ALPE ADRIA Final & Slovenian Open Championships, Celje, SLO, 01.04. - 02.04.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 14    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 112.  JASIC Petra SRB SRB 2:52.665  
2 (4) 57.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:52.717  
3 (5) 45.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:57.655  
4 (2) 103.  LES Ina SLO SLO 3:06.555  
5 (1) 14.  PRANTL Gabriella CRO CRO 3:28.870  
RACE: 15    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 126.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 3:06.580  
2 (1) 13.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:06.692  
3 (4) 79.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:08.038  
4 (5) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 3:33.984  
5 (3) 102.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:50.182  
RACE: 16    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3:04.088  
2 (2) 125.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:10.918  
3 (3) 76.  KISS Emília HUN-PSN HUN 3:20.171  
4 (4) 58.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:43.401  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL B  1500 m
RACE: 35    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:56.639  
2 (1) 45.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:58.104  
3 (3) 79.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:59.186  
4 (2) 103.  LES Ina SLO SLO 3:14.734  
5 (6) 58.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:18.568  
6 (4) 76.  KISS Emília HUN-PSN HUN 3:39.812  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 36    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 57.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:51.869  
2 (1) 112.  JASIC Petra SRB SRB 2:51.947  
3 (5) 13.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:55.157  
4 (3) 46.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:58.277  
5 (4) 126.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:59.441  
6 (6) 125.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:15.542  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 59    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.776
2 (2) 112.  JASIC Petra SRB SRB 53.132
3 (1) 103.  LES Ina SLO SLO 55.548
RACE: 60    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 54.113
2 (3) 58.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 58.303
3 (1) 125.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 59.347
- (4) 102.  ERJAVEC Ursa SLO SLO PEN. no start
RACE: 61    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 57.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 51.842
2 (1) 79.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 52.884
3 (2) 45.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 62    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 126.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 52.319
2 (4) 46.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 52.787
3 (1) 76.  KISS Emília HUN-PSN HUN 59.243
4 (3) 14.  PRANTL Gabriella CRO CRO 1:07.109  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 79    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.932
2 (4) 13.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 52.012
3 (2) 79.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 52.148
4 (3) 112.  JASIC Petra SRB SRB 52.912
RACE: 80    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 51.802
2 (2) 126.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 52.286
3 (3) 46.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 52.770
4 (4) 58.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 58.408
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 108    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 45.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 54.201
2 (1) 103.  LES Ina SLO SLO 54.405
3 (3) 125.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 58.487
4 (2) 76.  KISS Emília HUN-PSN HUN 59.497
5 (4) 14.  PRANTL Gabriella CRO CRO 1:06.711  
RACE: 109    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 46.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 52.731
2 (3) 112.  JASIC Petra SRB SRB 52.769
3 (1) 79.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 53.685
4 (4) 58.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 59.401
RACE: 110    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 51.441
2 (3) 13.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 52.899
3 (4) 126.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 53.373
4 (2) 57.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN NO TIME finished
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 153    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:53.499  
2 (3) 112.  JASIC Petra SRB SRB 1:53.673  
3 (2) 79.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:55.381  
4 (5) 58.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:03.651  
- (4) 102.  ERJAVEC Ursa SLO SLO PEN. no start
RACE: 154    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:48.833  
2 (4) 126.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:50.295  
3 (3) 45.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:50.419  
4 (2) 103.  LES Ina SLO SLO 1:53.017  
RACE: 155    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 46.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:53.613  
2 (1) 57.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:53.697  
3 (2) 125.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 2:02.693  
4 (3) 76.  KISS Emília HUN-PSN HUN 2:02.821  
5 (5) 14.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:21.949  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 182    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:54.250  
2 (3) 79.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:54.644  
3 (6) 58.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:57.112  
4 (2) 103.  LES Ina SLO SLO 1:57.134  
5 (5) 76.  KISS Emília HUN-PSN HUN 2:02.632  
6 (4) 125.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 2:03.252  
7 (7) 14.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:26.282  
RACE: 183    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:54.896  
2 (1) 13.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:55.252  
3 (5) 112.  JASIC Petra SRB SRB 1:55.388  
4 (4) 46.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:55.822  
5 (2) 126.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:01.580  
6 (6) 57.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:06.956  



ALPE ADRIA Final & Slovenian Open Championships, Celje, SLO, 01.04. - 02.04.2017


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 47.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 7. 1. 1. 68 9
2. 13.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3. 2. 2. 55 7
3. 57.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1. 4. 6. 45 11
4. 112.  JASIC Petra SRB SRB 2. 6. 3. 34 11
5. 126.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 5. 3. 5. 23 13
6. 46.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 4. 5. 4. 16 13
7. 125.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 6. 11. 12. 3 29
8. 45.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 8. 9. 7. 24
9. 79.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 9. 7. 8. 24
10. 58.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 11. 8. 9. 28
11. 103.  LES Ina SLO SLO 10. 10. 10. 30
12. 76.  KISS Emília HUN-PSN HUN 12. 12. 11. 35
13. 14.  PRANTL Gabriella CRO CRO 13. 13. 13. 39
14. 102.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 14. 15. 15. 44