Danubia 6 - Zagreb Open 2017 , Zagreb, CRO, 09.02. - 11.02.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 17    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  TIAN Rixin HUN HUN 2:51.218  
2 (2) 63.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:51.903  
3 (4) 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:53.273  
4 (5) 71.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 2:54.105  
5 (1) 67.  BELOSLUDTSEVA Sofia RUS-PET RUS 2:56.393  
RACE: 18    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:47.255  
2 (5) 32.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:47.338  
3 (4) 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:47.479  
4 (3) 73.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 2:55.506  
5 (2) 72.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 3:10.849  
RACE: 19    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 64.  ZYCH Magdalena POL POL 2:43.338  
2 (3) 31.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:46.347  
3 (1) 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 3:14.777  
4 (2) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:14.871  
- (5) 15.  PRANTL Gabriella CRO CRO PEN. no start
- (6) 48.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 20    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:51.902  
2 (1) 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:52.081  
3 (5) 69.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 2:52.192  
4 (3) 70.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:58.058  
5 (4) 106.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 3:01.741  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 29    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  TIAN Rixin HUN HUN 2:42.236  
2 (1) 39.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:42.358  
3 (2) 32.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:42.446  
4 (5) 69.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 2:43.965  
5 (4) 63.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:44.386  
6 (6) 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 3:03.185  
RACE: 30    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  ZYCH Magdalena POL POL 2:46.065  
2 (4) 101.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:46.087  
3 (5) 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:46.237  
4 (6) 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 2:46.350  
5 (3) 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:47.341  
6 (2) 31.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:55.790  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 42    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 70.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:54.833  
2 (3) 67.  BELOSLUDTSEVA Sofia RUS-PET RUS 2:55.654  
3 (2) 73.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 2:56.539  
4 (5) 106.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 2:58.266  
5 (1) 71.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 3:05.433  
6 (6) 72.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 3:05.638  
7 (7) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:36.240  
RACE: 43    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 2:42.025  
2 (4) 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:42.051  
3 (2) 63.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:42.103  
4 (1) 69.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 2:42.207  
5 (6) 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:42.795  
6 (5) 31.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:46.020  
RACE: 44    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  TIAN Rixin HUN HUN 2:54.143  
2 (2) 39.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:54.308  
3 (4) 64.  ZYCH Magdalena POL POL 2:54.409  
4 (6) 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:54.589  
5 (3) 32.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:54.697  
6 (5) 101.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:54.884  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 67    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  TIAN Rixin HUN HUN 48.124
2 (3) 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 50.250
3 (1) 69.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 50.392
4 (4) 48.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.479
RACE: 68    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 47.673
2 (2) 63.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 48.389
3 (4) 73.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 50.695
4 (3) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 59.653
RACE: 69    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 64.  ZYCH Magdalena POL POL 47.401
2 (4) 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.034
3 (1) 70.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 50.947
4 (2) 72.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 57.179
RACE: 70    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.953
2 (4) 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 50.123
3 (3) 31.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 50.311
4 (1) 71.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 50.675
RACE: 71    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 101.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.145
2 (3) 67.  BELOSLUDTSEVA Sofia RUS-PET RUS 52.131
3 (2) 106.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 54.417
- (1) 32.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE PEN. 2 false starts
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 86    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  ZYCH Magdalena POL POL 47.801
2 (2) 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 48.710
3 (3) 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.462
4 (4) 69.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 49.579
RACE: 87    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 101.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.301
2 (2) 63.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 49.413
3 (4) 31.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 49.479
4 (1) 39.  SOMOGYI Barbara HUN HUN NO TIME finished
RACE: 88    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  TIAN Rixin HUN HUN 48.283
2 (1) 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.337
3 (3) 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 49.395
4 (4) 67.  BELOSLUDTSEVA Sofia RUS-PET RUS 51.539
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 97    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  ZYCH Magdalena POL POL 47.976
2 (3) 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.202
3 (2) 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.703
4 (4) 63.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:10.408  
RACE: 98    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.506
2 (1) 40.  TIAN Rixin HUN HUN 48.525
3 (3) 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 49.512
4 (4) 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 50.122
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 114    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 50.537
2 (2) 72.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 58.063
3 (3) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 59.161
RACE: 115    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 49.373
2 (2) 73.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 50.884
3 (3) 70.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 50.982
4 (4) 106.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 54.241
RACE: 116    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 39.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 48.609
2 (1) 31.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.939
3 (2) 69.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 49.017
4 (3) 67.  BELOSLUDTSEVA Sofia RUS-PET RUS 1:03.824  
RACE: 117    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 49.234
2 (4) 63.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 49.327
3 (2) 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.477
4 (3) 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.830
RACE: 118    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  ZYCH Magdalena POL POL 47.300
2 (3) 40.  TIAN Rixin HUN HUN 47.356
3 (2) 101.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.218
4 (4) 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.961
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 139    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 40.  TIAN Rixin HUN HUN 1:41.499  
2 (3) 32.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:41.984  
3 (2) 48.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:42.086  
4 (1) 63.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:42.116  
5 (5) 70.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:02.442  
RACE: 140    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:49.364  
2 (3) 31.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:49.501  
3 (4) 67.  BELOSLUDTSEVA Sofia RUS-PET RUS 1:52.275  
4 (2) 72.  PETROVA Alla RUS-PET RUS NO TIME finished
- (1) 101.  FILIPOVA Lucia SVK SVK PEN. no start
RACE: 141    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 64.  ZYCH Magdalena POL POL 1:47.836  
2 (4) 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 1:48.400  
3 (5) 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:49.524  
4 (2) 71.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 1:50.307  
5 (1) 106.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 2:15.000  
RACE: 142    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:46.228  
2 (2) 69.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:46.377  
3 (5) 39.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:46.518  
4 (1) 73.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 1:48.744  
5 (3) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:20.457  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 154    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:42.595  
2 (3) 64.  ZYCH Magdalena POL POL 1:42.657  
3 (1) 32.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:42.729  
4 (5) 31.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:43.000  
5 (6) 67.  BELOSLUDTSEVA Sofia RUS-PET RUS 1:49.545  
6 (4) 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 2:08.107  
RACE: 155    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  TIAN Rixin HUN HUN 1:41.073  
2 (3) 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:41.921  
3 (6) 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:46.402  
4 (5) 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN NO TIME
- (2) 48.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN PEN. off track
- (4) 69.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS PEN. impeding
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 168    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:50.195  
2 (2) 106.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 1:53.923  
3 (3) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:05.404  
RACE: 169    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:52.506  
2 (3) 71.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 1:54.226  
3 (2) 73.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 1:54.489  
4 (4) 72.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:02.992  
RACE: 170    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:47.751  
2 (1) 31.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:47.831  
3 (4) 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 1:47.937  
4 (3) 67.  BELOSLUDTSEVA Sofia RUS-PET RUS 1:53.270  
RACE: 171    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  TIAN Rixin HUN HUN 1:38.930  
2 (3) 39.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:40.083  
3 (5) 32.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:40.115  
4 (4) 64.  ZYCH Magdalena POL POL 1:40.182  
5 (2) 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:41.434  
6 (6) 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:48.050  



Danubia 6 - Zagreb Open 2017 , Zagreb, CRO, 09.02. - 11.02.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 40.  TIAN Rixin HUN HUN 1. 2. 1. 89 4
2. 64.  ZYCH Magdalena POL POL 3. 1. 4. 55 8
3. 39.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2. 9. 2. 42 13
4. 32.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 5. 21. 3. 18 29
5. 101.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 6. 3. 21. 16 30
6. 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 8. 4. 5. 14 17
7. 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 4. 7. 7. 12 18
8. 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 7. 5. 9. 7 21
9. 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 11. 8. 6. 4 25
10. 63.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 9. 6. 13. 3 28
11. 31.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 12. 10. 8. 1 30
12. 69.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 10. 11. 11. 32
13. 67.  BELOSLUDTSEVA Sofia RUS-PET RUS 14. 12. 10. 36
14. 73.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 15. 14. 15. 44
15. 70.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 13. 15. 17. 45
16. 48.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 21. 13. 12. 46
17. 71.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 17. 17. 14. 48
18. 106.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 16. 16. 18. 50
19. 72.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 18. 18. 16. 52
20. 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 19. 19. 19. 57