Lithuania Open 2017 - EVO CUP, 01.04. - 02.04.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:38.285  
2 (2) 17.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 1:39.305  
3 (1) 11.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:42.645  
4 (4) 32.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:49.957  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 1:29.813  
2 (3) 33.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:30.124  
3 (4) 10.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:38.321  
4 (2) 57.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 1:40.983  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:32.401  
2 (3) 7.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 1:44.539  
3 (4) 9.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:49.053  
4 (2) 54.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 1:49.420  
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 8.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:46.824  
2 (2) 35.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 1:49.595  
3 (4) 55.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 1:52.177  
4 (1) 43.  ZAKAREVICIUTE Livija LTU-LTU-EL LTU 2:22.958  
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 11    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:31.115  
2 (2) 56.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:38.293  
3 (3) 17.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 1:38.769  
4 (4) 7.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 1:42.798  
RACE: 12    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 33.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:31.979  
2 (1) 71.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 1:35.092  
3 (3) 8.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:43.352  
4 (4) 35.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 1:44.757  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 1:40.747  
2 (2) 54.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 1:46.070  
3 (3) 32.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:49.857  
4 (4) 43.  ZAKAREVICIUTE Livija LTU-LTU-EL LTU NO TIME finished
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:43.143  
2 (2) 11.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:43.810  
3 (3) 9.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:50.779  
4 (4) 55.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 1:53.148  
RACE: 29    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 1:40.338  
2 (2) 7.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 1:42.773  
3 (3) 8.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:44.620  
4 (4) 35.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 1:47.805  
RACE: 30    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:34.664  
2 (2) 33.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:36.691  
3 (4) 56.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:47.723  
- (3) 71.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL PEN. no finish
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 46    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 33.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 38.799
2 (2) 7.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 43.149
3 (1) 55.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 46.246
4 (4) 43.  ZAKAREVICIUTE Livija LTU-LTU-EL LTU NO TIME advanced
RACE: 47    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 38.184
2 (4) 8.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 43.164
3 (2) 57.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 43.329
4 (1) 9.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 44.199
RACE: 48    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 71.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 38.708
2 (2) 17.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 41.900
3 (3) 11.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 42.199
4 (1) 32.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 45.979
RACE: 49    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 10.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 41.246
2 (1) 56.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 41.773
3 (4) 35.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 42.053
4 (2) 54.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 43.165
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 56    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 38.596
2 (2) 10.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 39.783
3 (3) 56.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 41.472
4 (4) 7.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 42.389
RACE: 57    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 38.212
2 (3) 71.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 39.717
3 (4) 17.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 42.934
4 (5) 8.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 43.924
5 (1) 43.  ZAKAREVICIUTE Livija LTU-LTU-EL LTU 59.388
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 74    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 41.660
2 (1) 35.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 41.910
3 (4) 57.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 42.373
4 (3) 54.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 43.297
5 (5) 9.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 44.772
6 (7) 55.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 46.505
7 (6) 32.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 46.597
RACE: 75    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  ZAKAREVICIUTE Livija LTU-LTU-EL LTU 59.342
RACE: 76    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 41.790
2 (3) 17.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 42.452
3 (2) 7.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 42.917
4 (4) 8.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 42.937
RACE: 77    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 37.869
2 (2) 33.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 38.139
3 (3) 71.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 38.258
4 (4) 10.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 39.576
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 91    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 58.481
2 (3) 57.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 1:03.014  
3 (2) 7.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 1:03.093  
4 (4) 9.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:05.582  
RACE: 92    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 55.920
2 (1) 8.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:04.454  
3 (3) 55.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 1:11.321  
4 (4) 43.  ZAKAREVICIUTE Livija LTU-LTU-EL LTU 1:30.525  
RACE: 93    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 10.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 59.829
2 (1) 56.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:01.639  
3 (2) 54.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 1:03.978  
4 (4) 35.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 1:04.098  
RACE: 94    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 71.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 57.232
2 (1) 17.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 1:00.637  
3 (4) 11.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:01.965  
4 (2) 32.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:18.400  
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 105    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 55.766
2 (2) 33.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 57.331
3 (3) 17.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 1:01.536  
4 (4) 8.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:02.433  
RACE: 106    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 56.294
2 (2) 10.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 59.330
3 (3) 56.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:02.823  
4 (4) 57.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU NO TIME finished
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 122    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 1:03.341  
2 (2) 9.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:05.665  
3 (3) 32.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:06.370  
4 (4) 43.  ZAKAREVICIUTE Livija LTU-LTU-EL LTU 1:30.805  
RACE: 123    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:02.311  
2 (3) 54.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 1:05.654  
3 (2) 7.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 1:08.286  
4 (4) 55.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 1:09.344  
RACE: 124    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 1:00.881  
2 (2) 8.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:02.181  
3 (3) 56.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 1:02.295  
4 (4) 57.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 1:02.505  
RACE: 125    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 55.587
2 (1) 71.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 55.654
3 (3) 33.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 56.441
4 (4) 10.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 57.987



Lithuania Open 2017 - EVO CUP, 01.04. - 02.04.2017


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 34.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 33.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 2. 2. 3. 55 7
3. 71.  BOBIER Oliwia POL-UKSJB POL 4. 3. 2. 34 9
4. 10.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 9. 4. 4. 16 17
5. 56.  MILAKNYTE Indre LTU-VMSC LTU 3. 5. 7. 13 15
6. 17.  GROSBERGA Ance LAT-KSS LAT 5. 6. 5. 16
7. 8.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 7. 8. 6. 21
8. 7.  ALEKSEJENKOVA Alina LAT-JLSS LAT 6. 7. 11. 24
9. 11.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 10. 10. 9. 29
10. 35.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 8. 11. 13. 32
11. 57.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU-VMSC LTU 13. 12. 8. 33
12. 54.  ASTRAUSKAUTE GABIJA LTU-VMSC LTU 14. 13. 10. 37
13. 9.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 11. 14. 14. 39
14. 55.  JANKAUSKAITE Urte LTU-VMSC LTU 12. 15. 12. 39
15. 43.  ZAKAREVICIUTE Livija LTU-LTU-EL LTU 16. 9. 16. 41
16. 32.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 15. 16. 15. 46