Danubia 6 - CROATIAN OPEN, Zagreb, CRO - extended JUN F, E, 10.02. - 12.02.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 6    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 75.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:42.480  
2 (4) 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:43.336  
3 (1) 34.  KATONA Lilla HUN HUN 2:46.108  
4 (3) 52.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:46.570  
5 (5) 62.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:27.141  
RACE: 7    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:49.784  
2 (2) 36.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:49.900  
3 (1) 74.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 2:55.006  
4 (3) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN HUN 2:55.117  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL B  1500 m
RACE: 14    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN HUN 2:52.630  
2 (1) 52.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:55.271  
3 (3) 62.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:55.921  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 15    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 3:07.403  
2 (5) 36.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 3:07.825  
3 (4) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 3:08.112  
4 (2) 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:10.969  
5 (3) 34.  KATONA Lilla HUN HUN 3:11.962  
6 (6) 74.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 3:15.696  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 39    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 75.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 49.612
2 (1) 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 50.357
3 (3) 34.  KATONA Lilla HUN HUN 51.429
4 (4) 52.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 51.563
5 (5) 62.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:05.331  
RACE: 40    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.754
2 (3) 74.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 50.982
3 (2) 36.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 51.029
4 (4) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN HUN 51.648
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL B  500 m
RACE: 50    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 50.331
2 (4) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN HUN 51.469
3 (2) 34.  KATONA Lilla HUN HUN 51.692
4 (3) 52.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 51.846
5 (5) 62.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:05.110  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 51    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 48.372
2 (2) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.421
3 (3) 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 50.247
4 (4) 74.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 54.076
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 81    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:45.242  
2 (3) 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:45.986  
3 (2) 34.  KATONA Lilla HUN HUN 1:46.710  
4 (5) 52.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:47.563  
5 (4) 62.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:11.931  
RACE: 82    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:48.970  
2 (2) 36.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:49.115  
3 (3) 74.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:52.072  
4 (1) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN HUN 1:52.271  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL B  1000 m
RACE: 100    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  KATONA Lilla HUN HUN 1:46.545  
2 (3) 74.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:47.464  
3 (2) 52.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:47.534  
4 (4) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN HUN 1:50.520  
5 (5) 62.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:12.205  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 101    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:06.886  
2 (2) 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:07.005  
- (1) 75.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK PEN. no start
- (3) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE PEN. no finish



Danubia 6 - CROATIAN OPEN, Zagreb, CRO - extended JUN F, E, 10.02. - 12.02.2017


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 75.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1. 1. 3. 68 5
2. 36.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2. 5. 1. 55 8
3. 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 4. 3. 2. 42 9
4. 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 3. 2. 4. 34 9
5. 74.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 6. 4. 6. 11 16
6. 34.  KATONA Lilla HUN HUN 5. 7. 5. 5 17
7. 35.  NAGY Anna Kerubina HUN HUN 7. 6. 8. 21
8. 52.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 8. 8. 7. 23
9. 62.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 9. 9. 9. 27