Danubia 6 - Zagreb Open 2017 , Zagreb, CRO, 09.02. - 11.02.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 12    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 11.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:56.918  
2 (2) 37.  POPL Matěj CZE CZE 1:56.925  
3 (1) 84.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:57.736  
4 (4) 114.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 1:59.239  
- (3) 118.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR PEN. no start
RACE: 13    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 85.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:45.317  
2 (4) 58.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:45.462  
3 (1) 46.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:45.937  
4 (3) 53.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:54.439  
5 (2) 116.  EROĞLU Toprak Efe TUR TUR 1:57.433  
RACE: 14    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 88.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:45.443  
2 (3) 9.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 1:48.072  
3 (1) 57.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:50.524  
4 (2) 117.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 2:08.292  
- (4) 27.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO PEN. no start
RACE: 15    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:49.549  
2 (3) 93.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:52.005  
3 (2) 86.  KRAMER Vasilii RUS-PET RUS 1:58.121  
4 (4) 8.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 2:04.444  
5 (6) 28.  PRANTL Martin CRO CRO 2:06.568  
- (5) 119.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR PEN. no start
RACE: 16    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 87.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:58.257  
2 (2) 54.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 2:02.723  
3 (1) 10.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 2:03.964  
4 (5) 115.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 2:08.370  
- (3) 95.  JASIC Luka SRB SRB PEN. kicking out
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:43.292  
2 (2) 58.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:43.666  
3 (5) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:43.828  
4 (4) 9.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 1:48.525  
5 (6) 54.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:50.102  
6 (3) 46.  MAJOR Dominik HUN HUN NO TIME finished
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:47.304  
2 (6) 87.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:47.416  
3 (2) 57.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:52.166  
4 (4) 11.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:52.401  
5 (5) 37.  POPL Matěj CZE CZE 1:52.575  
- (3) 93.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO PEN. no finish
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 38    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 115.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:52.091  
2 (3) 117.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 2:13.327  
3 (1) 116.  EROĞLU Toprak Efe TUR TUR NO TIME finished
- (2) 28.  PRANTL Martin CRO CRO PEN. no finish
RACE: 39    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 10.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:46.895  
2 (6) 8.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:46.919  
3 (2) 84.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:53.133  
4 (4) 114.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 1:54.944  
5 (1) 53.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:56.361  
- (3) 86.  KRAMER Vasilii RUS-PET RUS PEN. no finish
RACE: 40    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 1:49.683  
2 (5) 46.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:50.152  
3 (2) 54.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:51.465  
4 (4) 37.  POPL Matěj CZE CZE 1:52.410  
5 (3) 11.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL NO TIME finished
RACE: 41    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 85.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:44.435  
2 (5) 87.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:47.204  
3 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:59.602  
4 (6) 57.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 2:18.836  
5 (1) 88.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 2:23.282  
- (2) 58.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 61    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 88.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 49.535
2 (2) 53.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 53.433
3 (4) 117.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 1:00.395  
- (1) 46.  MAJOR Dominik HUN HUN PEN. off track
RACE: 62    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 46.933
2 (2) 10.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 50.962
3 (3) 93.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 54.515
RACE: 63    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 51.937
2 (4) 37.  POPL Matěj CZE CZE 53.778
3 (2) 28.  PRANTL Martin CRO CRO 59.566
4 (3) 8.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:08.716  
RACE: 64    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 53.079
2 (3) 57.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 53.223
3 (2) 116.  EROĞLU Toprak Efe TUR TUR 1:03.009  
4 (4) 84.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:09.888  
RACE: 65    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 87.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 49.158
2 (3) 11.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 53.784
3 (2) 95.  JASIC Luka SRB SRB 54.366
4 (1) 114.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 55.939
RACE: 66    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 58.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 50.810
2 (4) 9.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 51.030
3 (3) 115.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 51.462
4 (1) 86.  KRAMER Vasilii RUS-PET RUS 55.391
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 82    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 49.944
2 (2) 57.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 52.563
3 (4) 93.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 52.959
4 (3) 53.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:07.713  
RACE: 83    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 50.649
2 (1) 58.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 50.668
3 (2) 115.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 50.737
4 (4) 11.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 53.331
RACE: 84    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 87.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 49.270
2 (2) 9.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 51.016
3 (3) 37.  POPL Matěj CZE CZE 51.627
4 (4) 95.  JASIC Luka SRB SRB 55.473
RACE: 85    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 46.947
2 (2) 10.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 50.348
3 (3) 54.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 54.018
4 (4) 28.  PRANTL Martin CRO CRO 59.581
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 95    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 87.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 48.393
2 (3) 58.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 49.471
3 (2) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 49.521
4 (4) 9.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 51.551
RACE: 96    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 46.538
2 (2) 88.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 48.766
3 (3) 10.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 50.078
4 (4) 57.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 53.689
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 108    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 52.148
2 (2) 84.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 56.977
RACE: 109    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  KRAMER Vasilii RUS-PET RUS 56.512
2 (2) 114.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 56.617
3 (3) 117.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 1:00.678  
4 (4) 116.  EROĞLU Toprak Efe TUR TUR 1:00.740  
RACE: 110    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 54.191
2 (4) 53.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 54.376
3 (2) 95.  JASIC Luka SRB SRB 54.632
4 (3) 28.  PRANTL Martin CRO CRO 59.212
RACE: 111    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 115.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 52.986
2 (3) 93.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 53.755
3 (2) 37.  POPL Matěj CZE CZE 54.237
4 (4) 54.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:02.917  
RACE: 112    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 50.986
2 (2) 10.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 51.137
3 (3) 9.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 51.292
4 (4) 57.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 51.612
RACE: 113    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 46.746
2 (3) 88.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 49.262
3 (4) 58.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 49.465
4 (2) 87.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:00.814  
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 134    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:22.195  
2 (1) 46.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:24.356  
3 (2) 93.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:24.454  
4 (4) 114.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 1:29.925  
RACE: 135    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 88.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:21.394  
2 (1) 10.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:21.628  
3 (4) 115.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:22.376  
4 (3) 28.  PRANTL Martin CRO CRO 1:38.904  
RACE: 136    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:25.863  
2 (1) 11.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:27.260  
3 (4) 84.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:28.063  
4 (2) 117.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 1:35.009  
5 (3) 57.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:46.194  
RACE: 137    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:27.324  
2 (5) 58.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:29.831  
3 (3) 9.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 1:31.998   advanced
4 (4) 86.  KRAMER Vasilii RUS-PET RUS 1:39.048  
5 (2) 116.  EROĞLU Toprak Efe TUR TUR 1:47.113  
RACE: 138    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 85.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:17.807  
2 (2) 8.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:18.744  
3 (5) 37.  POPL Matěj CZE CZE 1:21.554  
4 (4) 54.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:22.752  
5 (1) 95.  JASIC Luka SRB SRB 1:29.398  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 152    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:18.502  
2 (1) 88.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:18.748  
3 (6) 9.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 1:19.224  
4 (2) 10.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:19.545  
5 (4) 11.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:23.367  
6 (5) 53.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:27.245  
RACE: 153    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:16.381  
2 (6) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:17.774  
3 (7) 58.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:19.224  
4 (3) 37.  POPL Matěj CZE CZE 1:20.696  
5 (4) 115.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:21.358  
6 (2) 8.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:32.264  
7 (5) 46.  MAJOR Dominik HUN HUN NO TIME finished
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 57.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:29.499  
2 (3) 116.  EROĞLU Toprak Efe TUR TUR 1:30.618  
3 (1) 95.  JASIC Luka SRB SRB 1:30.918  
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:26.085  
2 (5) 86.  KRAMER Vasilii RUS-PET RUS 1:28.098  
3 (2) 114.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 1:28.930  
4 (3) 117.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 1:33.925  
5 (4) 28.  PRANTL Martin CRO CRO 1:34.170  
RACE: 165    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:26.141  
2 (2) 84.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:27.430  
RACE: 166    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 8.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:21.800  
2 (1) 10.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:22.343  
3 (2) 37.  POPL Matěj CZE CZE 1:22.486  
4 (7) 46.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:22.585  
5 (4) 11.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:26.507  
6 (5) 53.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:26.810  
- (3) 115.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR PEN. no finish
RACE: 167    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:14.963  
2 (4) 88.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:17.204  
3 (2) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:17.288  
4 (3) 87.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:17.363  
5 (6) 9.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 1:21.879  
6 (5) 58.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:36.613  



Danubia 6 - Zagreb Open 2017 , Zagreb, CRO, 09.02. - 11.02.2018


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 85.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1. 1. 1. 102 3
2. 88.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 5. 2. 2. 47 9
3. 87.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 2. 4. 4. 37 10
4. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 3. 5. 3. 31 11
5. 58.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 6. 3. 6. 18 15
6. 9.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 7. 7. 5. 9 19
7. 57.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 4. 8. 21. 9 33
8. 10.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 13. 6. 8. 4 27
9. 8.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 14. 21. 7. 2 42
10. 46.  MAJOR Dominik HUN HUN 8. 24. 10. 1 42
11. 37.  POPL Matěj CZE CZE 10. 11. 9. 30
12. 11.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 11. 13. 11. 35
13. 93.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 12. 10. 14. 36
14. 54.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 9. 12. 16. 37
15. 115.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 19. 9. 13. 41
16. 53.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 17. 14. 12. 43
17. 84.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 15. 22. 15. 52
18. 114.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 16. 18. 18. 52
19. 86.  KRAMER Vasilii RUS-PET RUS 18. 17. 17. 52
20. 28.  PRANTL Martin CRO CRO 22. 16. 20. 58
21. 117.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 20. 19. 19. 58
22. 95.  JASIC Luka SRB SRB 24. 15. 23. 62
23. 116.  EROĞLU Toprak Efe TUR TUR 21. 20. 22. 63