.988
4 (3) 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 49.684
5 (2) 111.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 50.630
RACE: 124    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 44.112
2 (2) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 44.579
3 (3) 65.  BIELECKI Jakub POL POL 44.643
4 (4) 43.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 45.639
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 143    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:42.417  
2 (4) 7.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 1:42.506  
3 (1) 82.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 1:42.662  
4 (3) 111.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 1:44.107  
5 (6) 81.  KORSAKOV Ilia RUS-PET RUS 1:48.144  
6 (2) 50.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:04.005  
RACE: 144    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 43.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1:44.419  
2 (4) 110.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:44.491  
3 (5) 56.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:44.977  
4 (1) 79.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 1:46.256  
5 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:50.765  
RACE: 145    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:48.731  
2 (3) 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:51.726  
3 (1) 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:52.216  
4 (5) 112.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 1:54.275  
5 (2) 52.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:54.783  
RACE: 146    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 65.  BIELECKI Jakub POL POL 1:48.208  
2 (6) 113.  TAHTACİ Murat TUR TUR 1:48.260  
3 (3) 47.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:49.215  
4 (1) 51.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 1:50.861  
5 (5) 83.  TUROVEROV Mikhail RUS-PET RUS 1:51.686  
6 (2) 26.  HORVAT Matija CRO CRO 2:00.597  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 156    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:36.666  
2 (2) 7.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 1:36.895  
3 (6) 56.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:39.901  
- (3) 82.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS PEN. impeding
- (4) 43.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN PEN. impeding
- (5) 110.  HAN Muhammed Emir TUR TUR PEN. impeding
RACE: 157    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:38.138  
2 (1) 65.  BIELECKI Jakub POL POL 1:38.479  
3 (5) 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:40.139  
4 (4) 47.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:40.921  
5 (6) 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:41.282  
6 (2) 113.  TAHTACİ Murat TUR TUR 1:43.653  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 172    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  KORSAKOV Ilia RUS-PET RUS 1:42.211  
2 (4) 52.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:42.591  
3 (3) 83.  TUROVEROV Mikhail RUS-PET RUS 1:42.853  
4 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:43.357  
5 (5) 26.  HORVAT Matija CRO CRO 1:52.000  
6 (6) 50.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN NO TIME
RACE: 173    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 1:49.700  
2 (3) 51.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 1:49.932  
3 (4) 112.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 1:50.425  
- (1) 111.  HAN Ömer Faruk TUR TUR PEN. impeding
RACE: 174    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  TAHTACİ Murat TUR TUR 1:47.018  
2 (1) 47.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:48.108  
3 (2) 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:48.682  
RACE: 175    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:34.262  
2 (2) 7.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 1:34.662  
3 (1) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:34.844  
4 (4) 65.  BIELECKI Jakub POL POL 1:35.348  
5 (6) 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:35.778  
6 (5) 56.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:36.522  



Danubia 6 - Zagreb Open 2017 , Zagreb, CRO, 09.02. - 11.02.2018


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1. 1. 1. 102 3
2. 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 7. 2. 3. 35 12
3. 65.  BIELECKI Jakub POL POL 4. 3. 4. 29 11
4. 110.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2. 5. 11. 26 18
5. 7.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 12. 16. 2. 21 30
6. 113.  TAHTACİ Murat TUR TUR 3. 17. 7. 15 27
7. 43.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 6. 4. 10. 11 20
8. 82.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 5. 6. 12. 8 23
9. 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 8. 8. 5. 7 21
10. 56.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 10. 10. 6. 3 26
11. 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 9. 7. 9. 2 25
12. 47.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 17. 11. 8. 1 36
13. 51.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 11. 13. 14. 38
14. 111.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 15. 9. 16. 40
15. 79.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 16. 12. 13. 41
16. 52.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 14. 14. 18. 46
17. 83.  TUROVEROV Mikhail RUS-PET RUS 13. 18. 19. 50
18. 112.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 18. 19. 15. 52
19. 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 20. 15. 20. 55
20. 81.  KORSAKOV Ilia RUS-PET RUS 19. 22. 17. 58
21. 26.  HORVAT Matija CRO CRO 21. 20. 21. 62
22. 50.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 22. 21. 22. 65