ALPE ADRIA Final & Slovenian Open Championships, Celje, SLO, 01.04. - 02.04.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 11    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 122.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 1:51.025  
2 (5) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:51.099  
3 (1) 137.  GINA Bartolomej SVK-SKMA SVK 1:55.365  
4 (3) 97.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:55.893  
5 (2) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:02.363  
6 (6) 66.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 2:04.065  
RACE: 12    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 53.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:55.235  
2 (3) 123.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 1:55.391  
3 (2) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:59.585  
4 (1) 28.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 2:00.079  
5 (6) 67.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:01.825  
6 (4) 8.  RAŠČIĆ Ermin BIH-BOSNA BIH NO TIME finished
RACE: 13    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:59.910  
2 (4) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 2:00.124  
3 (3) 96.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 2:02.904  
4 (5) 27.  HORVAT Matija CRO CRO 2:04.338  
5 (1) 7.  BENETT Pierre BIH-BOSNA BIH 2:12.092  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL B  1000 m
RACE: 33    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 97.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:56.370  
2 (6) 27.  HORVAT Matija CRO CRO 1:57.938  
3 (3) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 2:00.020  
4 (5) 96.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 2:01.650  
5 (4) 28.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 2:04.400  
6 (1) 137.  GINA Bartolomej SVK-SKMA SVK 2:08.070  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 34    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 68.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:49.869  
2 (1) 122.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 1:50.557  
3 (2) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:50.685  
4 (3) 53.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:52.289  
5 (4) 123.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 1:58.589  
6 (6) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 2:13.534  
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 54.414
2 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 54.536
3 (3) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 57.590
4 (2) 28.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:00.082  
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 56.550
2 (4) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 58.388
3 (3) 7.  BENETT Pierre BIH-BOSNA BIH 59.154
4 (2) 122.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 1:07.742  
RACE: 57    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 55.132
2 (2) 67.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 55.286
3 (3) 137.  GINA Bartolomej SVK-SKMA SVK 56.510
4 (4) 123.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 56.696
RACE: 58    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 68.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 54.551
2 (2) 96.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 58.475
3 (3) 66.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 59.305
4 (5) 8.  RAŠČIĆ Ermin BIH-BOSNA BIH 1:10.665  
- (1) 27.  HORVAT Matija CRO CRO PEN. no finish
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 77    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 55.615
2 (2) 53.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 55.801
3 (4) 96.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 58.465
4 (3) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 58.617
RACE: 78    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 54.374
2 (1) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 54.490
3 (3) 67.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 54.840
4 (4) 97.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 55.284
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 104    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 122.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 56.409
2 (2) 28.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:01.677  
3 (4) 8.  RAŠČIĆ Ermin BIH-BOSNA BIH 1:10.889  
4 (1) 123.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 1:36.619  
RACE: 105    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  GINA Bartolomej SVK-SKMA SVK 57.627
2 (2) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 57.711
3 (3) 7.  BENETT Pierre BIH-BOSNA BIH 59.315
4 (4) 66.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 59.839
RACE: 106    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 56.293
2 (2) 97.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 57.029
3 (3) 96.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 59.217
4 (4) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 59.317
RACE: 107    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 54.181
2 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 54.305
3 (4) 53.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 56.041
4 (2) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 59.103
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 150    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:26.283  
2 (3) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:27.505  
3 (2) 137.  GINA Bartolomej SVK-SKMA SVK 1:28.963  
4 (1) 96.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 1:33.131  
5 (6) 27.  HORVAT Matija CRO CRO 1:33.623  
6 (5) 66.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:44.781  
RACE: 151    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 68.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:26.595  
2 (4) 97.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:30.861  
3 (1) 28.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:32.565  
4 (3) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:33.701  
5 (2) 8.  RAŠČIĆ Ermin BIH-BOSNA BIH 1:51.939  
6 (6) 123.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 1:55.569  
RACE: 152    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 1:25.591  
2 (1) 53.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:25.821  
3 (4) 67.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:32.205  
4 (3) 7.  BENETT Pierre BIH-BOSNA BIH 1:38.405  
5 (5) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:47.628  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 179    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 123.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 1:30.667  
2 (3) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:31.241  
3 (2) 66.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:32.679  
4 (1) 27.  HORVAT Matija CRO CRO 1:32.931  
5 (4) 8.  RAŠČIĆ Ermin BIH-BOSNA BIH 1:58.167  
RACE: 180    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:28.414  
2 (1) 137.  GINA Bartolomej SVK-SKMA SVK 1:28.728  
3 (3) 28.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:32.698  
4 (6) 7.  BENETT Pierre BIH-BOSNA BIH 1:33.366  
5 (4) 96.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 1:34.517  
6 (5) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:35.047  
RACE: 181    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 68.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:24.356  
2 (1) 122.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 1:25.470  
3 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:25.696  
4 (2) 53.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:25.928  
5 (6) 97.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:28.440  
6 (5) 65.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:44.348  



ALPE ADRIA Final & Slovenian Open Championships, Celje, SLO, 01.04. - 02.04.2017


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 68.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 3. 2. 3. 47 8
3. 122.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 2. 13. 2. 42 17
4. 53.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 4. 3. 4. 29 11
5. 65.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 6. 4. 6. 14 16
6. 97.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 7. 6. 5. 5 18
7. 123.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 5. 16. 13. 5 34
8. 67.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 13. 5. 7. 25
9. 96.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 10. 7. 11. 28
10. 137.  GINA Bartolomej SVK-SKMA SVK 12. 9. 8. 29
11. 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 9. 8. 14. 31
12. 28.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 11. 14. 9. 34
13. 7.  BENETT Pierre BIH-BOSNA BIH 15. 11. 10. 36
14. 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 14. 10. 12. 36
15. 27.  HORVAT Matija CRO CRO 8. 18. 16. 42
16. 66.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 16. 12. 15. 43
17. 8.  RAŠČIĆ Ermin BIH-BOSNA BIH 17. 15. 17. 49