Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 13    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:45.046  
2 (4) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:45.139  
3 (1) 130.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:46.517  
4 (5) 100.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 2:46.600  
5 (3) 75.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3:05.671  
RACE: 14    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 65.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 2:52.410  
2 (5) 74.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:52.557  
3 (1) 169.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:54.738  
4 (4) 14.  KAZLOVA Arina BLR BLR 2:55.088  
5 (2) 73.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 3:11.483  
RACE: 15    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  ZYCH Magdalena POL POL 2:35.317  
2 (5) 72.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:35.484  
3 (2) 36.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:40.111  
4 (4) 153.  ALBERT Katalin ROU ROU 2:46.668  
5 (3) 63.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 20    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 65.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 2:48.088  
2 (3) 64.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:49.143  
3 (6) 74.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:49.495  
4 (4) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:50.126  
5 (1) 148.  ZYCH Magdalena POL POL 2:50.539  
6 (2) 72.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:50.631  



Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018


Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 65.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 34 1 2:48.088
  2. 2. 64.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 21 2 2:45.046
  3. 3. 74.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 13 3 2:49.495
  4. 4. 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 8 4 2:45.139
  5. 5. 148.  ZYCH Magdalena POL POL 5 5 2:35.317
  6. 6. 72.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3 6 2:35.484
HEATS
  7. 3. 36.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 7 2:40.111
  8. 3. 130.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 8 2:46.517
  9. 3. 169.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 9 2:54.738
  10. 4. 100.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 10 2:46.600
  11. 4. 153.  ALBERT Katalin ROU ROU 11 2:46.668
  12. 4. 14.  KAZLOVA Arina BLR BLR 12 2:55.088
  13. 5. 75.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 13 3:05.671
  14. 5. 73.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 14 3:11.483
  15. 5. 63.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 15 NO TIME